Prasowanie bez żelazka? Ten sposób to prawdziwy hit na TikToku!

Media społecznościowe już nas przyzwyczaiły, że co rusz podają nowe rewolucyjne rozwiązania na proste sprawy. Tym razem hitem stał się sposób na prasowanie bez żelazka. Jeśli nie lubisz prasowania i całej otoczki wyjmowania żelazka i deski do prasowania, to dzięki TikTokowi już znamy na to sposób! Do przeprowadzenia tej metody potrzebujesz rzeczy, które większość z nas ma w swoim domu.

Prasowanie bez żelazka? Ten sposób to prawdziwy hit na TikToku!

Prasowanie bez żelazka – jak to zrobić?

Prasowanie bez żelazka – czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak! Prasowanie ubrań nie jest ulubionym zajęciem większości ludzi. Zdarza się więc, że unikamy tego do tego stopnia, że po prostu chodzimy w wyprasowanych ubraniach. Jeśli jednak zależy Ci na schludnym wyglądzie, a nie masz pod ręką żelazka albo nie chce Ci się go wyjmować, wypróbuj tego sposobu!

Jak prasować bez żelazka?

Do wyprasowania ubrań bez żelazka potrzebujesz kilku produktów. Większość z nas ma je zazwyczaj w domu. Jeśli nie, to warto się zaopatrzyć na takie właśnie niespodziewane sytuacje.

Co będzie Ci potrzebne?

  • butelka z atomizerem,
  • 250 ml wody – najlepiej destylowana (nie pozostawia smug),
  • płyn do płukania (odrobina – ok. 5 ml),
  • alkohol izopropylowy (odrobina – tyle samo, co płynu),

Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! Butelka z atomizerem może być po jakimś kosmetyku – pamiętaj tylko, żeby dokładnie ją umyć. Możesz też kupić ją za niewielką cenę np. w Rossmannie. Alkohol izopropylowy znajdziesz np. w produktach do dezynfekcji lub w cleanerze do paznokci.

Prasowanie bez żelazka jakie produkty w spray

Wszystkie te składniki połącz ze sobą i dokładnie wstrząśnij w butelce. Rozłóż ubranie na płaskiej powierzchni i rozpyl na nie zawartość buteleczki. Ubranie szybko powinno się rozprostować! 

Prasowanie… pod prysznicem

Innym sposobem na prasowanie bez żelazka jest powieszenie ubrania w zaparowanej łazience. To również bardzo efektywna metoda. Polecamy ją zwłaszcza na wyjazdach. Rozwieś w łazience na wieszaku ubranie i weź gorący prysznic lub kąpiel. Ciepła para wodna rozprostuje wymięte ubranie.

Prasowanie… pod prysznicem

Znaliście już te sposoby? Jeśli tak, to dajcie znać, jak Wam się sprawdzają!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...