Przedłużanie rzęs – wszystko co chcecie wiedzieć na ten temat

Która z nas nie marzy o zalotnym spojrzeniu spod długich rzęs. Zwykle pomaga nam w tym maskara – coraz bardziej wyrafinowana z wodoodpornym tuszem a także zalotka. Jeśli jednak boisz się, że zalotka niszczy rzęsy możesz użyć innego sposobu. Co jednak zrobić  latem, podczas długich kąpieli, opalania czy aktywnego spędzania czasu. Z pomocą może nam przyjść przedłużenie i zagęszczenie rzęs.

przedłużanie rzęs

Fot. DER-MED

Przedłużanie rzęs – fakty i mity

Poliestrowo-jedwabna estetyka

Mocno wytuszowane, czarne i gęste rzęsy to atrybut każdej kobiety. Codzienny makijaż zabiera jednak dużo czasu i może spływać w upalne dni. Istnieją co prawda domowe sposoby samodzielnego doklejania gotowych sztucznych kępek lub całych rzęs. Niestety z reguły nie przynoszą zadowalających rezultatów. Wyglądają sztucznie i teatralnie, a przy tym istnieje ryzyko, że rzęsy odpadną w najmniej oczekiwanym momencie.

Lepszym rozwiązaniem jest ich profesjonalne przedłużenie i zagęszczenie w gabinecie kosmetycznym. Jednym z takich zabiegów jest Nouveau Lashes, który polega na doklejeniu do każdej naszej naturalnej rzęsy drugiej, wykonanej z poliestrowo-jedwabnego włókna.

Trwałe, bezpieczne, elastyczne

Permanentne przedłużenie rzęs metodą 1:1 to technika, która przywędrowała do nas z Azji. Szybko jednak przekonały się do niej Europejki i już dziś stanowi bardzo popularny zabieg upiększający na naszym kontynencie. Linergiści cenią go za bezpieczeństwo, estetykę i trwałość.

– Sztuczne rzęsy nie są doczepiane do powieki, więc zabieg nie niesie ze sobą ryzyka alergii ? wyjaśnia Marcelina Gnat, kosmetolog w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED. – Doklejone rzęsy są lekkie i nie odkształcają się, a dzięki swojej elastyczności, nie wymagają użycia zalotki. Są wodoodporne, więc można w nich tańczyć, biegać i ćwiczyć bez obawy, że odpadną ? dodaje Marcelina Gnat.

Rzęsy zagęszczane metodą 1:1 nie odkleją się i nie spłyną podczas kąpieli czy deszczu. Nie trzeba ich malować ? znika więc problem rozmazanego tuszu. Nowoczesne kleje stosowane przy tej technice wydłużania, zagęszczania i pogrubiania rzęs są bezpieczne, elastyczne i trwałe.

Długie, gęste i zalotne

Niezaprzeczalną zaletą techniki zagęszczania i przedłużania rzęs metodą 1:1 jest to, że pozwala ona zaoszczędzić mnóstwo czasu przeznaczanego co rano na makijaż. Przedłużone rzęsy nadają oczom wyrazistości, głębi i optycznie je powiększają. długie, gęste i zalotnie podkręcone. A przy tym są niezwykle lekkie ? nie odczuwamy dyskomfortu, nie czujemy ich ciężaru.

Nouveau Lashes to najdoskonalsza metoda zagęszczania i stylizacji rzęs, jednak aby w pełni cieszyć się efektem zabiegu, należy przestrzegać zaleceń linergistki, a także:

  • w ciągu dwóch pierwszych dni unikać: sauny, gorących kąpieli parowych oraz mycia oczu ciepłą wodą;
  • nie trzeć oczu, nie stosować zalotki.

 

Przy właściwej pielęgnacji efekt utrzymuje się od 6 do 8 tygodni, czyli tyle, ile trwa cykl życiowy naturalnych rzęs. Aby cieszyć się efektem przez dowolny czas, warto regularnie uzupełniać rzęsy w gabinecie kosmetycznym.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany