Prezenty DIY, czyli kreatywne upominki dla rodziny i znajomych

Wiele osób uważa, że najlepsze prezenty to te, które są zrobione własnoręcznie. To prawda, prezenty zrobione od serca sprawiają dużo radości nie tylko podczas ich wręczania, lecz także proces ich tworzenia sprawia ogromną radość. Szukasz pomysłów na prezenty DIY? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie.

Zrób to sama, czyli pomysły na prezenty od serca

Pomysłów na prezenty DIY jest mnóstwo. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia! Ich tworzeniem zajmują się zazwyczaj osoby uzdolnione artystycznie, dla których ręcznie robione przedmioty są formą wyrażania siebie. Jednak to nie reguła! DIY to doskonały pomysł na rozwijanie swoich umiejętności, kreatywności i wyobraźni. Prezent DIY może zrobić każda z nas, niezależnie od umiejętności. Jednym z najpopularniejszych pomysłów na własnoręcznie zrobiony prezent są świeczki sojowe. Proces ich tworzenia nie jest skomplikowany. Wystarczy kupić specjalne słoiczki na świeczki, wosk sojowy, knot, ewentualnie dodatki do świec (wstążki, suszone kwiaty, olejki zapachowe do świec). Tylko tyle i aż tyle wystarczy do zrobienia własnej świecy. Wbrew pozorom nie jest to wcale skomplikowane, a efekt naprawdę zachwyca! To bardzo prosty, lecz praktyczny prezent. Świece sojowe są o wiele zdrowsze niż te parafinowe. Ich proces palenia jest także znacznie dłuższy, dzięki czemu świeca starcza na dłużej. Doskonałym dodatkiem do wszystkich prezentów DIY są spersonalizowane naklejki – https://www.viperprint.pl/produkt/N3D01 lub https://www.viperprint.pl/produkt/DWF56. Warto oznaczać stworzone przez siebie produkty. Początkowa pasja często przeradza się w biznes!

Kolejnym oryginalnym pomysłem na prezent są własnoręcznie malowane obrazy. Technik tworzenia obrazów jest mnóstwo. Można namalować je różnego rodzaju farbami, węglem, markerami czy pastelami. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się także tworzenie obrazów z żywicy epoksydowej. Obrazy te zapierają dech w piersiach, a proces ich tworzenia nie jest aż tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Z żywicy epoksydowej można tworzyć również różnego rodzaju akcesoria i figurki. Wystarczy kupno gotowych form, które wystarczy zalać żywicą epoksydową zmieszaną z utwardzaczem i różnego rodzaju barwnikami. W tym przypadku ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia.

Cierpliwość – uzbrój się w nią podczas tworzenia prezentów DIY

Kupno trafionego prezentu, a tym bardziej jego samodzielne zrobienie, nie jest łatwym zadaniem. Prezenty DIY mają jednak w sobie „to coś” – są tworzone z myślą o danej osobie i już to sprawia, że są wyjątkowe. Prezentem zrobionym własnoręcznie może być pyszny tort, pluszak zrobiony na szydełku, szalik zrobiony na drutach, własnoręcznie stworzone kosmetyki, brelok, biżuteria – pomysłów nie ma końca! Tak naprawdę każdy prezent DIY wręczony od serca ucieszy każdego, komu zostanie podarowany. W tym przypadku nie są potrzebne wyjątkowe umiejętności. Wystarczą chęci, materiał do pracy i cierpliwość, bo nie wszystkie stworzone własnoręcznie przedmioty już za pierwszym razem wyjdą nam perfekcyjnie. W tym przypadku trening czyni mistrza, a wysiłek włożony w naukę nowych umiejętności naprawdę popłaca. Tworzenie własnych prezentów daje dużo satysfakcji i motywuje do dalszego rozwoju.

 


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (22 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...