Kwiaty do sypialni – poznaj prawdziwe tlenowe bomby, które produkują tlen w nocy

Kwiaty do sypialni powinny być wybierane rozważnie. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że w sypialni nie powinno być kwiatów, bowiem w nocy absorbują one tlen a wydzielają dwutlenek węgla, co może pogarszać nasz komfort snu. W większości przypadków jest to prawda, ale istnieje kilka wyjątków. Znamy kwiaty doniczkowe, które w nocy produkują tlen i pochłaniają CO2. Są to rośliny pochodzące z suchego i gorącego klimatu – a takie zachowanie było formą przystosowania się do warunków zewnętrznych otoczenia. Takie rośliny to wręcz tlenowy skarb! Poznaj te najlepsze.

kwiaty do sypialni

Wybierając kwiaty do domu warto nie tylko kierować się pięknym wyglądem, ale przede wszystkim ich działaniem.

Poznaj rośliny, które warto mieć w sypialni, bowiem nie tylko oczyszczają powietrze z toksyn (jak udowodniła NASA odpowiednio dobrane rośliny doniczkowe mogą usunąć aż 87% zanieczyszczeń), ale  w nocy tlen wydzielają tlen. Poznaj wielką szóstkę prawdziwych bomb tlenowych, które pomogą Ci poprawić komfort snu.

  1. Kwiaty do sypialni, które produkują tlen w nocy – storczyk

Kwiaty do sypialni storczyk

 

Storczyk – odmiana hybrydowa lub z gatunku Dendrobium (Singapore Orchid). Storczyki pasują praktycznie do każdego wystroju, wyglądają zawsze elegancko. Dodatkowo ich obecność podobno obniża ciśnienie krwi. Uprawa – wbrew pozorom – jest naprawdę łatwa.

2.Kwiaty do sypialni, które produkują tlen w nocy – aloes drzewiasty

Kwiaty do sypialni aloes

 

Wszechstronna roślina – jej właściwości lecznicze są doskonale znane: m.in. przyspiesza gojenie ran czy oparzeń. Maseczki z aloesu poprawiają wygląd cery. Ogólnie – wykazuje silne działanie przeciwzapalne i regenerujące. Roslina potrzebuje nasłonecznienia i oszczędnego podlewania

3. Kwiaty do sypialni, które produkują tlen w nocy – Sansewieria

Kwiaty które produkują tlen w nocy - Sansewieria

Roślina doskonale nadająca się do nowoczesnych aranżacji. Bardzo łatwa w uprawie. Doskonale przetrwa czsowy niedobór wody a nawet światła. Dodatkowo – poza produkcją w nocy tlenu – oczyszcza powietrze z benzenu i formaldehydu.

4. Kwiaty do sypialni, które produkują tlen w nocy – grudnik, kaktus Bożego Narodzenia

Kwiaty które produkują tlen w nocy grudnik

 

Kwitnie w okolicy Świąt Bożego Narodzenia – stąd pochodzi nazwa. Lubi oświetlone miejsce, ciepło i umiarkowane podlewanie.

 

5. Kwiaty do sypialni, które produkują tlen w nocy – Skrzydłokwiat

Kwiaty do sypialni skrzydłokwiat

 

Dekoracyjna roślina z białymi kwiatami w kształcie liści. Preferuje półcień. Lubi być podlewana – zwłaszcza latem (nawet 3 razy w tygodniu). Pochłania z powietrza alkohol, aceton i benzen.

6. Kwiaty do sypialni, które produkują tlen w nocy – Grubosz drzewiasty zwany „drzewkiem szczęścia”

rośliny które produkują tlen w nocy Cookie_Tree_Jade

fot. Wikipedia – Frederik Meijer Gardens & Sculpture Garden in Grand Rapids, MI. (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cookie_Tree_Jade.JPG)

Podobnie jak kaktusy i inne sukulenty nie lubi dużej ilości wody. Podlewamy – w zależności od panującej temperatury w domu. Raz w miesiącu odżywiamy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (268 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...