Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne – czym polega?
Problemy stomatologiczne są nieprzewidywalne. Każdy z nas choć raz w życiu musiał umówić się na leczenie zęba czy jego wyrwanie. Takie zabiegi prywatnie, czyli nie na NFZ, są bardzo kosztowne. Rozwiązaniem jest prywatne ubezpieczenie stomatologiczne. Na czym polega ta usługa i co obejmuje? Kto może z niej skorzystać i czy w ogóle warto? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.
Spis treści:
Ile kosztuje leczenie stomatologiczne?
Jesteśmy przyzwyczajeni, że leczenie dentystyczne odbywa się za darmo. Rzeczywiście, w wielu przypadkach tak jest. Trzeba jednak wiedzieć, że aby można było korzystać z darmowego leczenia czy w ogóle darmowych usług zdrowotnych, konieczne jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ. Takie ubezpieczenie posiadają osoby wykonujące regularną pracę. Co jednak z osobami pracującymi na podstawie umów zlecenie? Wiele takich osób w ogóle nie posiada prawa do jakichkolwiek świadczeń w ramach NFZ. Wówczas za leczenie stomatologiczne trzeba płacić. Wysokość opłaty zależy od danego gabinetu i zabiegu, jaki ma zostać przeprowadzony. W mieście ceny są wyższe niż na przedmieściach. Dla przykładu, leczenie kanałowe na terenie przedmieścia kosztuje w granicach 500 do 1000zł. W mieście za taki zabieg możemy zapłacić nawet 2000 zł! Proste wyrwanie zęba, czyli jego ekstrakcja na obrzeżach miasta to koszt rzędu 150 zł. W mieście cena urasta do 350 zł. Różnica jest więc spora, koszty również wcale nie są małe, a bywają nawet zaporowe. Co zatem zrobić?
Czym jest prywatne ubezpieczenie stomatologiczne?
Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne zapewnia dostęp do darmowych badań, zabiegów i zniżek na konkretne metody leczenia. Usługa jest skierowana przede wszystkim do osób, które nie są uprawnione do korzystania z darmowego leczenia stomatologicznego w ramach NFZ. To szczególnie korzystna opcja w sytuacji konieczności przeprowadzenia skomplikowanego zabiegu. Więcej na ten temat tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/prywatne-ubezpieczenie-stomatologiczne-czy-warto-kupic-i-ile-kosztuje/221.html.
Czym jest profilaktyka stomatologiczna?
Profilaktyka stomatologiczna to działanie, które ma zapobiec konieczności leczenia i zachować zdrowe zęby. Profilaktyka obejmuje przegląd jamy ustnej, instruktaż higieny jamy ustnej czy usuwanie kamienia nazębnego. Są to zabiegi dodatkowe, które pozwalają na zachowanie zdrowych zębów przez długi czas.
Jakie usługi stomatologiczne obejmuje ubezpieczenie?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może obejmować wiele różnych kwestii. Podstawą są darmowe zabiegi, p. usuwanie kamienia czy konsultacja stomatologiczna. W zakres ochrony wchodzi również dostęp do darmowych konsultacji specjalistycznych. Polisa ubezpieczeniowa jest idealną opcją na pokrycie kosztów leczenia stomatologicznego.
Jak wybrać ubezpieczenie?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy dokładnie przeczytać dokument OWE i dowiedzieć się, kiedy świadczenie nie zostanie zrealizowane. Umowa powinna precyzować okoliczności zdarzenia, które pozwolą ubezpieczycielowi odstąpić od umowy. Bardzo ważną kwestią przy wyborze ubezpieczenia jest okres karencji. Jest to czas pomiędzy zawarciem umowy, a dniem rozpoczęcia działania ochrony. Szeroki zakres leczenia stomatologicznego stanowi bardzo przydatną opcję, z której warto korzystać!
Świadczenie dentystyczne jest nieocenioną pomocą, gdy nagle okaże się, że konieczne jest chirurgiczne usunięcie zęba lub skomplikowane leczenie zachowawcze. Więcej na temat dodatkowych opcji przeczytać można na stronie: rankingubezpieczennazycie.pl
Artykuł sponsorowany