Niezwykłe buty na misternie rzeźbionych platformach – wykonane w Wietnamie

Dla wielu kobiet, nie nie istnieje pojęcie „zbyt wiele butów”. Bez względu na to, jak wiele posiadasz par w szafie, nikłe szanse są na to, że masz taka parę, jak z poniższych zdjęć.

fashion4freedom buty 3

Buty te tworzą linię pod nazwą Saigon Socialite i są one wykonane przez wietnamski projekt o nazwie Fashion4Freedom. Jest to program dla wytwórców odzieży, butów i akcesoriów, przy których powstaniu bierze się pod uwagę społeczną odpowiedzialność biznesu

Każda para butów ma  skórzany wierzch i drewnianą podstawę, która jest rzeźbiona ręcznie przy użyciu technik zaczerpniętych z antycznej sztuki rzeźbienia drewnianych świątyń w Wietnamie. Styl jest jednocześnie hołdem dla tradycji tego kraju. Wykonanie każdej pary zajmuje nawet do trzech tygodni- ale są to prawdziwe dzieła sztuki.

 

Na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu w wykonaniu Fashion4Freedom?  Wietnamskie sierocińce otrzymują od Fashion4Freedom bezpłatnie próbki i nieudane modele a także niezużyte w produkcji materiały. Firma uczy również lokalnych mieszkańców technik produkcyjnych, aby pomóc im zwiększyć swoje dochody.

Jeśli więc zdecydujecie się kupić parę tych butów, to nie tylko dodacie do swojej kolekcji niesamowite obuwnicze dzieło sztuki – oryginalne i unikatowe, ale także będziecie mieli świadomość, że pieniądze, które wydaliście zostały dobrze spożytkowane. Można je kupić na platformie Etsy . Ceny są niestety wysokie – od ok. 1850 zł. Ale to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej – a nie maszynowa produkcja.

Jak Wam się podobają te buty?

fashion4freedom buty 2

fashion4freedom buty 4

fashion4freedom buty 5

fashion4freedom buty 6

fashion4freedom buty 7

fashion4freedom buty 8

fashion4freedom buty 1

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...