Jak w prosty i szybki sposób zrobić przelew zagraniczny?

Wymiana handlowa na poziomie międzynarodowym kwitnie, a z możliwości pracy w innych krajach korzysta mnóstwo osób, co powoduje, że przelewy zagraniczne stały się codziennością zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jaka opcja wykonania przelewu jest najkorzystniejsza?

fot. fotolia

Platformy internetowe – korzyści finansowe i oszczędność czasu

Bezpośredni przelew z konta złotówkowego na konto zagraniczne jest nieopłacalny ze względu na przeliczniki bankowe. Po pierwsze, bank przelicza walutę zgodnie z własnym kursem, który jest wyższy niż w przypadku kantorów stacjonarnych i najbardziej przychylnych klientom kantorów internetowych. Po drugie, dolicza dodatkowe opłaty za przeprowadzenie operacji. W związku z powyższym najlepszą opcją wydaje się skorzystanie z jednej z platform internetowych, ale należy pamiętać, że większość kantorów działających online oferuje jedynie możliwość wymiany środków pieniężnych pod warunkiem dysponowania nie tylko bankowym kontem złotówkowym, ale również walutowym. Przelew zagraniczny wykonuje się bezpośrednio z konta walutowego. Konieczność zakładania konta walutowego stanowi pewien dyskomfort dla osób rzadko robiących przelewy do innych krajów. Poza tym, operacja wymiany waluty, a następnie przelewu, to dwie oddzielne czynności, które zajmują łącznie zbyt wiele czasu. Dlatego warto poszukać e-kantoru, który oferuje bezpośrednie przelewy zagraniczne. Platformy internetowe wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów zapewniają korzystne warunki przelewów, a także umożliwiają skrócenie czasu przebiegu transakcji.

Wymiana waluty i wysłanie środków w ramach jednej operacji

Zamiast przelewać pieniądze z konta złotówkowego na walutowe i dopiero po przewalutowaniu robić przelew zagraniczny, w związku z płatnością za towar, usługę lub koniecznością przekazania środków finansowych bliskiej osobie, wystarczy zlecić jedną operację kantorowi internetowemu. Przewalutowane środki w krótkim czasie znajdą się na wskazanym koncie zagranicznym. Nie jest potrzebne do tego posiadanie konta walutowego.

 

Wystarczy wejść na stronę  https://internetowykantor.pl/land/przelewy/, aby zrobić przelew za granicę i z zagranicy do Polski. Dzięki temu osoby pracujące w innym państwie nie muszą się martwić, w jaki sposób przesłać pieniądze rodzinie w Polsce. Przelewy są realizowane w możliwie najkrótszym czasie. Termin realizacji jest zależny od konkretnych krajów. Np. przelewy pomiędzy państwami należącymi do Unii Europejskiej, jak i Islandią, Lichtensteinem, Norwegią i Szwajcarią są realizowane w ramach jednolitego systemu SEPA, dzięki któremu przelewy w EUR są w każdym przypadku obarczone takimi samymi opłatami i docierają na konto nawet w dniu zlecenia przelewu.

 

Przelew zagraniczny w mało popularnej walucie? Żaden problem

 Kantor internetowy oferuje przelewy zagraniczne nie tylko w popularnych walutach, ale także w takich, jak korona szwedzka, norweska czy czeska. Obsługuje rachunki obce w kilkunastu walutach, cały czas obserwując pojawiające się potrzeby konsumentów i reagując na nie poprzez poszerzanie zakresu usług.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (75 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  11 maja 2017 08:25

  I ta wiedza może się kiedyś przydać.

  Odpowiedz
 2. efffciaa  11 maja 2017 11:42

  Moim zdaniem najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest posiadanie konta w walucie , którą się robi przelewy w swoim banku – szybko , sprawnie a i opłaty niewysokie 🙂

  Odpowiedz
 3. Wusia  11 maja 2017 16:14

  Konto walutowe to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie, a waluty kupuję tylko w kantorze internetowym.Szybko, sprawnie , a kursy zdecydowanie niższe niż w realu.

  Odpowiedz
 4. martus2833  11 maja 2017 17:20

  Kryptoreklama ale w tym przypadku przymykam oko. Internetowy kantor sprawdziłam sama i z ręką na sercu polecam – szybko, bezpiecznie, po korzystnym kursie. Gdyby ktoś chciał się zarejestrować to zapraszam na priv – podam reflink z mojego konta (program lojalnościowy) 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany