Premiera książki „Adios kilogramos” Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr oraz trenerów – Ady Jakimowicz i Marcina Markiewicza!

4 lutego w Holmes Place w Hotelu Marriott miała miejsce oficjalna premiera książki „Adios kilogramosdietetyczki Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr oraz trenerów – Ady Jakimowicz i Marcina Markiewicza. Przeczytajcie relację z tego wydarzenia i poznajcie ciekawe kulisy powstania poradnika, który pozwoli Wam na długo pożegnać się ze zbędnymi kilogramami i rozpocząć prawdziwie zdrowy tryb życia!

adios kilogramos

Premiera książki „Adios kilogramos” Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr oraz trenerów – Ady Jakimowicz i Marcina Markiewicza!

Zobacz także: Zapowiedź: Multibrandowy wieczór artystyczny Marka Wspiera Markę 11.03.2017 – Gdynia

 

Spotkanie poprowadziła Dorota Rożek z Wydawnictwa Zwierciadło. Rozpoczęło się ono od rozmowy ze współautorką książki Magdaleną Chorębałą, która jeszcze przed zaangażowaniem w projekt „Adios kilogramos” miała za sobą wiele diet i wiele nieudanych prób powrotu do sylwetki sprzed lat. Po kolejnym niepowodzeniu redaktorka zwróciła się o pomoc do Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr i dwojga trenerów, co zaowocowało powstaniem książki. W spotkaniu udział wzięła również Anna Mazurek, 35 latka, która w dniu swoich urodzin podjęła decyzję o zmianie sposobu życia oraz nawyków żywieniowych. Przez rok, dzięki pomocy trenerów i odpowiedniej diecie, udało jej się pozbyć aż 48 kilogramów! Ania opowiedziała zebranym, dlaczego tak ważne w procesie odchudzania jest wsparcie psychologiczne, jakie otrzymuje się od trenera personalnego.

Kasia Błażejewska-Stuhr, w swojej książce omówiła. jak należy się przygotować do programu utraty kilogramów, w tym przedstawiła listę badań, które trzeba wykonać przed rozpoczęciem odchudzania. Zaplanowała też dietę na 90 dni. Podczas spotkania przyznała, że wielu osobom dzięki jej wsparciu udało się znąco schudnąć. I proces ten w przypadku części z nich trwa nadal. Osobom, które zaczynają się odchudzać dała dwie podstawowe rady: jedną zaczynającą się od słowa ‘przestań’ i drugą od ‘zacznij’. „Nie można sformułować jednej najważniejszej rady, bo ‘przestań’ to równocześnie ‘zacznij’. Przestań trwać w swoich nawykach, lecz zacznij kształtować nowe. Przedstawiłam w książce program na 90 dni, jednak ten proces powinien trwać dłużej. Jest to zaledwie wstęp do nowej jakości i dbania o swoje życie” – powiedziała.

Ada Jakimowicz (trener personalny) podczas spotkania wyznała, że dzięki swojemu doświadczeniu zauważa pierwsze objawy kryzysu i spadku początkowej determinacji u swoich podopiecznych i ma swoje metody, aby zażegnać je jeszcze zanim się pojawią. Marcin Markiewicz, drugi z trenerów odpowiedzialnych za przygotowanie planu treningowego, który jest zawarty w książce, wyjaśnił, dlaczego, w procesie odchudzania tak ważne jest zachowanie aktywności fizycznej. Zdradził również, że wiele osób, spośród tych, które już zrzuciły wagę, ćwiczy dalej – dla uzyskania lepszej formy. Dodał, że aktywność fizyczna jest często uzależniająca. Ćwiczącym wydaje się, że to wystarczy by powrócić do formy i nie muszą już dbać o dietę. Jednak tych dwóch procesów, jakim jest sport i dieta, nie da się rozdzielić. One powinny toczyć się równolegle.

Premiera książki „Adios kilogramos” Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr oraz trenerów – Ady Jakimowicz i Marcina Markiewicza!

Polecamy również:Michał Szpak w sesji zdjęciowej dla Nails Company – zobacz zdjęcia z bakckstage’u!

 


Gość specjalny spotkania, Maciej Stuhr opowiedział natomiast o powodach, dla których od dawna dba o swoją formę oraz zdradził, na ile dla aktorów obecność w mediach i na scenie jest związana z dobrą kondycją i czy jest to jedyna determinanta dbałości o swoje zdrowie. Przyznał, że wykonując ten zawód często pokazuje się publicznie i to wpływa na zwiększenie motywacji do dbania o swoje ciało. W jego przypadku jest to jednak dodatkowo wzmocnione chęcią sprostania innym wyzwaniom, które sam sobie stawia. Aktor od kilku lat bierze bowiem udział w zawodach (Iron Men). Pół żartem, pół serio dodał, iż fakt mieszkania z dietetyczką zdecydowanie sprzyja dbaniu o formę.

Ostatnie z poruszanych zagadnień wynikło ze stwierdzenia, że odchudzanie jest procesem stresującym, a stres, niestety, spowalnia przemianę materii. I tu padło pytanie do eksperta: w jaki sposób zredukować stres związany z odchudzaniem i wyrzeczeniami? Zdaniem Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr: „nie należy diety traktować zbyt restrykcyjnie. Czasami warto sobie pozwolić na małe ‘guilty plesure’, bo skoro jesteśmy aktywni fizycznie, jesteśmy w stanie to spalić. Jeśli już mamy ‘zgrzeszyć’, zróbmy to z radością”. 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  9 lutego 2017 16:16

    Nie dla mnie ta książka.

    Odpowiedz
  2. Aneta  21 lutego 2017 11:20

    Coś dla mnie…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany