Projektant Richard Quinn wyznacza trendy. Sprawił, że Elżbieta II pojawiła się na LFW!

W tym roku, po raz pierwszy w historii, brytyjska monarchini pojawiła się na London Fashion Week (LFW). Usiadła w pierwszym rzędzie tuż obok redaktor naczelnej amerykańskiego „Vogue’a” Anny Wintour… a wszystko za sprawą projektanta Richarda Quinna! Co ma w sobie awangardowy wizjoner mody, że zaintrygował samą brytyjską królową? Co sprawia, że jego projekty zachwycają publiczność? Jak to jest, że młody brytyjski projektant Richard Quinn wyznacza trendy? Jeśli jesteście ciekawe, zapraszamy do lektury!

Richard Quinn

Ulubione marki odzieżowe British Royal Family

Ulubione marki odzieżowe British Royal Family

Stylizacje brytyjskiej rodziny królewskiej często są wzorem dla milionów ludzi na całym świecie. Windsorowie od lat mają duży wpływ na branżę fashion. Promując różnych projektantów i marki, przyczyniają się do ich sukcesu. Co noszą członkowie British Royal Family? Jakie marki zyskały na popularności dzięki Windsorom? Sprawdźcie!

Dwie królowe na pokazie

20 lutego 2018 media na całym świecie obiegła niezwykła wiadomość. Oto „dwie królowe”, czyli angielska monarchini Elżbieta II oraz „królowa mody”, naczelna amerykańskiego magazynu „Vogue” Anna Wintour, zasiadły obok siebie w pierwszym rzędzie na pokazie Richarda Quinna podczas London Fashion Week 2018. Obecność brytyjskiej królowej była dużym zaskoczeniem, a zdjęcia z pokazu błyskawicznie rozprzestrzeniły się w mediach na całym świecie!

Nagroda dla wizjonera

Monarchini przybyła na LFW, aby wręczyć projektantowi nagrodę im. Królowej Elżbiety II (Elizabeth II Award for British Design) za osiągnięcia w brytyjskiej branży projektanckiej. Wręczenie wyróżnienia nastąpiło pod koniec spektakularnego pokazu nowej kolekcji Richarda. Co ciekawe, nagroda im. Królowej Elżbiety II to nowość, będąca wyrazem uznania dla społecznej roli mody w świecie. Wyróżnienia te będą przyznawane corocznie przez członka brytyjskiej rodziny królewskiej młodym projektantom mody lub akcesoriów. Pod uwagę brane są talent, oryginalność, potencjał  społeczny i uwzględnienie wartości związanych ze zrównoważonym rozwojem. Richarda Quinna doceniono za wyjątkowe wzory i nieco wywrotowe podejście do stylu vintage.

Richarda Quinna

Projektant Richard Quinn na LFW, czyli moda i nowe technologie

Modelki i modele od stóp do głów ubrani byli w projekty składające się z kwiecistych i geometrycznych wzorów, umieszczonych na tkaninach aksamitnych, lnianych, lycrze, folii oraz plisowanych szenilach. Imponujące efekty uzyskane na tak szerokim spektrum materiałów udało się osiągnąć dzięki otwarciu twórcy na możliwości oferowane przez nowe technologie. Projektant Richard Quinn uwielbia nowinki i wykorzystuje je w swojej pracy.

Cała kolekcja Richarda została wydrukowana w jego londyńskim studiu na profesjonalnych drukarkach firmy Epson, przeznaczonych do wymagającego drukowania na rozmaitych tkaninach. Całość prezentowanych podczas pokazu strojów, uzupełniały dostosowane na potrzeby kolekcji buty, kozaki, torebki i rękawice zakrywające całe ręce oraz hełmy motocyklowe oklejone dopasowanymi wzorami.

Brytyjski projektant trendsetterem!

Eksperci modowi nie mają wątpliwości, że unikatowe projekty i nowatorskie podejście do tworzenia mody przez Quinna zainspiruje kolejnych twórców. Uważają też, że nowoczesne, odważne geometryczne i kwieciste wzory, drukowane bez ograniczeń nawet na najbardziej wymagających tkaninach, już wkrótce zdobędą ulice wielu miast na świecie.

Richard Quinn

Trendy 2018 w modzie: TOP 5

Trendy 2018 w modzie: TOP 5

Co będzie modne w nowym sezonie? Jakie rzeczy warto mieć w swojej garderobie? Sprawdźcie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany