Prezent ślubny — nowoczesny i nietypowy? 

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dorosłych osób, a prezent ślubny może wyrażać naprawdę wiele. Czasy się zmieniają i obyczaje również. Nowoczesne prezenty ślubne coraz częściej jawią się jako wyjątkowe, nietypowe, ale również zaskakujące. Najważniejsze by prezent był pozytywny i wywołał u Pary Młodej dużo radości i uśmiechu. Poznaj naszą nadzwyczajną propozycję na prezent ślubny!

Jaki prezent ślubny powinien być? 

Prezent ślubny — zwyczaje zmieniają się z czasem i podejście młodych osób do ceremonii zaślubin oraz prezentów również. Coraz częściej słyszmy, że Para Młoda zamiast kwiatów prosi o np. karmę dla zwierzaków, by następnie przekazać dary do schroniska. Te i wiele innych nowoczesnych rozwiązań coraz częściej spotykamy wybierając się na ceremonię zaślubin i coraz mniej nas to dziwi. Jaki powinien być prezent ślubny? Kiedyś z pewnością oczekiwano prezentu praktycznego, który ułatwi młodym zakochanym start w życiu. Dziś wiele par pobiera się późno i mają już zgromadzony majątek, z na ślub pragną otrzymywać doświadczenia lub nietypowe upominki, które sprawią im radość lub będą w jakiś sposób nietypowe. Dlatego my mamy dla was dziś propozycję, która łączy przyjemne z pożytecznym — nadzwyczajną porcelanę! 

Nietypowa porcelana na prezent ślubny — idealne połączenie 

Jak porcelana łączy stare zwyczaje z duchem nowoczesności? Przede wszystkim jest praktyczna. Oczywiście warto wspomnieć, że prezent ślubny zwykle dajemy w zależności od stopnia zażyłości z para młodą oraz ze stopniem pokrewieństwa. Zestaw porcelany w nowoczesnym guście, z wyjątkowymi zdobieniami to idealne połączenie i konsensus starego zwyczaju z nowym duchem czasów. Zdobiona i malowana ręcznie porcelana zachwyci małżonków z całą pewnością. To romantyczny pomysł na prezent, który przyda się w każdym domu. Porcelana od wieków ceniona jest za swoje właściwości. Liczy się to, że nie zmienia smaku potraw i napojów, długo utrzymuje ciepło i oczywiście świetnie wygląda. Nowoczesną porcelanę możemy zmywać w zmywarce bez obaw o zniszczenie namalowanych elementów. Wybierając porcelanę na prezent ślubny najlepiej wybrać taką, która będzie dość uniwersalna. Wymyślna i bogato zdobiona w starym stylu może nie przypaść do gusty parze młodej. Za to minimalistyczna, zdobiona z dedykacją porcelana o klasycznym odcieniu będzie idealnie cieszyć oko i sprawdzać się na co dzień do serwowania posiłków lub napojów. 

Porcelana na prezent ślubny ze specjalną dedykacją! 

Porcelana na prezent ze specjalną dedykacją podkreśli charakter tak wyjątkowej uroczystości. Niezależnie od tego, czy wybierzemy obiadowy zestaw porcelanowy, rozbudowany zestaw z porcelany do kawi i herbaty, czy wręczymy Parze Młodej symbolicznie piękny, ale niewielki komplet filiżanek z dzbankiem, to wciąż możemy sprawić, by pozostał na nich pamiątkowy akcent przez wiele lat. Na zestawie porcelanowym możemy umieścić imiona Nowożeńców, zamieścić też datę ślubu (np. na dnie filiżanek) lub w inny nienarzucający sposób podkreślić okazje i charakter naszego prezentu ślubnego. Z pewnością taki zestaw porcelany będzie przyjemnie służył w domu Pary Młodej przez wiele lat, a dzięki temu nasz piękny i nietypowy prezent nie zostanie długo zapomniany. Porcelana z dedykacją, to doskonały pomysł na nietuzinkowy, a zarazem bardzo praktyczny prezent ślubny. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (21 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  1 lipca 2023 10:12

  trzeba się główkować , żeby prezent był niezapomniany 🙂

  Odpowiedz
 2. Emotikonka  2 lipca 2023 06:33

  A ja bym nie chciała dostać takiego prezentu bo to kompletnie nie w moim guście

  Odpowiedz
 3. Lucyna  4 lipca 2023 11:31

  Nowoczesny i nietypowy to może irobot? mnike taki prezent by ucieszyl

  Odpowiedz
 4. Tchibo Coffee Service  31 lipca 2023 10:56

  Duże znaczenie tutaj ma na pewno fakt jakim budżetem dysponujemy oraz ile możemy przeznaczyć na taki prezent ślubny. Sama pozostałabym przy pieniądzach. Wyjątkiem będzie sytuacja, w której dobrze znamy państwo młodych. Faktycznie możemy wtedy pokusić się o prezent.
  Co powiecie na przykład na profesjonalny ekspres do kawy?

  Odpowiedz
 5. Andyceramika  24 sierpnia 2023 16:59

  Moim zdaniem nadal najlepszym prezentem dla młodych na ślub są pieniądze. Dzięki temu para młoda będzie w stanie kupić sobie właśnie to czego potrzebuje. Raczej unikałabym dawania w prezencie drogich materialnych prezentów. Bo nie wiedziałabym czy rzeczywiście jest to to czego potrzebują oraz to czego chcą.
  Możecie ewentualnie dać im coś dodatkowego do koperty. Zerknijcie sobie na przykład na ręcznie malowaną ceramikę z Bolesławca. Moim zdaniem jest to piękna pamiątka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany