Prawidłowe żywienie niemowląt

Nadchodzi takie stresujący moment dla rodziców, kiedy to trzeba pomyśleć o rozszerzeniu diety dla dziecka Już czteromiesięczne niemowlę może próbować nowych pokarmów i nierzadko wówczas zaczynają się żywieniowe problemy. Oto najczęstsze z nich.

Pomyłki związane z nieprawidłowym żywieniem niemowląt w pierwszym półroczu ich życia to np. zbyt wczesne wprowadzanie produktów przeznaczonych dla starszych dzieci. Chodzi tu np. o podawanie produktów z glutenem oraz o przekraczanie zalecanych ilości tego białka roślinnego. Podane za wcześnie może spowodować wystąpienie nietolerancji pokarmowej.

 

Nauka gryzienia jest ważna

Rodzice niepotrzebnie podają półrocznym maluchom jogurty nieodpowiednie dla ich grupy wiekowej, co również jest dużym błędem. Delikatny układ immunologiczny dziecka może nie być jeszcze wystarczająco sprawny, by tolerować takie pokarmy. Odwrotną tendencją jest zbytnie rozdrabnianie gotowanych warzyw lub owoców, co nie pozwala maluchowi na naukę samodzielnego przeżuwania i gryzienia.

Im bliżej do pierwszych urodzin dziecka, tym więcej żywieniowych pułapek. Maluch zaczyna coraz bardziej interesować się zawartością talerza mamy i taty. Rodzice z kolei zbyt spontanicznie dzielą się spożywanymi daniami np. pizzą, czy smażonymi, tłustymi potrawami uważając, że roczne dziecko może jeść już wszystko to, co dorośli. Nie jest to prawdą i nie tak należy rozszerzać dietę dziecka.

Kaszki przejmują rolę mlecznych posiłków

A jeśli okaże się, że roczny maluch nie chce już pić mleka z piersi czy mleka modyfikowanego, nie należy go do tego zmuszać.

– ?Rolę mlecznych posiłków mogą w tym czasie przejąć kaszki dla niemowląt podawane jako deser lub na drugie śniadanie. Polecam kaszki Humana dla niemowląt po 4. miesiącu, od 6. miesiąca i od 8. miesiąca życia, które pozwalają na zdrowe i urozmaicone żywienie, w wielu lubianych przez dzieci smakach. Wszystkie kaszki dla niemowląt Humana zawierają 13 ważnych witamin, wapń, żelazo i jod.? ? mówi Monika Gąska, Brand Manager.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (110 głosów, średnia: 4,10 z 5)
zapisuję głos...