Prosty makijaż na Halloween – bo w najstraszniejszą noc w roku czasami mniej znaczy więcej

Czasami prosty makijaż na Halloween jest wystarczający, aby uzupełnić swój straszny wizerunek na to wyjątkowe święto. Tym bardziej, że stworzenie makijażu na Halloween jest często trudną sztuką i nie zawsze się udaje. Jakie proste makijaż na Halloween się sprawdzą? Oto nasze propozycje!

Spis treści:

prosty makijaż na Halloween

Kiedy warto postawiać na prosty makijaż na Halloween?

Jeśli wybrany kostium jest na tyle strojny, że nie potrzebuje dodatkowych ozdób pod postacią wymyślnego make up’u warto postawić właśnie na prosty makijaż na Halloween. W przypadku takich przebrań jak czarownica, gotycka dama, wampirzyca czy gnijąca panna młoda wystarczy makijaż, który będzie bazował na mocnych, ciemnych kolorach. Bogato zdobione i niezwykle dopracowane w najmniejszym szczególe kreacje z gorsetami czy kaskadą tiulowych falban mają w takim imagu grać pierwsze skrzypce, więc makijaż nie musi zwracać na siebie specjalnej uwagi. Ma stanowić jedynie dodatek dopełniający całość upiornego wizerunku.

Czy makijaż na Halloween można wykonać samodzielnie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: absolutnie tak! Wiele Halloweenowych makijaży wcale nie wymaga specjalnych umiejętności czy mnóstwa kosmetyków. W cenie jest prosta i minimalizm oparte na mocnych akcentach, po które rzadko sięgamy na co dzień. Tu mamy na to pełne przyzwolenie, a co więcej straszne make up’u na Halloween rzadko wymagają precyzji. Jeśli więc dana linia nie uda nam się tak idealna jak sobie zamierzyliśmy zamiast ją poprawiać warto do niej coś dodać lub namalować kilka innych. W końcu tworzenie makijażu powinno być dobrą zabawą!

Prosty makijaż na Halloween: wiedźma i diablica

W tym przypadku wystarczy minimum kosmetyków. Must have to oko podkreślone mocnym kolorem. Warto sięgnąć więc po cienie w kolorze grafitu, fioletu czy nawet ciemnej zieleni i z ich pomocą wykonać klasyczny makijaż smokey eye. Dolną powiekę na linii rzęs warto podkreślić czarną kredką. Obowiązkowym elementem w przypadku stylizacji na wiedźmę, czarownicę lub diablicę będą także wyraziste usta. Aby jeszcze bardziej podkreślić złowieszczy charakter postaci można wykorzystać kolory bordo, ciemnego fioletu czy nasyconego brązu.

prosty makijaż na Halloween wiedźma

prosty makijaż na Halloween czarownica

prosty makijaż na Halloween diablica

Halloweenowy make up na imprezę

ciekawy makijaż na Halloween

Prosty makijaż na Halloween: gotycka dama

W tym przypadku zasada podkreślenia jedynie jednego elementu oczu lub ust nie ma zastosowania. Oba te obszary mają być dobrze widoczne i odważnie zaakcentowane. Decydując się na gotycki image śmiało możemy puścić wodze fantazji jeśli chodzi o kreację makijażu. Ma być kobieco, więc przyda się soczyście czerwona szminka. Będzie ona stanowić duet doskonały z ciemnymi cieniami na powiece. Ważnym elementem będzie tu też cera. Najlepiej, aby była dość jasna. W kosmetyczce przyda się więc sypki biały puder.

gotycki prosty makijaż na Halloween

ciemny makijaż na Halloween

gotycki makijaż na Halloween

Prosty makijaż na Halloween: wampirzyca

Tego rodzaju makijaż jest jednym z prostszych do wykonania. Blade lico wampira można uzyskać wykorzystując biały matowy puder. Następnie podkreślamy oczy wybranym cieniem. Najlepiej, aby był on dość ciemny, by nadać spojrzeniu mroczny look, choć w tym przypadku świetnie sprawdzą się także tony czerwone. Nie musimy tu uważać z ilością. Kolor powinien być nałożony dość grubo i wystawać także poza kąciki oczu. Dzieło zwieńczy makijaż ust. Ten wykonamy przy użyciu ciemnoczerwonej szminki, którą narysujemy także opadającą z kącików warg krew. Taką nieregularną linię najlepiej wykonać przy użyciu pędzelka do ust. Rysunek będzie bardziej precyzyjny i jednocześnie bardziej wiarygodny.

wampirzy makijaż na imprezę Halloween

gotycki makijaż na halloween

nietuzinkowy makijaż na Halloween

Prosty makijaż na Halloween: kościotrup

Makijaż na kościotrupa wymaga jedynie trzech produktów. Podstawą będzie nadanie cerze białego kolorytu. Uzyskamy to nakładając biały podkład w sztyfcie i matując go transparentnym pudrem, co pozwoli go jednocześnie dobrze utrwalić. Następnie przy użyciu czarnej kredki nakreślamy na twarzy linie, które mają symulować kształt kości. Ciemnym kolorem akcentujemy czubek nosa, podkreślamy kości policzkowe i linię szczęki. Na ustach malujemy krótkie pionowe paski udające zęby. I gotowe!

makijaż na kościotrupa na Halloween

Prosty makijaż na Halloween: czarny kot

Przebranie za czarnego kota jest łatwe w przygotowaniu i niezwykle tanie. Podobnie jest z makijażem. Wystarczy jedynie czarna kredka. Przy jej użyciu podkreślamy czubek nosa, obrysowujemy oczy i dodajemy na policzki wąsiki. Reszta jest kwestią naszej kreatywności. Usta można pomalować szminką w dowolnym kolorze, a na powieki nałożyć cienie. Zasada jest jedna – ma być zwierzęco. Róż na policzkach, rozświetlacz czy kolorowe cienie lepiej więc zostawić sobie na inne okazje.

Prosty makijaż na Halloween: Sugar Skull

Makijaż inspirowany meksykańskim świętem Dia de los Muertos sukcesywnie zyskuje na popularności. Aby go stworzyć podstawą będzie ujednolicenie koloru skóry. Ma być on jak najjaśniejszy, więc przyda się biała farbka do twarzy lub biały podkład. Wokół oczu czarną kredką rysujemy kręgi, których górna linia ma sięgać brwi, a dolna kończyć się ok. 2 cm poniżej linii dolnych rzęs. Kręgi następnie wypełniamy czarnym kolorem. Możemy to zrobić zarówno przy użyciu farbki czy kredki do malowania buziek, jak i czarnych lub grafitowych cieni w kremie. Wokół krawędzi kręgów warto narysować ozdobne falbanki, kropki czy kwiaty w wybranym kolorze. Czubek nosa w tym przypadku podkreślany czarnym eyelinerem. Z kolei na całych ustach nakreślany pionowe linie, które wychodzą także na kreskę narysowaną przy kącikach warg.makijaż Muertos na Halloween

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (26 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...