Przewodnik po kremach do opalania-część 2. Zestawienie kosmetyków

W części drugiej naszego przewodnika prezentujemy zestawienie kosmetyków przeciwsłonecznych w oparciu o badanie przeprowadzone przez Environmental Working Group (por. część pierwsza przewodnika). Z uwagi na fakt, że badanie to zostało wykonane w oparciu o produkty dostępne na rynku amerykańskim, w naszym zestawieniu prezentujemy tylko niektóre z produktów ? te, które są dostępne na rynku polskim.

Przewodnik po kremach do opalania

EWG jest amerykańską organizacją konsumencką typu non-profit, której celem jest informowanie konsumentów o różnego rodzaju zagrożeniach począwszy od wpływu na organizm człowieka a skończywszy na niekorzystnym wpływie na środowisko.

Najlepsze samoopalacze 2022: zobacz ranking TOP 7!

Najlepsze samoopalacze 2022: zobacz ranking TOP 7!

Latem z wielką chęcią wskakujemy w ulubione sukienki, spódniczki i bluzki na ramiączkach. Większość z nas nie zawsze jest perfekcyjnie opalona, więc w naszych ulubionych letnich ubraniach nie wyglądamy tak wakacyjnie, jak byśmy chciały. Z pomocą przychodzą samoopalacze, którymi możemy zamaskować brak opalenizny. Jaki samoopalacz wybrać? Sprawdź, który produkt z tej kategorii uznajemy za najlepszy samoopalacz tego lata! Zobacz nasz ranking!

EWG przebadała ogółem 1 400 produktów przeciwsłonecznych (m.in. kremy, emulsje, nawilżacze, pudry, balsamy do ust, spraye, serie plażowe i sportowe). Raport z badań opublikowała na swojej stronie.
Każdemu z wyrobów przyznała noty od 1 do 10, przy czym 10 oznacza najgorszy i najniebezpieczniejszy specyfik. W oparciu o te wyniki produkty zostały podzielone na 3 grupy: polecane, ostrożnie, unikać. Oto produkty z zestawienia EWG, które można znaleźć w naszych sklepach.

Przypominamy także, że produkty przeciwsłoneczne występujące na rynku amerykańskim różnią się od produktów przeznaczonych na rynek europejski. Producenci mogą wybierać tylko spośród 17. związków chemicznych produkując dla USA; dla Europy – spośród 27. Jedynie trzy związki chemiczne pochłaniające promieniowanie UVA (najbardziej szkodliwa część radiacji ultrafioletowej) są dostępne w Stanach Zjednoczonych; siedem zaś w Europie. Wśród tych zatwierdzonych w Europie są trzy: Tinosorb S., Tinosorb M i Mexoryl. Wg raportu produkty przeznaczone na rynek europejski ponad pięciokrotnie lepiej zabezpieczają przed promieniowaniem UVA niż avobenzone, najbardziej popularny filtr UVA w Stanach Zjednoczonych.

tabela11
tabela2tabela3tabela4

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (307 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. monicitia  28 lipca 2016 19:07

    Najlepiej kupić w aptece i już

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany