Jaki prezent na komunię dla chłopca

Dziś prezenty komunijne różnią się znacznie od tych, które kupowano kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Chłopcy nie dostają już bezużytecznych pamiątek, które zalegają na półkach. Najczęściej otrzymują za to sprzęty elektroniczne, idealne do codziennych zabaw i wspierające rozwijanie niebanalnych zainteresowań. Które z nich warto wziąć pod uwagę, aby spełnić marzenie dziecka? Być może zainspirują Was nasze propozycje.

Jaki prezent na komunię dla chłopca

Jak wybrać idealny prezent na komunię?

Choć komunia to głównie przeżycie duchowe, dzieci postrzegają ten dzień również jako własne święto, w trakcie którego obdarowywane są prezentami. I my byliśmy kiedyś w ich wieku i doskonale znamy to uczucie oczekiwania na przyjęcie i podarunki od najbliższych. Aby więc zrobić przyjemność chłopcu, który idzie do komunii, warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania, a także własny budżet. Zamiast kupować prezent w ciemno, dowiedzmy się, co sprawia dziecku przyjemność i jak spędza ono wolny czas. Taka podpowiedź będzie kluczowa w wyborze podarunku, który skradnie jego serce. Nie dajmy się jednak zwariować. Prezent na komunię nie musi kosztować fortuny. Poniżej przedstawiamy propozycje Artura Piórkowskiego z Matrix Media.

Deskorolka elektryczna – wymarzony prezent na komunię dla chłopca

Jednym z ciekawszych prezentów komunijnych dla chłopca jest deskorolka elektryczna, która cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Jest tańsza i bezpieczniejsza niż modne do niedawna quady. Dzięki takiemu prezentowi, dziecko będzie bardziej aktywne i spędzi więcej czasu na dworze. Choć deskorolka jest elektroniczna, świetnie nauczy chłopca równowagi i właściwego balansu ciała.

Tego typu sprzęt nie jest również trudny w obsłudze. Dziecko jest w stanie opanować podstawy sterowania zaledwie w kilka minut. Dodatkowo deskorolka jest w stanie przejechać nawet do 20 kilometrów na jednym naładowaniu. Jej maksymalna prędkość to 10 km/h.

Aparat dla młodego fotografa

Innym interesującym pomysłem na prezent komunijny dla chłopca będzie zakup dobrego aparatu fotograficznego. Nie musi to być profesjonalna lustrzanka. Wystarczy zwykły aparat kompaktowy, który spełni wymagania dziecka i pomoże mu nauczyć się podstaw fotografii. Dzięki takiemu podarunkowi chłopiec rozwinie nowe zainteresowania i uwieczni godne zapamiętania chwile.

Smartfon – prezent dla każdego

Uniwersalnym prezentem komunijnym będzie z całą pewnością smartfon. Dobry telefon z połączeniem Wi-Fi, aparatem oraz możliwością grania w najnowsze gry to użyteczna zabawka, który przyda się każdemu dziecku. Przy okazji skorzystają na tym i rodzice, którzy zyskają stały kontakt ze swoją pociechą.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  28 kwietnia 2017 08:01

  Aparat tak, smartfon nie.

  Odpowiedz
 2. kocurek  28 kwietnia 2017 08:51

  A ja bym mogła jeszcze zaproponować jakąś grę komputerową, rower, albo jakiś sprzęt elektroniczny – np. powerbank, który na pewno przyda się. Ale to w głównej mierze musi zależeć od zainteresowań

  Odpowiedz
 3. Emotikonka  28 kwietnia 2017 13:51

  Kiedyś na komunie to się kupowało rowery czy zegarki. Teraz smartfony…

  Odpowiedz
  • martucha180  28 kwietnia 2017 17:57

   Były quady i koniki.

   Odpowiedz
 4. Aldona81  28 kwietnia 2017 14:48

  Jestem z czasów w których szczytem marzeń było dostać zestaw : zegarek+ długopis+ kalkulator. Ciekawe jak dzisiejsze pokolenie zareagowałoby na taki prezent 😀😀😀

  Odpowiedz
 5. martucha180  28 kwietnia 2017 17:58

  W sumie zaproponowane przez Redakcję prezenty doskonale nadają się również dla dziewcząt. Jakoś żaden z ewentualnych prezentów komunijnych nie jest typowo chłopięcy…

  Odpowiedz
 6. Aleksandra  5 maja 2017 15:14

  Za tydzień będę gościem na komunii i po konsultacji z rodzicami tego chłopca co ma uroczystość uznałam, że kupię mu lot w leszczyńskim symulatorze lotów. Lot jest w dobrej cenie więc jakoś nie obciązy portfela. Do tego grę komputerową i książeczkę, by mu się ta uroczystość religijne też kojarzyła, bo to w końcu najważniejsze.

  Odpowiedz
 7. daisy  12 maja 2017 21:57

  Nie podoba mi się to co się teraz dzieje z tymi prezentami komunijnymi. Sakrament Komunii jest sprowadzany do imprezy z pokaźnymi prezentami. Dziecko oczekuje na imprezę z gośćmi i oczywiście na podarunki, które z roku na rok są coraz droższe. Nie wiem czy choć połowa dzieci zdaje sobie sprawę na czym polega sakrament, który przyjęły. Smutne ale prawdziwe.

  Odpowiedz
 8. Aneta  15 maja 2017 11:54

  Całkiem drogie te prezenty… Ja byłam wczoraj na Komunii mojego kuzyna, bardzo chciał dostać zegarek, więc i dostał – był bardzo zadowolony 🙂 Nie dajmy się zwariować 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany