Niezwykłe buty na misternie rzeźbionych platformach – wykonane w Wietnamie

Dla wielu kobiet, nie nie istnieje pojęcie „zbyt wiele butów”. Bez względu na to, jak wiele posiadasz par w szafie, nikłe szanse są na to, że masz taka parę, jak z poniższych zdjęć.

fashion4freedom buty 3

Buty te tworzą linię pod nazwą Saigon Socialite i są one wykonane przez wietnamski projekt o nazwie Fashion4Freedom. Jest to program dla wytwórców odzieży, butów i akcesoriów, przy których powstaniu bierze się pod uwagę społeczną odpowiedzialność biznesu

Każda para butów ma  skórzany wierzch i drewnianą podstawę, która jest rzeźbiona ręcznie przy użyciu technik zaczerpniętych z antycznej sztuki rzeźbienia drewnianych świątyń w Wietnamie. Styl jest jednocześnie hołdem dla tradycji tego kraju. Wykonanie każdej pary zajmuje nawet do trzech tygodni- ale są to prawdziwe dzieła sztuki.

fashion4freedom buty 9

Na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu w wykonaniu Fashion4Freedom?  Wietnamskie sierocińce otrzymują od Fashion4Freedom bezpłatnie próbki i nieudane modele a także niezużyte w produkcji materiały. Firma uczy również lokalnych mieszkańców technik produkcyjnych, aby pomóc im zwiększyć swoje dochody.

Jeśli więc zdecydujecie się kupić parę tych butów, to nie tylko dodacie do swojej kolekcji niesamowite obuwnicze dzieło sztuki – oryginalne i unikatowe, ale także będziecie mieli świadomość, że pieniądze, które wydaliście zostały dobrze spożytkowane. Można je kupić na platformie Etsy . Ceny są niestety wysokie – od ok. 1850 zł. Ale to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej – a nie maszynowa produkcja.

Jak Wam się podobają te buty?

fashion4freedom buty 2

fashion4freedom buty 4

fashion4freedom buty 5

fashion4freedom buty 6

fashion4freedom buty 7

fashion4freedom buty 8

fashion4freedom buty 1

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. mama_kazala  13 lipca 2016 20:50

  Wyglądają czadersko, tylko zastanawia mnie jedno (pewnie każdego, kto tu wejdzie będzie to zastanawiać;) …czy da się w tych w ogóle chodzić>>>??? ;):)

  Odpowiedz
 2. Jaworka  13 lipca 2016 21:52

  Kiedy tylko je zobaczyłam od razu skojarzenie z gejszami nawet nie wiedząc że są wykonane w Wietnamie jeśli chodzi o artyzm wykonania to piękne ale niestety na pewno niewygodne nie na co dzień i raczej nie dla Polek

  Odpowiedz
 3. macierzanka  13 lipca 2016 22:18

  Buty są nadzwyczaj oryginalne ,ale nie do chodzenia.

  Odpowiedz
 4. linea  14 lipca 2016 09:15

  Faktycznie dzieła sztuki. Kocham buty. Ja chętnie założyłabym takie cudeńko, myślę że chodzi się w nich wygodnie. Niestety cena też jest porządna. Ale w końcu jest to wyrób ręczny.

  Odpowiedz
 5. AnnStyl  14 lipca 2016 12:00

  Kurcze bajer nieziemski. Gdybyż nie ta cena to na pewno bym sobie coś takiego fundnęła. Choć wydaje się, że ten koturn jest problematyczny w chodzeniu ja uważam, że da się w tym chodzić i to dość wygodnie. A artyzm wykonania bije wszystko na głowę. Gdyby nie ta cena zaporowa jak dla mnie na obuwie:(. Ojej dostałam zawrotu głowy od niektórych modeli. Ale jak kogoś stać na nie to będzie siał zazdrość wśród przechodniów. Ale popatrzeć warto i nacieszyć oko. Do tego materiał naturalny, z którego je wykonano bardzo zdrowy dla stóp. Wietnamczycy to jednak potrafią nas oczarować pomysłem i wykonaniem. A kunszt tych swego rodzaju dzieł sztuki jest niezaprzeczalny.

  Odpowiedz
 6. hml  14 lipca 2016 14:22

  Moda dla mody której nie da sie nosić nie mam dla mnie sensu…

  Odpowiedz
 7. passa  15 lipca 2016 08:36

  majstersztyk.

  Odpowiedz
 8. Anett13  15 lipca 2016 15:43

  Bardzo oryginalne!

  Odpowiedz
 9. xtina120  15 lipca 2016 22:14

  Piękne są i takie oryginalne….ogromnie mi sie taka sztuka podoba;) Bardzo chciałabym posiadać taką parę butów, którą zakładałabym tylko na specjalne okazje;).

  Odpowiedz
 10. Aneta  17 sierpnia 2016 11:49

  Dla mnie również nie istnieje pojęcie „zbyt wiele butów” 😀 Co do tych projektów… Prawda, że są bardzo oryginalne i ciekawe, ale jak z ich użytecznością?

  Odpowiedz
 11. stokrotkapolna  18 grudnia 2016 15:22

  Istne dzieła sztuki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany