Top kosmetyczny: Najskuteczniejszy proszek do czyszczenia zębów. Hity z polskich łazienek

Czy oprócz pasty stosujecie również proszek do czyszczenia zębów? To względnie młody produkt na polskim rynku, dlatego sięgnęłyśmy po opinie internautek, które już go wypróbowały. Listę najczęściej polecanych proszków znajdziecie w naszym Topie Kosmetycznym.

Proszek do czyszczenia zębów nie jest jeszcze zbyt popularnym produktem w polskich łazienkach. Być może dlatego w kwestii ich wyboru producenci nie pozostawiają nam zbyt szerokiego wachlarza możliwości. Tymczasem wielu ekspertów jest zdania, że to bardzo dobre i korzystne dla naszej jamy ustnej uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Oczywiście pod warunkiem, że stawiamy na naturalne składniki, a nie chemikalia, które dotąd będą tarły szkliwo, aż zupełnie go nie zniszczą – pozostawiając chwilowy efekt wybielenia. Nie idźmy tą drogą! Przedstawiamy nasz Top Kosmetyczny proszków do czyszczenia zębów, które uznawane są za bezpieczne dla naszego szkliwa.

kolaż własny redakcji, źródło: strony internetowe sklepów kosmetycznych i www.pixabay.com

Top kosmetyczny: Najskuteczniejszy proszek do czyszczenia zębów. Hity z polskich łazienek

Czym jest proszek do czyszczenia zębów? Działa podobnie do pasty, choć o wiele intensywniej, co w dłuższej perspektywie częstego stosowania może prowadzić do nadwrażliwości, podrażnienia zębów, a także dziąseł. Jeżeli jednak pozostaniemy przy starej dobrej paście, a proszek (faktycznie taką właśnie ma konsystencję) zastosujemy raz na dwa dni – możemy w ten sposób wzmocnić szkliwo, lepiej zawalczyć z osadem i toksynami osadzającymi się na zębach, a także nieco rozjaśnić nasz uśmiech, zbliżając się do naturalnego koloru zębów. Zdecydowanie odradzamy więc używanie podobnych preparatów w zastępstwie pasty – po każdym posiłku, a nawet 2 razy dziennie. Spośród dostępnych na rynku wybraliśmy te najbardziej skuteczne: pod względem uzyskania świeżości, dokładności czyszczenia, a także wybielania.

 

Najskuteczniejszy proszek do czyszczenia zębów: CoCo White Mint

Cena: ok. 150 zł/60 gram

Usuwa plamy, toksyny i przebarwienia z zębów, a także przy regularnym stosowaniu pomaga je wybielić. Nie uszkadza szkliwa, bo o nie nie trze – ma konsystencję pudru. Glinka betonitowa uzupełnia ubytki minerałów. Organiczna mięta pomaga natomiast w zachowaniu świeżego oddechu. Największy minus to czarny kolor, który brudzi wszystko wokół, a także od razu po zastosowaniu pozostawia zęby z takim właśnie osadem.

 

Najskuteczniejszy proszek do czyszczenia zębów: Georganics

Cena: ok. 38 zł/60 ml

To produkt godny polecenia zwłaszcza dlatego, że nie był testowany na zwierzętach, a także jest wegański. Warto również wspomnieć, że powstał na bazie wyłącznie naturalnych składników z węgla drzewnego. Nie ma nadtlenków, związków fluoru czy aromatów, które niszczą zęby. Przy regularnym stosowaniu pomaga, bez ścierania szkliwa powrócić do naturalnego koloru zębów.

 

Najskuteczniejszy proszek do czyszczenia zębów: Biochem

Cena: ok. 20 zł/10 gram

To proszek stworzony na bazie syntetycznego biohydroksyapatytu – substancji  odpowiadającej głównemu nieorganicznemu składnikowi kości i zębów. Działa remineralizująco i chroni przed kamieniem nazębnym. Jako wsparcie do codziennej higieny pozwala wrócić do naturalnego koloru szkliwa, nie niszcząc go. Pozwala zachować odpowiednią higienę jamy ustnej.

 

Najskuteczniejszy proszek do czyszczenia zębów: Fitokosmetik

Cena: ok. 3, 80 zł/75 gram

To jeden z kosmetyków rosyjskich, które cieszą się zaufaniem wielu naszych rodzimych konsumentek. Jego podstawowe zalety: wydajny i tani. Przy czyszczeniu zębów nie pieni się, a raczej możemy poczuć lekki osad, który oczywiście łatwo usuniemy. Działa antybakteryjnie, a wyciąg z dziurawca zapobiega krwawieniu dziąseł i te oto zalety zdecydowanie zwyciężają nad choćby wybielaniem zębów, które jest znikome.

 

Najskuteczniejszy proszek do czyszczenia zębów: Soaphoria Royal Tooth Serum

Cena: 39 zł/50 ml

To produkt słowackiej marki, który sprawdzi się przede wszystkim w zapewnieniu odpowiedniej higieny jamy ustnej, ponieważ rewitalizuje i pielęgnuje dziąsła, a także chroni przed próchnicą. To również kosmetyk wegański, organiczny, stworzony na bazie roślin. Nie zawiera fluorku i chemicznych barwników.

 

Najskuteczniejszy proszek do czyszczenia zębów: Eucryl Freshmint

Cena: ok. 5 zł/50 gram

Usuwa kamień i przebarwienia, pozostawiając uczucie czystości i świeżości w jamie ustnej. Przyspiesza naturalną
mineralizację szkliwa bez dodatku szkodliwych chemikaliów. Wśród wymienianych wad znalazło się niewygodne w użytkowaniu opakowanie, z którego łatwo wysypać proszek.

 

Najskuteczniejszy proszek do czyszczenia zębów: Receptura Babci Agafii

Cena: ok. 19 zł/ 120 ml

Kolejny rosyjski kosmetyk z chyba najbardziej znanej serii. Ziołowy proszek do zębów to przede wszystkim pomoc w zapewnieniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. Wzmacnia szkliwo, a także chroni przed próchnicą. Znajdziemy tu m.in. organiczny ekstrakt z cedru, olej z dzikiej róży i zmielone liście mięty pieprzowej. To zdrowe i pozbawione chemii wzmocnienie zębów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (148 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Wusia  29 maja 2019 07:39

    Za proszkami nie przepadam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany