Prezenty na Dzień Babci i Dziadka, które zrobisz razem z dziećmi

Szukasz oryginalnego prezentu na Dzień Babci i Dziadka? Przychodzimy z pomocą!

Spis treści:

Mówi się, że „rodzice wychowują, a dziadkowie rozpieszczają”. Pomagają zajmować się dziećmi, służą dobrą radą dorosłym. 21 oraz 22 stycznia możemy podziękować babciom i dziadkom za ich opiekę, życzliwość, troskę. Co im dać w prezencie? Na pewno coś wyjątkowego! W końcu zasługują na specjalny podarunek, taki jakiego w sklepie nie można znaleźć. Przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty zrób to sam na Dzień Babci i Dziadka. W pracę warto zaangażować dzieci,  z pewnością będzie to dla nich wspaniała zabawa!

Prezenty DIY na Dzień Babci i Dziadka

Prezenty DIY na Dzień Babci i Dziadka – oryginalne propozycje

Przedstawiamy kilka pomysłów na kartki, laurki oraz prezenty dla babci i dziadka. Niebanalny podarunek przygotowany wspólne z własnymi pociechami na pewno zostanie doceniony przez dziadków. Babcia z dumą będzie prezentowała piękną kartkę od wnucząt na szafce lub kredensie, dziadek chętnie zabierze swój podarek na własne biurko.

Laurki i kartki

Kartka z oryginalnym kwiatkiem: wytnij z kolorowego papieru łodygę i liście oraz środek rośliny, płatki kwiatka zrób z kilku nałożonych na siebie papilotek do babeczek, przyklej poszczególne elementy do kartki zgiętej w połowie, udekoruj kwiat koralikami/ brokatem/ cekinami. W środku laurki wypisz życzenia.

Laurka w kształcie kubka: wytnij z kolorowego papieru elementy kilku kwiatów, zegnij kartkę na pół i wytnij z niej kształt kubka, przyklej roślinki na pierwszej stronie laurki oraz na jej rewersje, udekoruj je wstążeczką.

Inne inspiracje:

Ramki i antyramy

Ramka z odbiciem dłoni i stóp: Napisz na kartce życzenia lub osobisty tekst dla babci lub dziadka. Możesz to zrobić własnoręcznie lub na komputerze. Poproś swoją pociechę o pomoc, niech odbije na kartce zamoczoną w farbie dłoń oraz stopę (albo same dłonie lub same stopy, lub i to i to, wszystko zależy od Waszej kreatywności). Po wyschnięciu włóż kartkę w ramkę.

Pomysłowa ramka rodzinna: Napisz na kartce dla babci lub dziadka życzenia lub jakiś cytat. Poproś dziecko o narysowanie waszej rodziny (albo włóżcie do ramki mniejsze zdjęcie dziecka lub całej rodziny). Wspólnie udekorujcie kartkę. Możecie wykorzystać do tego guziki, włóczkę, koraliki, brokat…

Prezenty użytkowe

Inne prezenty DIY na Dzień Babci i Dziadka? Dobrym pomysłem jest podarunek, który będzie nie tylko ładny, ale też użyteczny. Bransoletka z koralików, mydło DIY, skrzynka na narzędzia, doniczka, koszulka, lampion, oryginalna wycieraczka…

Prezenty DIY na Dzień Babci

Wazon z butelki – umytą i pozbawioną papierowej etykiety butelkę ozdób farbą, oklej masą papierową, solną i pomaluj, wykorzystaj kolory, które lubi babcia.

Świeca DIY – z resztek innych świec zrób nową, wykorzystaj do jej dekoracji muszelki, kamyczki, koraliki, suszone owoce i kwiaty.

Lampion z puszki – narysuj na puszce jakiś motyw np. roślinny, następnie przytwierdź puszkę tak, by się nie przykręcała i za pomocą młotka oraz gwoździ rób w puszcze dziurki, po zakończeniu możesz powiększyć dziurki śrubokrętem, na końcu pomaluj przedmiot.

Prezenty DIY na Dzień Dziadka

Pudełko na drobiazgi ze starego pudełka czekoladek – przymocuj do plastikowego, przezroczystego pudełka uchwyt, możesz ozdobić przedmiot, np. farbą. Dziadek będzie mógł w pudełku przechowywać małe narzędzia, klucze, zegarek itp.

Ozdobny kufel do piwa – farbami do malowania na szkle narysuj na kuflu ozdobny motyw lub napisz specjalną dedykację.

Koszulka z nadrukiem własnego projektu – zaprojektuj nadruk i zanieś do odpowiedniej drukarni.

Macie inne pomysły na prezenty DIY na Dzień Babci i Dziadka? Podzielcie się!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (220 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  20 stycznia 2018 11:58

  Wiele wspaniałych pomysłów na prezenty.

  Odpowiedz
 2. Kika07645  21 stycznia 2018 08:39

  Jeju jakie piękne, super pomysły na następne lata 🙂

  Odpowiedz
 3. as_sa  21 stycznia 2018 12:27

  Niektóre pomysły mega inspirujące i wcale nie takie trudne do realizacji (przynajmniej teoretycznie) 😉

  Odpowiedz
 4. kasia87g  21 stycznia 2018 14:44

  bardziej to dla dziecka niż starszej osoby, po co komu takie wycinanki z papieru. lepiej kupić dziadkom coś pożytecznego i użytecznego

  Odpowiedz
 5. Aromer0209  22 stycznia 2018 14:32

  Fajne propozycje można wykonać razem z dziećmi i przy okazji nauka, że prezent własnoręcznie zrobiony, w który włożyło się dużo pracy i serca jest o wiele więcej warty niż kubek z marketu kupiony na szybko.

  Odpowiedz
  • sylwiawes  21 stycznia 2021 20:28

   Super pomysły 😍

   Odpowiedz
 6. blogujemytestujemy  22 stycznia 2018 18:21

  kilka wspaniałych pomysłów tu jest do wykorzystania

  Odpowiedz
 7. Aneta  6 lutego 2018 13:35

  Ja już wyrosłam z laurek 😉 Kiedy byłam mała zawsze robiłam Babciom i Dziadkowi własnoręczne laurki, moja Babcia trzyma je do dzisiaj w specjalnej teczce <3

  Odpowiedz
 8. Jaworka  28 maja 2018 15:17

  Wiele wspaniałych pomysłów

  Odpowiedz
 9. Ewcia  21 stycznia 2019 10:28

  Świetne pomysły!

  Odpowiedz
 10. Magdalena  21 stycznia 2019 20:52

  Ładne, kolorowe 🙂

  Odpowiedz
 11. Eli  21 stycznia 2019 23:23

  Po prostu urocze! 😉

  Odpowiedz
 12. Skosa Sandra  21 stycznia 2021 09:38

  Wydaje mi się, że takie laurki są świetne, ale bardziej pasuje, gdy dziecko podaruje je swojej babci czy dziadkowi.

  Odpowiedz
 13. ewalub  21 stycznia 2021 11:27

  Ja przygotowuję zdjęcia. Raz do roku wywołuję najlepsze i przy okazji szykuję coś dla dziadów.

  Odpowiedz
  • Magdalena  20 stycznia 2023 15:52

   Świetny pomysł 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany