Problem niepłodności

Wygoda, brak czasu, lepszy dostęp do środków antykoncepcyjnych to przyczyny przesunięcia się wieku kobiet w ciąży. Niektórym na rękę jest brak dziecka, ale tylko do pewnego czasu. W pewnym momencie życia większość z nas zaczyna poważnie brać pod uwagę możliwość urodzenia i wychowywania dziecka, a z czasem myśli te zamieniają się w marzenie, które ma się jak najszybciej ziścić. Niestety nie każdej kobiecie jest dane od razu zajść w ciążę, często winien jest wiek oraz tryb życia.

problem-bezplodnosci

Na szczęście medycyna robi postępy w leczeniu niepłodności i pomaga parom, które pragną dziecka. Niepłodność jest poważnym problemem wielu par, który można leczyć.

Kiedy mówimy o niepłodności? Otóż mówimy o niej wtedy, gdy po roku regularnego współżycia, bez środków antykoncepcyjnych, kobieta nie może zajść w ciążę. Po takim czasie, para powinna zgłosić się już do lekarza (ginekologa), który zajmuje się problemem niepłodności. Jednak ustalenie przyczyny niepłodności jest przeważnie czasochłonne, a para musi wykonać szereg badań. Badanie nasienia jest jednym z wielu badań jakie muszą przejść mężczyźni, z kolei kobiety poddawane są innym kontrolom, dotyczącym owulacji. Kiedy lekarz postawi już dokładną diagnozę, można podjąć dalsze kroki, by w efekcie kobieta zaszła w ciążę.

W zależności od rodzaju schorzenia lekarz może zalecić na przykład przyjmowanie odpowiednich leków, czasami trzeba przeprowadzić operację, w innych znowu przypadkach zajście w ciążę możliwe jest tylko poprzez in vitro. Zapłodnienie in vitro jest zapłodnieniem pozaustrojowym. Jest to metoda, która polega na doprowadzeniu do zapłodnienia w warunkach laboratoryjnych, czyli poza ciałem matki, komórki jajowej. Kiedy już zapłodniona komórka zacznie się dzielić, zarodek zostaje przeniesiony do organizmu kobiety, by mógł zagnieździć się w macicy. Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia – powstaje ciąża, dalej wszystko przebiega jak w naturalnych warunkach.

Każda para, która pragnie dziecka, a cierpi na niepłodność, chwyta się różnych praktyk, byle tylko spełnić soje marzenie. Dzięki nowoczesnej medycynie spełnienie marzeń dotyczących posiadania, urodzenia czy wychowywania dziecka staje się realne.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (110 głosów, średnia: 3,90 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. zaneta0  3 marca 2015 21:53

    Często piszecie o in vitro. Temat jak każdy inny, ale kolejny artykuł z rzędu

    Odpowiedz
  2. lilkawodna  4 marca 2015 08:32

    I dobrze, że się o tym pisze, bo w kraju gdzie do świeckich spraw wtrąca się Kościół takie tematy nie powinny być tematami tabu. Ja szybko, naturalnie zaszlam w ciąże, ale gdybym miała problem chciałabym wiedzieć więcej o in vitro. Dziecko to najlepsze co nas w życiu może spotkać i uważam, że każdy, gdy tego pragnie, ma prawo do tego szczęścia dojść dostępnymi, legalnymi sposobami.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany