Prawidłowa konserwacja i pielęgnacja peruk naturalnych

Peruki wykonane z włosa naturalnego są przez naszych klientów w obecnym sezonie wybierane niezwykle często, głównie z uwagi na ich naturalny wygląd oraz ponadprzeciętną żywotność. Aby jednak cieszyły one oko zarówno samego użytkownika jak i osób, w których towarzystwie się on obraca, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja produktu.

Prawidłowa konserwacja i pielęgnacja peruk naturalnych
źródło: www.pixabay.com

Przede wszystkim pamiętać należy, że gdy wyrób nie jest w danym momencie używany, powinien on zostać umieszczony na styropianowym lub wykonanym z tworzywa sztucznego stojaku, dzięki czemu gdy udamy się na spoczynek nie ulegnie ona nadmiernemu splątaniu czy zmierzwieniu.

Gdy peruka jest odpowiednio umocowana, możemy dodatkowo zaaplikować na poszczególne pasma włosowe odżywkę zaleconą nam przez pracownika zakładu fryzjerskiego lub salonu medycyny estetycznej. Pamiętajmy jednak, aby unikać pokrywania substancją węzełków lub łączeń, przy pomocy których pasemka mocowane są do wykonanej z monofilamentu lub z tworzywa pochodnego bazy.

krótka peruka

Aby pielęgnacja przebiegała prawidłowo, należy stosować wyłącznie przyrządy oraz produkty zalecone nam przez profesjonalistów – oszczędność kilku złotych związana z nabyciem środków dostępnych w drogeriach czy supermarketach może doprowadzić do pogorszenia stanu posiadanej peruki, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach nawet do konieczności jej wymiany na nowy produkt.

Wyroby naturalne należy także regularnie rozczesywać, aby zapobiec splątywaniu się włókien stanowiących ich główny element. Warto jednak pamiętać, aby do pielęgnacji nie stosować szczotek lub grzebieni o nadmiernie gęstym rozłożeniu ząbków oraz zbyt twardych, bowiem może to doprowadzić do poluzowania lub też całkowitego rozwiązania się węzełków.

blond peruka

Odradzamy także pielęgnowanie peruki powstających na bazie naturalnego włosa przy pomocy urządzeń generujących duże ilości ciepła, a więc przede wszystkim suszarek, lokówek, czy prostownic. Mogą one wysuszyć pasma peruki oraz sprawić, że sam wyrób prezentować się będzie nienaturalnie oraz straci swój pierwotny blask.

Peruki Sklep

Szlak 24
31-153 Kraków

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (127 głosów, średnia: 3,87 z 5)
zapisuję głos...