Problemy z alkoholem? Pomóc może psylocybina

Psylocybina to organiczny (naturalny) związek chemiczny o właściwościach psychodelicznych. Można ją znaleźć w setkach gatunków grzybów, np. Golden Teacher czy Łysiczka lancetowata. Czy „grzybki halucynki” mogą pomóc w walce z alkoholizmem?

Różowe lata 70. w USA to czas szalonej zabawy podlewanej alkoholem i używkami. Trawka, LSD i grzyby halucynogenne towarzyszyły hipisom na Woodstocku i w wielu innych okolicznościach. Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych wprowadził prohibicję na używki, co w efekcie doprowadziło do zaprzestania badań nad psylocybiną. Dzisiaj wiemy, że to substancja, która może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości.

Wyniki badań Centrum Medycznego Uniwersytety Nowojorskiego Langone

Golden Teacher, Łysiczka Lancetowata czy Psilocybe cubensis to przedstawiciele gatunków grzybów halucynogennych, których właściwości pomagają leczyć alkoholizm. Jak to możliwe?

Badania przeprowadzone w Centrum Medycyny Uniwersytetu Nowojorskiego Langone pokazują, że pacjenci przyjmujący psylocybinę w połączeniu z terapią rozmową, zanotowali 83-procentowy spadek intensywnego picia, podczas gdy u pacjentów przyjmujących placebo spadek ten wynosił zaledwie 51 procent. Może to być obiecujący sposób leczenia, a wyniki są „ekscytujące” powiedział Dr Michael Bogenschutz, główny naukowiec i dyrektor Centrum Medycyny.

Z badań przeprowadzonych w 2019 roku przez National Survey on Drug Use and Health prawie 15 milionów Amerykanów w wieku 12 lat i starszych boryka się z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu. To szokujące dane, a każdego roku w Stanach Zjednoczonych z przyczyn związanych z alkoholem umiera ponad 140 000 osób, co czyni alkohol trzecią najczęstszą możliwą do uniknięcia przyczyną śmierci.

W badaniu wzięło udział 93 pacjentów. Około połowa z badanych przyjmujących psylocybinę całkowicie przestała pić osiem miesięcy po pierwszej dawce, podczas gdy w grupie placebo wynik wyniósł 24%. „Alkoholizm jest trudny do wyleczenia, więc każdy sukces jest godny uwagi” mówi Boris Heifetes, studiujący psychodeliki na Uniwersytecie Stanforda.

Dowiedz się więcej: Grzyby Golden Teacher – działanie, dawkowanie, uprawa.

Najlepszy trip? To ten o wyjściu z nałogu

Wiele osób zmaga się z problemami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Niezdrowe nawyki psują relacje i niszczą człowieka od wewnątrz. Istnieją jednak innowacyjne metody leczenia, które polegają na podawaniu grzybów psylocybinowych w kontrolowanych warunkach. Daje to wyjątkową okazję do wyjścia z problemów nawet na zawsze. Kto nie chciałby pozbyć się problemów na zawsze? Warto więc pokopać w internecie i dotrzeć do lekarzy, którzy prowadzą terapię z użyciem psylocybiny.

Natura jest bliska człowiekowi

Przytoczone badania pokazują, że grzyby, które naturalnie występują na naszej planecie, także w Polsce, mają właściwości sprzyjające ludziom. Mary Beth Orr, którą była jedną z uczestniczek wspomnianego badania, wypowiedziała się tak: „przed badaniem wypijałam 5-6 drinków każdej nocy a w weekendy więcej. Po zastosowaniu leczenia całkowicie przestałam pić na dwa lata. Teraz od czasu do czasu wypijam kieliszek wina. Psylocybina sprawiła, że alkohol stał się nieciekawy i nieistotny”. Potrzebujesz pomocy? Zwróć się do lekarzy ekspertów i uwolnij się od problemów.


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (8 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany