Prezenty ślubne: nie tylko dla młodej pary!

Spis treści:

Goście weselni wręczają młodej parze prezenty na nową drogę życia oraz w ramach podziękowania za uroczystość – a młoda para? Oprócz organizacji wesela często chcemy wyróżnić dodatkowo najważniejsze osoby. Jakie prezenty dla rodziców, świadków i innych specjalnych gości wybrać? Podpowiadamy, jak dodatkowo uświetnić całą uroczystość.

Prezenty dla rodziców: gdy wspólnie chcecie powiedzieć „dziękuję”

Rodzice zajmują szczególne miejsce w sercach każdej młodej pary. Nic dziwnego, że zasługują na dodatkowe wyróżnienie! O ile prezenty dla nowożeńców to często praktyczne przedmioty i sprzęty codziennego użytku, w przypadku prezentów dla rodziców warto postawić na coś naprawdę wyjątkowego. Spersonalizowany prezent dla rodziców na wesele to podarunek, który wywoła wiele łez wzruszenia. Idealnie sprawdzą się w tej roli wszelkiego rodzaju albumy i obrazy ze zdjęciami młodej pary, choć wielu rodziców doceni także pięknie zdobione filiżanki, wyjątkowe czekoladki czy dobre wino. Tak naprawdę to Wy najlepiej znacie swoich rodziców i wiecie najlepiej, jaki prezent najbardziej przypadnie im do gustu, prawda?

Prezent dla świadków: podziękujcie za wsparcie

Niejedno wesele nie odbyłoby się bez świadków! Ich głównym zadaniem jest złożenie podpisu w dokumentach, ale tak naprawdę pomagają we wszystkim, począwszy od organizacji wieczoru panieńskiego i kawalerskiego po załatwianie spraw związanych z weselem czy pomoc w trakcie uroczystości. Wesele to doskonały moment na to, by docenić ich wsparcie! Symboliczne prezenty dla świadków to dowód wdzięczności za to, że towarzyszyli nam w tych najważniejszych chwilach – warto zastanowić się dobrze nad tym, co ucieszy ich najbardziej. Biżuteria, stylowe dekoracje, zestaw wyśmienitych herbat, a może vouchery do SPA czy bilety na wymarzony koncert? A może jeszcze coś innego? Warto pomyśleć także o drobnym upominku, który wręczymy przy pytaniu o świadkowanie – to miły gest, który z pewnością ucieszy przyszłych świadków.

Prezenty dla gości: jak dodatkowo uświetnić uroczystość?

Coraz więcej par decyduje się na prezenty dla gości – to zwykle niewielkie drobiazgi umieszczane przy nakryciach i swoista pamiątka. Pomysłowość par młodych naprawdę nie zna granic! Jeśli chodzi o ślubne strzały w dziesiątkę, nasze propozycje to:

 • fotobudka na ślub – każdy z gości może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie
 • zdjęcia młodej pary wraz z osobistymi dedykacjami
 • niewielkie słoiczki z aromatycznym miodem, herbatami czy domowymi nalewkami
 • drobne słodycze, ciasteczka, czekoladki
 • niewielkie świece zapachowe

Odradzamy natomiast wybór magnesów, otwieraczy do piwa z wizerunkiem młodej pary czy przypinek – takie gadżety najczęściej lądują po prostu na dnie szuflady, więc możemy zaliczyć je do niepotrzebnych wydatków. Nie planujecie dodatkowych prezentów dla gości? Tzw. gościniec, czyli paczka z ciastem wręczana przy zakończeniu wesela to zawsze dobry pomysł; oprócz ciast weselnych może umieścić w niej także drobne słodycze, takie jak krówki ze specjalną okolicznościową etykietą.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  18 stycznia 2023 22:55

  Fotobudka jest super 🙂

  Odpowiedz
 2. Kinga  21 stycznia 2023 11:42

  Jak my byliśmy młodą parą to najlepszym prezentem oprócz kopert był irobot którego dostaliśmy od koleżanek i kolegów z mojej roboty

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany