Jak prawidłowo aplikować perfumy?

Każda kobieta pragnie, aby ulubiony zapach towarzyszył jej przez cały dzień. Aby tak się stało, wystarczy zapoznać się z kilkoma poniższymi wskazówkami, jak prawidłowo aplikować perfumy.

perfumy-jak-aplikować

 

Eksperci marki Magnificora – producenta perfum dzielą się z nami podstawowymi zasadami sztuki ich aplikowania – na przykładzie swojej wiosennej kolekcji DESIRE. Dzięki kilku praktycznym poradom, sztuka ubierania się w zapach nie będzie miała przed Wami żadnych tajemnic. Czy znacie te wszystkie sztuczki?

Tajemnica trwałego zapachu

Podstawową regułą sztuki używania perfum jest zaaplikowanie ich w miejscu, w którym krew pulsuje szybciej m.in. na szyi, za uszami, na skroniach, zagięciach łokci, dekolcie czy wewnętrznej stronie nadgarstków.

Zapach nałożony na skórę suchą paruje szybciej dlatego jeżeli chcemy, aby utrzymywał się on jak najdłużej to dodatkowo należy zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie ciała. 5 damskich kwiatowo-owocowych zapachów z kolekcji Desire marki Magnificora: DESIRE NOIR, DESIRE ROSE, DESIRE GOLD, DESIRE BLANC, DESIRE ROUGE, najlepiej aplikować po nałożeniu perfumowanych balsamów do ciała w tej samej linii zapachowej. 

desire_perfumy

Jeżeli dodatkowo pragniemy, aby woń perfum ożywała na nowo z każdym ruchem głowy oraz powiewem wiatru, wystarczy, że spryskamy wilgotne włosy, kilkoma jego kroplami. Możemy również wyperfumować kark, w miejscu gdzie zaczyna się lina włosów.

 

Aplikacja perfum  – czego unikać?

Wspólnym mianownikiem, zarówno dla zapachów damskich i jak męskich, jest popełnianie powszechnego błędu czyli pocierania nadgarstków jeden o drugi, zaraz po spryskaniu ich perfumami. Takie działanie niszczy niestety naturalny proces utleniania zapachu.

Oprócz samego sposobu aplikowania pachnideł należy pamiętać także o przechowywaniu ich we właściwych miejscach, czyli takich, które są przyciemnione i nienarażone na działanie promieni słonecznych.

Zmysł węchu po pewnym czasie przyzwyczaja się do danego zapachu, dlatego co jakiś czas warto robić przerwy w używaniu ulubionej woni.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  18 kwietnia 2016 13:16

  Wszystko się zgadza 🙂

  Odpowiedz
 2. Aneta  18 kwietnia 2016 14:13

  Ciekawy artykuł 🙂 Słyszałam już wcześniej o odpowiednich miejscach aplikacji i postępuję zgodnie z „zaleceniami”, ale nie słyszałam o tym, że należy zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie ciała.

  Odpowiedz
 3. efffciaa  18 kwietnia 2016 14:21

  Bardzo ciekawy artykuł – chętnie skorzystam z tych rad , chociaż moim zdaniem jakość perfum ma kluczowe znaczenie , jak kupujemy droższe z górnej półki wiadome jest , że lepiej będą trzymały zapach .

  Odpowiedz
 4. kasia87g  18 kwietnia 2016 14:25

  ja zawsze psikałam chaotycznie , trochę tu, trochę tam. Teraz już wiem,w które miejsca psiknąć by zapach utrzymywał się dłużej na skórze, także super artykuł

  Odpowiedz
 5. nataliaa  18 kwietnia 2016 14:45

  ja z kolei nie wiedziałam że nie wolno pocierać o siebie nadgarstków, bo zapach się ulotni. 😀 dobrze wiedzieć!

  Odpowiedz
  • martucha180  18 kwietnia 2016 16:59

   Ja też nie wiedziałam!

   Odpowiedz
 6. Aromer0209  18 kwietnia 2016 16:47

  Wilgotnych włosów raczej bym nie spryskała perfumami ponieważ z tego co wiem mogą one przesuszać włosy. Teraz dowiedziałam się, że od lat popełniam ten błąd :p czyli pocieram o siebie nadgarstki

  Odpowiedz
 7. martucha180  18 kwietnia 2016 17:00

  Dobre rady! Walczą z naszymi przyzwyczajeniami, które okazują się być błędne. Tylko tak się zastanawiam teraz…. skąd wiedziałam, by pocierać nadgarstkiem o nadgarstek? Nie pamiętam.

  Odpowiedz
 8. katja  19 kwietnia 2016 13:39

  Na pewno skorzystam z porad 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany