Probiotykoterapia dla dorosłych

Co musisz wiedzieć o probiotykach? Na czym polega ich działanie i czemu są tak potrzebne? Poznaj najważniejsze informacje o probiotykach i dowiedz się, jak stosować suplement diety Multilac.

Probiotykoterapia dla dorosłych

 

Mikroflora jelitowa

W każdym zakątku naszego organizmu bytują różnego rodzaju bakterie, cała masa z nich pełni również zasadniczą funkcję w utrzymaniu tzw. homeostazy, czyli równowagi niezbędnej do życia. W samych tylko jelitach wyróżnia się ponad 500 szczepów bakteryjnych.

Zachowanie odpowiedniej mikroflory jelitowej jest niebywale istotne, gdyż organizmy te odpowiadają przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie jelit. Na tym nie kończy się oddziaływanie mikroflory jelitowej, bierze ona również udział w stymulacji układu immunologicznego.

Nie można też pominąć faktu, że mikroflora jelitowa istotnie wpływa na trawienie.

Nieodpowiednia równowaga mikroflory jelitowej może być wywołana m.in.:

  • przyjmowaniem antybiotyków
  • różnego typu infekcjami
  • nieprawidłową dietą
  • stresem

We wszystkich z wymienionych stanów i sytuacji korzystne może okazać się przyjmowanie probiotyków takich jak Multilac. Przykładów nie trzeba szukać daleko – o ile np. antybiotykoterapia pozwala zwalczyć wiele nieprzyjemnych dolegliwości, to sama kuracja jest dla organizmu bardzo obciążająca.

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, od czasu zakończenia antybiotykoterapii żywe kultury bakterii potrzebują aż 4 tygodni, aby ponownie zasiedlić jelita. Dlatego właśnie osoby dorosłe mogą stosować preparaty takie jak Multilac probiotyk. Warto dodać, że suplement diety dostępny jest również w wersji dla dzieci.

Probiotyk Multilac

Multilac to suplement diety, który jest nie tyle probiotykiem, ile nawet synbiotykiem. Oznacza to, że w jego składzie są nie tylko probiotyki, ale i prebiotyki, czyli składniki odżywcze niezbędne do wzrostu „dobrych bakterii”.

Zasadniczą zaletą stosowania tego preparatu jest łatwość związana z jego zażywaniem oraz przechowywaniem. Wystarczy jedna kapsułka Multilac probiotyk na dobę, aby zadbać o odbudowę równowagi mikroflory jelitowej, środka tego nie trzeba też przechowywać w lodówce, dzięki czemu bez trudu zabierzesz go ze sobą np. w podróż.

Ponadto Multilac mogą przyjmować nawet alergicy czy niemowlęta (od 2 miesiąca życia, oczywiście w wersji przystosowanej dla dzieci). Multilac synbiotyk to produkt, który przyda się w domowej apteczce i b wspomoże odbudowę flory bakteryjnej w Twoich jelitach.

Artykuł sponsorowany

Foliany (popularnie zwane kwasem foliowym) – niezbędne dla naszego zdrowia! Co o nich wiemy?

Foliany (popularnie zwane kwasem foliowym) – niezbędne dla naszego zdrowia! Co o nich wiemy?

Eksperci nie mają wątpliwości – foliany są niezbędne dla zachowania zdrowia, a ponieważ nasz organizm sam nie potrafi ich wytwarzać, trzeba uwzględniać je w diecie bądź suplementować. Przyjmowanie folianów w postaci tabletek z kwasem foliowym

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,89 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany