Prezentacja mody Gosi Baczyńskiej w Paryżu – 15-lecie twórczości projektantki!

4 października, w siedzibie Ambasady Polski we Francji w Paryżu, odbyła się prezentacja 15-lecia twórczości mody Gosi Baczyńskiej. Projektantka przedstawiła wybrane kreacje obrazujące historię jej marki modowej oraz kolekcję na wiosnę/ lato 2013.

15 lat twórczości Gosi Baczyńskiej w Paryżu

13 sierpnia 2012 roku Gosia Baczyńska obchodziła 15-lecie swojej marki. Jubileusz uczciła w warszawskiej Królikarni podczas „Kryształowego Wesela”. W Paryżu, z tej okazji, zorganizowana została wyjątkowa prezentacja jej mody. Pokazom towarzyszyły projekcje filmów na temat pracy artystycznej Gosi, jej inspiracji i autorskiego postrzegania pracy twórczej.

15 lat twórczości Gosi Baczyńskiej w Paryżu

Tego wieczoru do stylizacji projektantka wybrała biżuterię marki Lilou słynącej z niepowtarzalnej personalizowanej biżuterii i akcesoriów, firmy która posiada swój salon w Paryżu przy prestiżowym bulwarze St Germain.

Andrzej Smolik, artysta znany i ceniony na polskim, jak i francuskim rynku, specjalnie na tę okazję przygotował wyjątkową aranżację muzyczną. Wydarzenie stało się tym samym doskonałym pretekstem do zaprezentowania polskiej sztuki na arenie międzynarodowej.

Magdalena Mousson Lestang i Mateusz Motyczyński (Lilou)

„Prezentacja ukazała jak wiele różnych motywów inspirowało mnie na przestrzeni tych piętnastu lat – literatura, malarstwo czy sztuka naiwna. Była to dla mnie też wyjątkowa okazja do spojrzenia na moje projekty po wielu latach od ich stworzenia. I to jest dla mnie bardzo cenne. Uświadomiło mi też, że cały czas konsekwentnie tworzę swoją, bardzo autorską, modę . Od zawsze towarzyszyły mi fascynacje motywami retro, egzotycznymi, wschodnimi motywami i chęć interpretowania ich w moim własnym, nonszalanckim stylu. Pokazałam projekty, które uważam za najważniejsze w mojej pracy twórczej” – mówi Gosia Baczyńska.

Gospodarzami przyjęcia byli Pan Ambasador Polski we Francji Tomasz Orłowski i jego żona Aleksandra. Dzięki ich uprzejmości i wyjątkowemu zaangażowaniu prezentacja Gosi Baczyńskiej odbyła się w Ambasadzie – to Hôtel de Monaco przy rue de Talleyrand 5, jedna z najpiękniejszych, najbardziej stylowych ambasad mieszczących się w Paryżu.

Arnaud Dreyfus oraz Aleksandra i Tomasz Orłowscy

Nieocenioną partnerką wydarzenia była Marzena Wilkanowicz-Devoud, wieloletnia redaktor naczelna polskiej edycji miesięcznika Elle i przyjaciółka Gosi Baczyńskiej. „To był wyjątkowy dzień dla Gosi. Pierwsze spotkanie w Paryżu z ludźmi ze świata mody, mediów i kultury. Przyszli, gratulowali, z entuzjazmem radzili jakie poczynić następne kroki. Ku mojej radości zachwycili się aktualną kolekcją printów inspirowanych polskimi makatkami z lat siedemdziesiątych. Ale sukces tego wieczoru to tylko początek ciężkiej pracy.” – podsumowała Marzena Wilkanowicz-Devoud.

W wydarzeniu udział wzięli dyrektor generalny grupy wydawniczej „Marie Claire” Arnaud de Contades oraz dyrektor wydawniczy z tego samego magazynu, Florence du Luart. Gośćmi byli także wybitna polska modelka Małgorzata Bela, zastępca redaktora naczelnego „L’Express” publicysta Christian Makarian, hrabina Isabelle d’Ornano, która jest właścicielką firmy kosmetycznej Sisley, a także redaktor naczelna „Madame Figaro” Anne Florence Schmitt. Pokaz swoją obecnością zaszczycili także szefowie koncernów mediowych Conde Nast, Alexandra Harnden szef wydawniczy magazynu „Vogue” na świat, szef stylistów telewizji „Canal+” oraz przedstawiciele telewizji „France 24”.

15 lat twórczości Gosi Baczyńskiej w Paryżu

15 lat twórczości Gosi Baczyńskiej w Paryżu

Prezentacja w Ambasadzie, to początek drogi do zaistnienia projektów Gosi Baczyńskiej w Paryżu. Przez kilka kolejnych tygodni prace projektantki będą dostępne w Showroomie (przy 3 rue Cognacq-jay), w prestiżowym miejscu Paryża – nieopodal pl. Inwalidów. Umożliwi to podjęcie rozmów z kupcami oraz magazynami modowymi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (207 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...