Prace polskich artystów na codziennych przedmiotach

 Prace uznanych polskich artystów od niedawna można podziwiać już nie tylko w galeriach! Współczesny pejzażysta oraz malarz snów i autor ikon użyczyli swoich dzieł na potrzeby stworzenia wyjątkowej kolekcji. Wybrane obrazy przeniesiono na codzienne przedmioty, by stworzyć niepowtarzalną linię ekskluzywnych akcesoriów. Jakie prace polskich artystów na codziennych przedmiotach znajdują się w tej kolekcji? Sprawdźcie!

Prace polskich artystów na codziennych przedmiotach

pixabay.com

Przeczytaj także: Dzieła sztuki na ubraniach. Dzięki nim wyrazisz swoją osobowość

Znani twórcy

Do współpracy zaproszono twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Jerzy Nowosielski jest jednym z najwybitniejszych współczesnych twórców ikon i autorem charakterystycznych aktów. Plakaty i ilustracje Rafała Olbińskiego regularnie ukazują się na łamach takich magazynów jak „New York Times”, „New Yorker” czy „Time”. Edward Dwurnik jest znany przede wszystkim z wyjątkowych wedut — cyklu „Podróże autostopem”, w którym maluje miasta z lotu ptaka.

Ze sztuką na co dzień: prace polskich artystów na codziennych przedmiotach

Ulubionego płótna nie można mieć zawsze przy sobie. Ale to nie oznacza, że ukochany obraz nie może nam towarzyszyć na co dzień. Dwurnik, Olbiński, Nowosielski, a niedługo również Waldemar Świerzy i Alfred Lenica to artyści, których obrazy są motywami przedmiotów proponowanych przez markę DESA Modern.Prace polskich artystów na codziennych przedmiotach

 

Prace polskich artystów na codziennych przedmiotach

Wśród nich znajdują się: porcelanowe kubki, jedwabne chusty, etui czy notesy. O wyjątkowości kolekcji stanowią nie tylko luksusowe materiały i zaproszeni twórcy, lecz także limitowany nakład. Nie każdy może wypić kawę w towarzystwie znanych dzieł Dwurnika, czy notować w kajecie z „Percepcyjnym osądem” Olbińskiego. Wybrane obrazy zostały także naniesione na apaszki i poszetki. 

Prace polskich artystów na codziennych przedmiotach

Jedwabne dodatki, w zależności od ułożenia materiału, za każdym razem będą wyglądały inaczej, więc ulubiony obraz wykorzystany w stylizacji zyskuje zupełnie inny charakter. Swoje zamiłowanie do sztuki można podkreślić także detalem: spinkami do mankietów z „Zaproszeniem do cyrku” Nowosielskiego czy praktyczną zawieszką na torebkę z „Madame Butterfly” Olbińskiego. To idealna propozycja na świąteczny czy urodzinowy prezent dla osób ceniących jakość i elegancję.

Prace polskich artystów na codziennych przedmiotach

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...