Przedwczesny wytrysk to także problem dla kobiet!

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych w Szwajcarii kobiety także cierpią z powodu przedwczesnego wytrysku. Psycholog kliniczny na Uniwersytecie w Zurychu, Andrea Burri przeprowadziła badania nad 1500 kobietami z Meksyku, Włoch i Korei Południowej, z których wynika, że partnerki są sfrustrowane faktem, że ich partnerzy są zbyt pochłonięci własną (krótkotrwałą) przyjemnością.

 

Powszechnie wiadomo, że przedwczesny wytrysk niweczy udane życie seksualne milionów mężczyzn. Nowe badania jednak potwierdzają to, co dla wielu kobiet jest wiadome – nie tylko ich partnerzy cierpią. Badania zrealizowane w Szwajcarii pokazują, że przedwczesny wytrysk u mężczyzn jest także przyczyną stresu psychicznego u kobiet – i to nie tylko dlatego, że stosunek trwa zbyt krótko.

W wyniku badań okazało się, że 40% kobiet uważa, iż kontrola wytrysku jest niezmiernie ważna dla satysfakcjonującego stosunku. Wiele badanych kobiet twierdzi, że krótkotrwały akt seksualny z mężczyzną, który ma przedwczesny wytrysk przyczynia się do seksualnej frustracji. Jednak, co jest bardziej interesujące, kobiety częściej twierdzą, że głównym powodem frustracji jest koncentracja mężczyzny na opóźnieniu wytrysku. Ich zdaniem oznacza to, iż uwaga mężczyzny jest wówczas odwrócona od potrzeb i pragnień kobiety.

Dla większości kobiet objętych badaniem satysfakcjonujący seks nie tylko oznacza odbycie stosunku, ale też pocałunki, pieszczoty oraz inne formy stymulacji erotycznej. Twierdzą one, że jeśli mężczyzna w pierwszym rzędzie przejęty jest przedwczesną ejakulacją i własną sprawnością seksualną, zaspokojenie tych potrzeb zostaje pominięte.

Dr Burri tłumaczy, że kiedy mężczyzna cierpi z powodu przedwczesnego wytrysku, seks w coraz większym stopniu zaczyna kojarzyć się z czasem trwania stosunku, a nie z przyjemnością, co z kolei rodzi frustrację i przygnębienie u kobiety. Kobiety takie mogą zacząć unikać kontaktów seksualnych, a to może być niszczące dla związku. Ponadto dodaje, że wiele w gruncie rzeczy harmonijnych związków kończy się rozpadem dlatego, że kobiety duszą w sobie własną frustrację, a przecież konsekwencje tego często obejmują inne aspekty związku niż tylko brak satysfakcji seksualnej, ponieważ, w wypadkach ekstremalnych, kiedy mężczyzna ma wytrysk przed właściwym stosunkiem może to negatywnie wpłynąć na pragnienie posiadania dzieci.

W Polsce od listopada trwa kampania edukacyjna „Nie tylko moment”. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości problemu przedwczesnego wytrysku wśród mężczyzn i kobiet oraz przełamanie bariery wstydu w mówieniu o tym problemie. Patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej.

Więcej informacji na stronie www.nietylkomoment.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  16 czerwca 2014 07:23

  Przedwczesny wytrysk to problem i kobiety i mężczyzny.

  Odpowiedz
 2. martucha180  16 czerwca 2014 10:47

  Spiesz się powoli…. trzeba mówić swojemu mężczyźnie.

  Odpowiedz
 3. as_sa  16 czerwca 2014 21:13

  Nad niektórymi „rzeczami” trzeba po prostu wspólnie popracować 😀

  Odpowiedz
 4. bbo  17 czerwca 2014 20:33

  Jeśli jest miłość, czułość i zaangażowanie, to taki problem uda się szybko pokonać.

  Odpowiedz
 5. anna malecka  13 października 2014 13:39

  Mój facet brał przez kilka tygodni iqman – oczywiście sam nie chciał, bo jak tak można. Byłam bliska odejścia, nie chciał się kochać. Po tych kilku tygodniach jest najlepszym kochankiem jakiego miałam. Nie wiem z czego to wynika, ale moje doznania są znacznie lepsze, jakby penis był większy. Takiego sexu nie mieliśmy od lat – tylko dlaczego to ja musiałam o to zadbać?!

  Odpowiedz
 6. igraniezseksualnoscia  17 stycznia 2015 23:16

  Przedwczesny wytrysk to zmora dzisiejszych czasów

  Odpowiedz
 7. stokrotkapolna  28 października 2016 12:50

  Anna malecka,u mnie było podobnie. tylko żadne argumenty do mojego nie docierały.Po 15 latach małżeństwa nasz związek się skończył. Ale nie żałuję.bo pod innymi względami był najgorszym mężem i ojcem , jakiego można sobie wyobrazić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany