Praktyczne informacje na temat wyboru armatury łazienkowej

Funkcjonalność i estetyka mają kluczowe znaczenie w urządzaniu wnętrz. Łazienka jest miejscem potrzebnym do utrzymania higieny, ale też tutaj relaksujemy się w aromatycznej kąpieli lub pod prysznicem po ciężkim dniu, dlatego wybór wyposażenia odgrywa ogromną rolę. Jak wybrać armaturę łazienkową, aby spełniała wszystkie potrzeby?

Praktyczne informacje na temat wyboru armatury łazienkowej

 

 

Baterie łazienkowe – propozycje modeli 

Osoby, które nie mają doświadczenia w urządzaniu i remontowaniu pomieszczeń, często nie zwracają uwagi na ważne kwestie dotyczące praktycznego wyposażenia. Pomimo tego, że armatura sanitarna nie jest elementem zajmującym dużo przestrzeni, jej funkcjonalność musi być na wysokim poziomie, ale pod względem estetyki również nie można dopuścić do zaniedbań. Na rynku dostępne są różne modele armatury. Trzeba wybrać odpowiednie baterie umywalkowe, wannowe i natryskowe. W wielu przypadkach używane są baterie stojące, czyli sztorcowe. Można je zamontować do umywalki lub wanny, a jeżeli w łazience znajduje się bidet, to również do niego. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej wykorzystuje się baterie jednouchwytowe, które pozwalają na wygodną regulację strumienia i temperatury wody, a przy tym sprzyjają jej oszczędności. Drugą opcję stanowią baterie ścienne. Są instalowane pod prysznicem, ale stosuje się je również nad wanną. Należy pamiętać, aby armatura łazienkowa nie była wybierana na samym końcu, ponieważ montuje się ją na różne sposoby. Kwestie związane z instalacją baterii podtynkowych powinny być planowane już w momencie projektowania łazienki. Baterie ścienne muszą zostać zamontowane przed wykończeniem ścian, ponieważ część ich mechanizmu umieszcza się w ścianie, a na zewnątrz pozostają widoczne części niezbędne do obsługi, czyli dźwignia z przełącznikiem.

Czarna łazienka – 15 inspiracji jak urządzić ją modnie i stylowo

Czarna łazienka – 15 inspiracji jak urządzić ją modnie i stylowo

Łazienka - pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu. To o nią toczymy odwieczną batalię z innym domownikami. Jest też naszą strefą relaksu i chyba jedynym pomieszczeniem, w którym panuje cisza...Niegdyś do łazienek pochodzono dość stereotypowo, szablonowo - dzisiaj stanowi pole do popisu dla wielu projektantów wnętrz. I tak, w 2019 roku, dominującym trendem jest czarna łazienka.

Jakość i deign – istotne kwestie wyboru

Funkcjonalna armatura jest niezbędna, aby z łazienki można było w pełni korzystać. Oprócz kwestii podłączenia ważny pozostaje komfort użytkowania. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć wybór pod kątem sposobu montażu i łatwości ewentualnej naprawy w razie awarii. Baterie są elementami wyposażenia, które powinny służyć wiele lat, dlatego należy postawić na sprawdzonych producentów oferujących wysoką jakość. Ważny jest design, ogólna estetyka i staranność wykończenia. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać majątku, aby zadbać o armaturę spełniającą oczekiwane standardy. Korzystając z outletu internetowego https://plusoutlet.pl, można znaleźć atrakcyjne modele w obniżonej cenie.

 

Jak czyścić armaturę łazienkową?

Zakup i montaż armatury łazienkowej to najważniejsza kwestia, ale trzeba o nią właściwie dbać, aby zachwycała wyglądem i spełniała swoją funkcję przez wiele lat. Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, w którym panuje wilgoć, a na armaturę w ogóle spływa woda, więc na jej powierzchni lubi tworzyć się kamień. Z tego względu należy ją systematycznie czyścić – najlepiej ściereczką z mikrofibry, która nie rysuje powierzchni. Woda i płyn do naczyń są w stanie usunąć większość zanieczyszczeń. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na powierzchnie wyjątkowo wrażliwe, np. chromowane, którym szkodzą środki z drobinkami ściernymi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (111 głosów, średnia: 4,06 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Neon  30 marca 2020 13:22

    Poproszę taką armaturę, którą najłatwiej utrzymać w czystości

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany