Prasowanie zmarszczek. Na czym polega zabieg?
Czy wiesz czym jest żelazko przeciwzmarszczkowe? Znasz jego działanie? Kojarzysz proces prasowania zmarszczek? Jeśli nie – ten artykuł jest dla Ciebie!
Każda kobieta chce wyglądać młodo i mieć piękną, zdrową, świetlistą cerę. Procesu starzenia nie można zatrzymać, ale istnieje kilka sposobów, by go spowolnić. Utrata jędrności skóry jest procesem naturalnym, gdyż wraz z wiekiem zmniejsza się ilość włókien kolagenu i elastyny w komórkach, a mięśnie słabną. Ciekawym uzupełnieniem rytuałów pielęgnacyjnych oraz kuracji odmładzających może być zabieg o nazwie: prasowanie zmarszczek. Jak wygląda? Jakie daje efekty? Podpowiadamy!
Prasowanie zmarszczek: na czym polega
Każda kobieta chce wyglądać młodo i świeżo. Kremy, maseczki czy masaże mogą pomoc utrzymać dobrą kondycję cery, jednak nie zlikwidują zmarszczek. Zanim sięgniesz po bardzo inwazyjną metodę (np. operację), wypróbuj jeden z najpopularniejszych gabinetowych sposobów na młodą skórę: prasowanie zmarszczek. Na czym polega zabieg?
Zabieg ma na celu pobudzanie naturalnych procesów regenerujących skórę. Żelazko przeciwzmarszczkowe to urządzenie, wyposażone w zestaw umożliwiający aktywizację skóry przez masaż (elektrostymulacja) i pompę (masaż próżniowy). Zabieg pobudza włókna, mięśnie oraz tkanki do działania. Zaawansowane technologicznie urządzenie wykonuje masaż tych miejsc, w których pojawiają się zmarszczki, a także mikrostymuluje bruzdy oraz rysy. Mobilizuje skórę do reakcji, stymuluje układ limfatyczny, cyrkulację krwi i wzmacnia mięśnie, zmuszając je do regeneracji. Zmniejsza także opuchliznę, działa wyszczuplająco, poprawia owal twarzy.
Prasowanie zmarszczek: jak wygląda zabieg
Zabieg to doskonałe rozwiązanie, dla osób, które boją się igieł. Prasowanie zmarszczek nie jest bardzo bolesne, ani zbytnio inwazyjne. Wizyta w gabinecie trwa nie więcej niż godzinę. Zabieg poprzedzony jest dokładnym oczyszczeniem cery przez osobę, przeprowadzającą prasowanie zmarszczek. Następnie twarz poddaje się działaniu urządzenia (żelazka przeciwzmarszczkowego). Na koniec wizyty, po zabiegu, na skórę nakładany jest odżywczy krem lub maska.
Prasowanie zmarszczek: efekty
Efekty można zobaczyć już po 1 zabiegu. Prasowanie zmarszczek działa jak lifting, pobudza mięśnie do pracy, a naskórek do wytwarzania kolagenu. Skóra staje się napięta, wygładzona, mięśnie wzmocnione. Żelazko pobudza naturalne procesy regeneracyjne i stymuluje cyrkulację krwi w tkankach. Sprawia to, że skóra jest lepiej odżywiona, dotleniona, a koloryt cery się poprawia.
Prasowanie zmarszczek: wady i zalety
Zabieg to ingerencja w dzieło natury, jest też dość kosztowny i należy go regularnie powtarzać, by efekt się utrzymał. Z prasowania zmarszczek nie mogą korzystać osoby z rozrusznikami. W porównaniu do operacji plastycznych – jest jednak mało inwazyjny, szybko działa i daje bardzo dobre efekty, które widać już po 1 zabiegu.
Prasowanie zmarszczek: ile kosztuje
Profesjonalny zabieg prasowania zmarszczek w gabinecie kosztuje w granicach 70-100 zł, w zależności od trwania zabiegu.