Prasowanie parą – jak ułatwić i przyspieszyć prasowanie? 

Spis treści:

Prasowanie to jedna z tych czynności, która nie jest zbyt chętnie wykonywana przez domowników. Najczęściej zajmuje sporo czasu, a żeby osiągnąć zadowalający efekt, trzeba się nieźle postarać. Czy można coś zrobić, by ułatwić sobie prasowanie? Tak – wystarczy zamienić tradycyjne żelazko na generator pary lub parownicę. Urządzenia do prasowania parą znacznie ułatwią tę czynność i sprawią, że będzie o wiele przyjemniejsza niż do tej pory.

Łatwe prasowanie – jakie urządzenie wybrać?

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje urządzeń do prasowania parą: parownice i generatory pary np.: https://www.philips.pl/c-m-ho/zelazka/zelazka-z-generatorem-pary. Obydwa działają podobnie – ich głównym celem jest pozbycie się zagnieceń z materiału. Parownice to zwykle urządzenia o nieco bardziej poręcznym kształcie niż generatory. Bez problemu można zabrać je ze sobą w podróż. Z kolei generatory mają dużo bardziej zaawansowaną technologię działania i bez problemu radzą sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi zagnieceniami. Które z nich wybrać? Zarówno parownice, jak i generatory pary ułatwią prasowanie w domu. Jeśli prasujesz dużo różnego rodzaju materiałów, wybierz generator pary. Z kolei, gdy często wyjeżdżasz, parownica będzie lepszym wyborem.

Prasowanie parowe – bez użycia deski

Prasowanie parą jest dużo szybsze niż prasowanie przy użyciu tradycyjnego żelazka. Tego rodzaju urządzenia nagrzewają się w kilka sekund i po tym czasie są już gotowe do użycia. Co więcej, urządzeń do prasowania parą można używać zarówno w pionie, jak i w poziomie, bez konieczności używania deski do prasowania. W przypadku klasycznych żelazek, prasowanie bez użycia deski może być utrudnione, a jego efekty – niezadowalające. Brak konieczności używania deski w przypadku użycia generatora lub parownicy, znacznie ułatwia i skraca czas prasowania, a efekty całego procesu widać gołym okiem. 

Prasowanie parą – łatwe i bezpieczne dla tkanin

Generatory pary to urządzenia, które mają wbudowane czujniki ruchu. Jeśli, choćby przez chwilę, nie wychwycą ruchu urządzenia, natychmiast je schładzają. Nie trzeba się zatem obawiać, że cienka i delikatna tkanina zostanie zniszczona podczas prasowania. Dodatkowo, niektóre modele, działają przy użyciu technologii ActiveSense. Dzięki wbudowanej kamerze i sztucznej inteligencji, są w stanie na bieżąco rozpoznawać rodzaj tkaniny, z jaką mają do czynienia i na tej podstawie, dobrać optymalną temperaturę pary. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (17 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...