Przedwczesny wytrysk

Zakończenie stosunku chwilę po grze wstępnej, a niekiedy nawet w jej trakcie to problem, jaki kojarzymy przede wszystkim z młodymi chłopakami. Ale czy tylko?

Zakończenie stosunku chwilę po grze wstępnej, a niekiedy nawet jeszcze w trakcie gry wstępnej to problem, jaki kojarzymy przede wszystkim z młodymi chłopakami, dopiero rozpoczynającym przygodę z życiem seksualnym. Teoretycznie mają oni do niego prawo – nie znają swojego ciała, nie wiedzą jak zareaguje podczas pierwszej bliskości z płcią piękną. Niestety, jeśli problem utrzymuje się dłużej, to znak, że prawdopodobnie mamy do czynienia z poważniejszym problemem…

smutny mężczyzna

 

Przedwczesny wytrysk według seksuologów

Specjaliści od spraw seksualności, a więc seksuolodzy tłumaczą termin przedwczesnego wytrysku  wprost – jest to zaburzenie, a więc nieprawidłowość, która polega na niezdolności mężczyzny do powstrzymania wytrysku zanim jeszcze dojdzie do momentu czerpania przyjemności przez neigo jak również przez jego partnerkę bądź partnera.

Wbrew pozorom, problem ten spotyka nie tylko ludzi młodych, ale w różnym wieku – na szczęście istnieją bardzo skuteczne metody leczenia tej krępującej dolegliwości, szacowane na ponad 90 procent. Jedyny warunek jaki trzeba spełnić, to wizyta u specjalisty, co z reguły jest największym problemem – samo leczenie jest stosunkowo proste, kłopot pojawia się, kiedy mają przyznać się do tego, z jakim zaburzeniem się zmagamy.

Nie ma powodów do wstydu

Przyczyny tego zaburzenia są przeróżne i pod żadnym pozorem nie wolno wstydzić się swojego problemu przed lekarzem, którego zadaniem jest znaleźć ten powód i nas wyleczyć. Niestety wielu mężczyzn paraliżuje strach na samą myśl o pójściu do lekarza i przyznanie się podczas rozmowy oko w oko, że ma się problem z narządem, jaki dla nich jest niezwykle istotny.

Najczęstsze przyczyny problemów z przedwczesnym wytryskiem

Przedwczesny wytrysk pojawia się najczęściej kiedy mężczyzna jest młody i niedoświadczony – to znaczna większość wszystkich przypadków. Jeśli tak nie jest, przyczyny mogą być inne, począwszy od masturbacji albo stosunków płciowych odbywanych zbyt rzadko, przebytych wcześniej chorób, poprzez częstą zmianę partnerów, brak zaufania do partnera czy partnerki, chęć szybkiego zaspokojenia się, aż do stresu, strachu przed niezaspokojeniem drugiej osoby, czy po prostu z powodu niezdrowego trybu życia.

Metody zapobiegania przedwczesnemu wytryskowi

Na szczęście istnieją pewne metody, jakie można zastosować by zapobiec przedwczesnemu wytryskowi, a więc mówiąc wprost, opóźnić go bez konieczności wizyty u lekarza i podejmowania leczenia farmakologicznego bądź wykorzystującego inne możliwe w obecnej medycynie metody. Do tych metod  należy między innymi masturbacja przed zbliżeniem, które rozładowuje napięcie, stosowanie grubej prezerwatywy ze środkami znieczulającymi, używanie kremów, które znieczulają miejscowo, czy koncentracja na kwestiach niezwiązanych ze stosunkiem.

Podsumowując…

Jeśli decyzja o wizycie u lekarza zostanie podjęta, ten z pewnością szybko dobierze odpowiednią terapię i pomoże zwalczyć problem. Kiedy jednak wizyta zostaje przekładana a mężczyzna szuka innych sposobów na pokonanie problemu, również jest taka możliwość. Pytanie jednak, czy takie zaleczenie problemu, a nie rozwiązanie go wystarczy?

 

Autor: mgr farm. Anna Tokarz, www.i-Apteka.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...