Print z farbą rozlaną jak akwarela – kolejny mikrotrend rodem z pracowni malarza

Tegoroczna wiosna zapowiada się naprawdę kolorowo! Nawet, gdyby na miejskich skwerach i w parkach tym razem nie zakwitły kwiaty, a deszcz i silny wiatr pokrzyżowały radosne zamiary słońca, projektanci najważniejszych domów mody zadbali o to, by nie zabrakło nam barw. Zobaczcie efekty ich pracy z printem przywodzącym na myśl rozlaną farbę!

Jednym z najmocniejszych trendów nadchodzącego sezonu jest powrót do wzoru tie-dye. Jak się jednak okazuje, barwne hippisowskie wzory, które w latach 90. większość z nas starała się odtworzyć samodzielnie za pomocą farbki i gumek recepturek, nie wystarczyły spragnionym koloru projektantom. Podczas tygodni mody zaprezentowali oni bowiem jeszcze inny trend rodem z malarskiej pracowni. Chodzi o print z farbą, „rozlaną” na tkaninach ubrań niczym woda z akwarelą spływająca na papier z przewróconego słoiczka. Wszystko wskazuje na to, że tej wiosny zobaczymy go dosłownie wszędzie. Sprawdźcie, jak prezentuje się na różnych elementach garderoby – począwszy od t-shirtów, a na butach skończywszy!

Joshua Stitt Unsplash.com

Print z farbą rozlaną jak akwarela – kolejny mikrotrend rodem z pracowni malarza

Print z farbą pojawił się na wiosenno-letnich wybiegach u bardzo wielu projektantów. Nieregularne plamy przywodzące na myśl efekty action painting albo obrazy impresjonistów wykorzystały w swoich modelach ubrań domy mody, takie jak: Prada, MSGM, Collina Strada, Cristiano Burani, Paco Rabanne czy Prabal Gurung. Jedne z wzorów wyglądają jakby powstały na skutek niedbałych pociągnięć malarskiego pędzla. Inne rodzą podejrzenia, że do ich stworzenia użyto wybielacza. Jeszcze inne zdają się przedstawiać rezultat dziecięcej zabawy w obryzgiwanie farbą całego otoczenia. Zestawiane odważnie z kontrastowymi kolorami, nadrukami, dużą ilością orientalnej biżuterii, a nawet z butami i akcesoriami pokrytymi podobnym deseniem, są niebywale energetyczne i kojarzą się z dynamiką, nowoczesnością oraz oczywiście z wiosną. Co więcej, w przypadku tego printu nie ma mowy o ograniczeniach! Dżins jest równie dobrą materią do jego przedstawienia co len czy zwiewny szyfon. Z tego względu każda fashionistka znajdzie tu coś dla siebie! Zresztą, zobaczcie same!

 

Collina Strada

 

MSGM

 

Cristiano Burani

 

Paco Rabanne

 

Prada

 

Prabal Gurung

 

Stella McCartney

 

Yohji Yamamoto

 

Proenza Schouler

 

Jak się Wam podoba ten mikrotrend? czy będziecie nosić w stylizacjach print z farbą? Koniecznie dajcie nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Magdalena  15 lutego 2019 00:48

    Ciekawe, trochę kosmiczne 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany