Przegląd leków na przeziębienie i katar

“Nieleczony katar trwa tydzień, a leczony siedem dni” – mówi nam powiedzenie.

Takie przysłowie jest często spotykane wśród ludzi, czy można w to wierzyć? Optymiści wierzą w to przysłowie, jednak w praktyce przedstawia się to trochę inaczej. Jednak czy katar należy uznawać za błahą przypadłość? Nie, ponieważ to może być niebezpieczne dla naszego zdrowia! Musimy działać od razu, gdy tylko zauważymy zmiany w samopoczuciu, a właśnie wydzielina z nosa i kichanie.

katar

Czym jest katar?

Katar (nieżyt nosa) – zapalenie błony śluzowej nosa, które objawia się wyciekiem nadmiaru wydzieliny, ból głowy, ogólne osłabienie oraz gorączka lub stan podgorączkowy.

Nos wewnątrz zawiera błoną śluzową, wytwarzająca śluz. Jest on lepką substancją, chroniąca przed przedostaniem się drobnoustrojów, alergenów do płuc. Podrażnienie lub stan zapalny może prowadzić do zwiększonego wydzielania śluzu, którego nadmiar usuwany jest przez nos w postaci kataru.

Katar może minąć samoistnie, jednak może on przekształcić się w zapalenie zatok, co jest bardziej niebezpieczne i może trwać miesiącami, a nawet latami. Może ono prowadzić do dużego dyskomfortu, w postaci pogorszenia węchu (hiposmia), ale również do poważniejszych powikłań, na przykład całkowitej utraty węchu (anosmia). Oprócz problemów z węchem, poprzez ciągłe oddychanie przez usta, możemy nabawić się zatorów w uszach, które mogą prowadzić do głuchoty. W związku z tym tak ważne jest zareagowanie od razu.

Jak skutecznie wyleczyć katar?

Na rynku aptecznym dostępna jest ogromna ilość preparatów, które mają za zadanie zwalczyć katar i pomóc każdemu poprawić zdrowie. Przyjrzyjmy się im bliżej: Istnieje wiele leków dostępnych bez recepty, jednak bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem. Po badaniu i rozpoznaniu objawów lekarz doradzi, preparat który będzie dla Ciebie najskuteczniejszy.

Kiedy nadejdzie czas na kupowanie leków nasz portał liki24.pl chętnie zajmie się tym. My znajdziemy najniższą cenę na leki i dostarczymy kurierem je do Twojego mieszkania jak najszybciej.

Leki na katar dzielimy na kilka grup, w zależności od składników i sposobu działania.

Większość podanych j preparatów ma postać aerozolu, który za pomocą atomizera wpuszczamy bezpośrednio do nosa, znajdują wśród nich:

-środki na bazie wody morskiej

Są delikatne, bezpieczne i naturalne. Działanie: Nawilżają wysuszoną katarem śluzówkę, łagodzą stan zapalny i podrażnienia. Mają właściwości antyseptyczne. Preparaty:  Humer, Aqua Maris, Rinostop Aqua, HydroMarin, Purinasin, Aqualor itp.

-preparaty ziołowe

Zioła są całkowicie bezpieczne w działaniu. Dzięki leczniczym składnikom roślinnym doskonale sobie poradzą z łagodzeniem stanów zapalnych. Działają również bakteriobójczo oraz zwężają naczynia krwionośne. Preparaty:  Sinupret, Pinosol.

-preparaty zwężające naczynia krwionośne

Te preparaty łagodzą objawy kataru, takie jak zaczerwienienie, obrzęk naczyń błony śluzowej. Działają szybko, a osoba stosująca takie preparaty może swobodnie oddychać nawet do 6 godzin. Preparaty:  Otrivin, Xymelin, Snoop, Naphtyzin, Xylorin, XyloGel itp.

Na rynku dostępne są również tabletki na katar:

W ich skład wchodzi głównie chlorowodorek pseudoefedryny (Cirrus, Sudafet, Apselan),który działa poprzez zmniejszenie objętości błony śluzowej nosa oraz zwężenie naczyń krwionośnych.

Wśród tabletek znajdziemy również preparaty ziołowe (Sinupret, Sinulan) oraz leki homeopatyczne (Coryzalia).

Katar może mieć również podłoże alergiczne. Wówczas doskonale sprawdzą się leki na alergię (np. Claritine, Allerga).

 

Portal Liki24.pl życzę Państwu zdrowia i dużo szczęścia! Przypominamy, że w każdej chwili chętnie pomożemy Państwu znaleźć potrzebny lek i dostarczymy do domu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (75 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...