Cała prawda o Instagramie? Powstał profil, który obnaża ją poprzez zestawianie zdjęć celebrytek

O tym, że Instagram pokazuje podkolorowaną rzeczywistość wiemy nie od dziś. Już wcześniej w social mediach pojawiały się zresztą profile ukazujące smutną prawdę o idealnym „instażyciu”. Beauty.false to jednak szerzej zakrojona inicjatywa, prężnie działająca na rzecz obnażania kłamstw, jakimi każdego dnia raczą nas celebrytki, influencerki i modelki. Wbrew pozorom nie chodzi tu wcale o złośliwość, ale o pokonanie iluzji, które każą młodym dziewczynom dążyć do nieistniejącego ideału…

Lubicie śledzić inspirujące instagramowe profile? Zachwyca Was czyste piękno niektórych selfie i zastanawiacie się, dlaczego pomimo kolejnych powieleń zdjęć, nie jesteście w stanie osiągnąć nawet zbliżonego efektu? W akcie desperacji dochodzicie do wniosku, że to po prostu wina Waszego wyglądu i rzucacie się w wir ćwiczeń oraz diet? Oto prawda o Instagramie, która pozwoli Wam zerwać z tym błędnym przeświadczeniem! Rąbka tajemnicy na temat perfekcyjnych zdjęć celebrytek uchyla przed internautkami autor profilu @beauty.false!

Cała prawda o Instagramie? Powstał profil, który obnaża ją poprzez zestawianie zdjęć celebrytek

Bajecznie piękne zdjęcia z social mediów często działają na nas odwrotnie niż przewidywałyśmy, siadając do komputera. Zamiast inspirować i motywować, psują nastrój, sprawiając, że czujemy się gorsze. Wiele kobiet odnosi wręcz wrażenie, że przegrały życie, bo z jakiegoś powodu (najwyraźniej tkwiącego w ich charakterze i wyglądzie) nie mogą pochwalić się najnowszymi zdjęciami ze spa czy fotkami fit śniadania jedzonego z mężem na tarasie gdzieś na Bali. Niedawno przeczytałam nawet bardzo trafne zdanie na ten temat: „Przed Instagramem byliśmy pewni, że mamy szczęśliwe życie”. Niby wiemy, że to co oglądamy jest podkolorowane i ocukrzone brokatem. Niby widzimy granice między tym co realne, a tym co poprawione w Photoshopie i Lightroomie. A jednak trudno tak zupełnie odsunąć od siebie kłębiące się w głowie negatywne myśli, zaniżające naszą samoocenę.

Wraz z odkryciem instagramowego profilu @beauty.false okaże się to dla Was banalnie proste! Pomysł jego autora/autorki opiera się na idei wykorzystania tego samego narzędzia, którym posługują się internetowe oszustki, czyli zdjęć. Na @beauty.false regularnie pojawiają się zestawienia fotografii zamieszczonych na Instagramie przez widniejące na nich osoby oraz ujęć wykonanych przez osoby postronne. Często są to zdjęcia zrobione w tym samym momencie (albo w tych samych godzinach). Czasem porównuje się także ujęcia z innych dni. Nadal widnieje na nich jednak ta sama osoba, choć zdarza się, że naprawdę trudno ją rozpoznać. Sprawdźcie same!

 

Popularna Instagramerka janicejoostemaa

 

Modelka Cindy Kimberly

 

Instagramerka lottietomlinson

 

Rosyjska instagramerka anastasiya_kvitko

 

Piosenkarka Blac Chyna

 

Rosyjska Instamodelka viktoriya_14

 

Modelka Sofia Jamora

 

Instagramerka kristenhancher

 

Australijska gwiazda reality show Zara Mc Dermott

 

Instagramerka madisonbeer

Powyższe zestawienia pokazują, jak wiele może zmienić ustawienie aparatu (zupełnie inaczej prezentują się na przykład zdjęcia cykane od góry i z dołu), przyjmowana pozycja ciała, zastosowane filtry, a także… programy graficzne. Niekiedy różnica między oryginałami a falsyfikatami zdjęć bohaterek jest tak uderzająca, że na usta ciśnie się pytanie „jak im nie wstyd?!”. Pomyślcie tylko, jak po takiej przeróbce mogłyby się prezentować najładniejsze z nas! Z drugiej strony niektóre z przeróbek dają tak nienaturalny efekt, że… oryginał wydaje się znacznie bardziej atrakcyjny! I jak tu szukać inspiracji w Internecie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...