Przeciwieństwa się przyciągają? Oto lustrzane znaki zodiaku, których związek może się udać!

Każdy znak zodiaku ma swoje przeciwieństwo, położone po drugiej stronie astrologicznego koła. Nazywa się je znakami przeciwstawnymi lub lustrzanymi i uznaje za nienajlepsze zestawienie z uwagi na druzgocącą różnicę cech. A jednak zdarza się, że te przeciwieństwa się przyciągają i funkcjonują w sprawdzających się duetach nawet przez długi czas. Sprawdź, które z nich mają na to najlepsze widoki!

przeciwieństwa się przyciągają

www.unsplash.com (Scott Broome)

Przeciwieństwa się przyciągają? Oto lustrzane znaki zodiaku, których związek może się udać!

 

Baran i Waga

Przeciwieństwa się przyciągają

www.pixabay.com

Waga i Baran to para, która mogłaby być książkowym przykładem starcia dwóch żywiołów. Harmonijne Wagi, którym spokojna kontrola wszystkich sfer życia umożliwia pogodne dryfowanie z prądem, przy porywczych i wojowniczych Baranach nabierają ochoty na przygodę. Uczą się opuszczać swoją strefę komfortu i rzucać się w wir wydarzeń. Tymczasem Barany znajdują przy nich chwilę na oddech i refleksję. Zyskują stabilność, której nie byłyby w stanie osiągnąć samodzielnie, bo ich wizjonerskie umysły i wielkie zdolności raz po raz kierują je na niespokojne wody. Ten związek naprawdę może się udać!

 

Byk i Skorpion

www.pixabay.com

To połączenie aż kipi od namiętności. Spotyka się tu bowiem sensualna natura Byka i ognista, pełna fantazji osobowość Skorpiona, a to wróży iskry w sypialni. Co więcej, wrodzona dobroduszność Byka skłania Skorpiona do pokazywania się od jak najlepszej strony. Czuje się on wówczas lepiej sam ze sobą i zaczyna bardziej wierzyć we własne możliwości. W zamian Skorpion poświęca Bykowi wiele uwagi, czego ten wyjątkowo atencyjny znak zodiaku potrzebuje, by czuć się w pełni kochanym. Rezultatem jest więc silna więź oparta na zaufaniu i wierności, które to postawy są dla obu znaków równie ważne.

Bliźnięta i Strzelec

Przeciwieństwa się przyciągają

www.pixabay.com

Bliźnięta i Strzelec wydają się parą idealną, bo oba znaki szczególnie cenią sobie wolność i czują ducha przygody. Łączy je chęć ciągłego poszerzania horyzontów, buntownicza natura, poczucie humoru i potrzeba przezwyciężania nudy. Niestety pomimo, iż może połączyć je wyjątkowa chemia i skłonność do sentymentów, które będą je z sobą trzymać, relacja tych znaków może być udana tylko przez jakiś czas. Ma bowiem skłonność do zamieniania się w toksyczną, kiedy któraś ze stron musi wreszcie pójść na kompromis. Dodatkowo Bliźnięta, choć rozchwiane i porywcze, w końcu przybijają zwykle do spokojnego portu, bo w głębi duszy marzą o ślubie. Strzelce wolą natomiast wiecznie dokądś biec, goniąc za nierealnym marzeniem.

 

Rak i Koziorożec

Przeciwieństwa się przyciągają

www.pixabay.com

Jak na lustrzane znaki zodiaku, Rak i Koziorożec są do siebie niezwykle podobne. Oba astrologiczne symbole przynależą bowiem osobom, które cenią sobie stabilizację i rodzinne życie. Rak zrobi wszystko, by zbudować szczęśliwą rodzinę i uwić dla niej gniazdko, bo za wszelką cenę pragnie ciepła i szczęścia na miłosnej niwie. Koziorożec tymczasem brzydzi się gierkami, oszustwem i manipulacją, dlatego będzie się starał tworzyć związki oparte na czystych uczuciach. Te dwie strony tej samej monety doskonale się dopełniają i mogą znaleźć w swoich ramionach wszystko, czego szukały.

 

Lew i Wodnik

Przeciwieństwa się przyciągają

www.pixabay.com

Lew i Wodnik to urocze zestawienie wody i ognia. Przyzwyczajony do atencji i pochwał, popularny w swoim otoczeniu Lew będzie zaskoczony, gdy nie wywrze na Wodniku pożądanego wrażenia. Zainteresowany takim obrotem spraw szybko poczuje potrzebę, by gonić króliczka, a osiągnięcie mety nie przyjdzie mu wcale tak łatwo. Wylewny i serdeczny Lew w końcu jednak podbije serce wycofanego Wodnika. Doceni też jego intelekt i zadba o to, by w ich związku panował harmonijny spokój. Czego chcieć więcej?

 

Panna i Ryby

www.pixabay.com

Panna i Ryby to chodzący dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają. Trudno wszak o bardziej przeciwstawne zestawienie niż realista i marzyciel. Z góry wiadomo, że tych znaków nie połączy więź duchowa ani mentalne porozumienie. Mogą się jednak sobą zainteresować i dogadać, jeśli już na początku znajomości dostrzegą swoje zalety. Ich wspólną mocną stroną jest w końcu chęć zbudowania domu i rodziny. Każde wierzy też w miłość i potrafi poświęcać się dla partnera. Niestety trudno orzec, czy te idee na dłuższą metę stworzą wystarczająco stabilny fundament dla pary, którą różni stosunek do towarzyskiego życia, pieniędzy i pasji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (96 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Biomedka  22 sierpnia 2020 13:03

  U mnie wprawdzie nie Wodnik a Ryby, ale to również bardzo udane połączenie. 😀

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  22 sierpnia 2020 20:42

  Raczej nie sugeruję się takimi opisami.

  Odpowiedz
 3. janka1312  22 sierpnia 2020 22:11

  a panna i lew? niby tacy różni a nam dobrze się układa

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany