Profilaktyka osteoporozy u kobiet

Osteoporoza to choroba, która cechuje się rozrzedzeniem tkanki kostnej. Nazywa się ją cichą złodziejką kości, gdyż przez lata może ona powodować ich ubytek, bez dawania jakichkolwiek objawów. Dopiero gdy sytuacja jest krytyczna, pojawiają się liczne złamania oraz ostry ból. Statystycznie osteoporoza dotyka najczęściej kobiety po 60 roku życia. Warto jednak już wcześniej pomyśleć o tym schorzeniu i wdrożyć działania profilaktyczne.

Profilaktyka osteoporozy u kobiet

 

Postaw na profilaktykę

Kobiety czasami mają tendencję do dbania bardziej o innych niż o siebie. Jako matki troszczą się m.in. o to, by u niemowlaka nie powstały odparzenia skórne, a jako żony dbają na przykład o zbilansowaną dietę męża. W wirze obowiązków nie powinny one jednak zapominać o sobie i własnym zdrowiu. Zwłaszcza, jeśli zbliżają się do okresu menopauzy. Osteoporoza to podstępna choroba – lepiej jej zapobiegać, niż leczyć. W tym celu warto zrezygnować z używek – kawy, herbaty i papierosów. Należy również dbać o regularną aktywność fizyczną, która wzmacnia mięśnie, ponieważ chronią one kości. Dobrze jest także utrzymywać prawidłową wagę, w czym pomaga np. uprawianie sportu. Jednym z kluczowych czynników jest także odpowiednia, zbilansowana dieta – powinna ona posiadać odpowiednią ilość wapnia. Z kolei w jego przyswajaniu pomaga witamina D, a więc warto w słoneczne dni udać się na spacer. Dowiedz się więcej na: https://calperos.pl/profilaktyka

Jak dostarczyć organizmowi wapń?

Produkty bogate w wapń to przede wszystkim mleko i sery. Oprócz tego, wapń znajduje się także w soi, tofu, figach, sardynkach czy pietruszce. Aby mieć pewność, że ilość wapnia utrzymuje się na odpowiednim poziomie, dobrze sięgnąć po suplementy. Jednym z polecanych preparatów jest Calperos. Kapsułki z wysoce rozdrobionym wapniem zapewniają optymalną wchłanialność, dzięki czemu suplement jest bardzo skuteczny. Świetnie sprawdzi się nie tylko jako profilaktyka osteoporozy, ale również jako lek przy wystąpieniu jej objawów. Suplementacja wapniem to pewność, że układ kostny będzie w dobrej formie i nie ulegnie tej chorobie. Co ciekawe, po Calperos mogą sięgać nie tylko kobiety w średnim wieku, ale również młodsze. Preparat poleca się zwłaszcza przyszłym mamom, które mają zwiększone zapotrzebowanie na wapń. Będzie on miał także wpływ na prawidłową gęstość kostną u noworodka. Kobiety w ciąży powinny więc nie tylko zaopatrzyć się w kremy na przyszłe odparzenia u dzieci, ale również w tabletki Calperos.

Jaką dietę stosować przy osteoporozie?

Jaką dietę stosować przy osteoporozie?

Osteoporoza to choroba, która dotyka około 22 procent kobiet i 6 procent mężczyzn po ukończeniu 50 roku życia. Choć można ją skutecznie leczyć, należy przede wszystkim skupić się na zmianie stylu życia. Szczególnie ważne jest,

Kiedy dokładnie sięgnąć po Calperos?

Wskazaniem do suplementacji wapnia jest nie tylko ciąża czy wiek powyżej 50 roku życia. Po wapń powinny również sięgnąć osoby, które nie mają wystarczającej ilości tego składnika w diecie. Przyda się także w okresie intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży. Suplementy te są także polecane podczas rehabilitacji ruchowej po złamaniach kości, pomagając im szybciej się zregenerować. Mogą działać wspomagająco również w leczeniu przeziębień i chorób alergicznych. Tak naprawdę przyjmowanie wapnia, niezależnie od przyczyny, będzie procentowało właśnie na stare lata, kiedy tkanka kostna ulega degeneracji. Na szczęście można skutecznie i w prosty sposób bronić się przed wystąpieniem osteoporozy. Warto sobie to uświadomić jak najwcześniej.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Chyba każdy zgodzi się, że lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. Podobnie jest w przypadku osteoporozy. Zrezygnowanie z używek będzie miało pozytywny wpływ nie tylko na układ kostny. Tak samo jak regularna aktywność fizyczna, która przekłada się również na lepsze samopoczucie psychiczne oraz większą ilość energii. Nie uświadamiamy sobie, jak ważne są silne i zdrowe kości, dopóki nie zaczynamy tracić zdrowia. Tym razem warto jednak uruchomić swoją wyobraźnię i świadomie wybrać działania profilaktyczne. Suplement Calperos to prosty i niezawodny sposób na to, by w diecie każdej kobiety znalazła się odpowiednia ilość wapnia. Niestety, czas działa na naszą niekorzyść, ale dbanie o siebie może skutecznie opóźniać procesy starzenia. Układ kostny każdej kobiety może pozostać zdrowszy i elastyczniejszy na dłużej. Suplementacja wapnia, zdrowy styl życia wolny od używek i ruch na świeżym powietrzu – na to właśnie warto postawić!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (46 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany