Poznaj 5 zasad jak dbać o skórę po peelingu?

Peelingi wpływają zbawiennie na stan naszej skóry, Odmładzają ją, pomagają usunąć przebarwienia, zmniejszają widoczność blizn, pogrubiają skórę. Peeling jednak to nie wszystko, bardzo ważne jest to w jaki sposób taktujesz cerę już po zabiegu. Poznaj 5 zasad jak dbać o skórę po peelingu .

Zobacz także: Salon kosmetyczny w domu

peeling

 Jak dbać o skórę po peelingu?  – Smaruj!

To nie jest tak, że niczym niesmarowana skóra po peelingu szybciej się złuszczy! Wręcz przeciwnie, po zabiegu kwasami smarowanie twarzy odpowiednim kremem jest bardzo ważne. Dlaczego? Z trzech powodów.

 1. Łagodzi ewentualne efekty pozabiegowe, takie jak swędzenie czy pieczenie skóry.
 2. Zmiękcza naskórek i pomaga w oddzielaniu się martwych komórek oraz ogólnie wspiera regenerację.
 3. Pomaga w pielęgnacji „świeżej” skóry.

Można powiedzieć, że ta nowa tkanka do momentu zakończenia procesu przebudowy jest „bezbronna”, ponieważ nie ma jeszcze w pełni wykształconej warstwy ochronnej. Jest więc bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne i narażona na szybkie odparowywanie wody. Musi jak najszybciej odbudować płaszcz hydrolipidowy, w czym bardzo pomagają kremy – mówi Joanna Stryjewska, kosmetolog z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm. Jak wybrać odpowiedni preparat do pielęgnacji skóry po peelingu? Główna zasada jest taka, że po peelingach średnigłębokich i powierzchownych intensywnie nawilżamy skórę, po głębokich porządnie natłuszczamy. – Skóra po peelingu jest bardziej chłonna, warto wykorzystać ten fakt i stosować dobrej jakości kremy, najlepiej te zalecone przez lekarza lub kosmetologa – mówi ekspert.

 Jak dbać o skórę po peelingu?  – Używaj kremu z wysokim filtrem

Cera po peelingu jest szczególnie wrażliwa na działanie słońca. Jeśli jej odpowiednio nie ochronisz, możesz to przepłacić przebarwieniami, a z tymi trudno walczyć. – Osoby po peelingu chemicznym powinny używać kremu z wysokim filtrem 50 SPF, bez względu na porę roku. W ten sposób chronią skórę przed ewentualnymi powikłaniami po zabiegu, jakie może spowodować słońce, ale przy okazji działają przeciwstarzeniowo, promienie słoneczne to przecież główny czynnik wywołujący przyspieszone starzenie – mówi ekspert.

Peeling twarzy

 Jak dbać o skórę po peelingu?  – Nie odrywaj łuszczącego się naskórka

Wiemy, że kusi. Odstające fragmenty naskórka aż same się proszą, żeby im „pomóc” w złuszczaniu… Nie warto! Odrywanie naskórka może mieć fatalne konsekwencje. – W ten sposób można uszkodzić skórę, a stan zapalny wydłuży proces gojenia. Co więcej takie działanie może skutkować powstaniem blizn lub pozapalnych przebarwień – ostrzega kosmetolog. To samo dotyczy używania preparatów z drobinkami ściernymi – W żaden sposób nie powinniśmy mechanicznie przyspieszać złuszczania, musimy uzbroić się w cierpliwość. Efekt końcowy nam to wynagrodzi – zapewnia Joanna Stryjewska.

 Jak dbać o skórę po peelingu?  – Zrezygnuj z podkładu, łuszczenie będzie mnie widoczne

Chcesz ukryć łuszczącą się skórę, a tymczasem nałożenie na nią podkładu sprawi, że oddzielające się skórki będą jeszcze bardziej widoczne. – Jeśli już musimy nałożyć makijaż, to lepiej żeby był to krem typu BB lub delikatny podkład, zaaplikowany na skórę, posmarowaną natłuszczającym kremem – radzi Joanna Stryjewska z WellDerm i dodaje, że krem nałożony na łuszczącą się twarz pomaga w zamaskowaniu skórek, ponieważ sprawia, że mniej odstają, są „przyklejone” do skóry.

 Jak dbać o skórę po peelingu?  – Korzystaj z serii

Peelingi to zabiegi, które powinno wykonywać się w serii. – Efekty po peelingach następują kaskadowo, kolejny zabieg wzmacnia efekt poprzedniego – mówi kosmetolog. Po pierwszym peelingu możesz wręcz zauważyć pogorszenie stanu skóry. – Często zdarza się, że w niedługim czasie po peelingu pojawiają się krosty i stan zapalny. To sygnał, że skóra się oczyszcza i należy powtórzyć zabieg – mówi ekspert. Innym objawem wskazującym, że warto skorzystać z serii, jest sytuacja, gdy po peelingu złuszczającym skóra prawie się nie złuszcza. – To wcale nie znaczy, że peeling nie działa. Prawdopodobnie warstwa rogowa jest bardzo gruba i peeling należy powtórzyć – mówi ekspert i zaleca zaplanowanie serii 3-4 peelingów w odstępie 1-2 tygodni (w zależności od zastosowanego preparatu do peelingu).

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  1 października 2015 08:14

  Jednego z opisanych nawyków wyzbyłam się.

  Odpowiedz
 2. Żanett  1 października 2015 08:35

  Fakt, podkład na łuszczącej się skórze wygląda strasznie.

  Odpowiedz
 3. basiaj  1 października 2015 10:16

  Dobrze.

  Odpowiedz
 4. bbo  1 października 2015 11:57

  No to trzeba zadbać o filtr.

  Odpowiedz
 5. Aneta  1 października 2015 13:00

  Ja często po zrobieniu peelingu nawet w domu, nakładam na twarz maseczkę, a później krem.

  Odpowiedz
 6. martus2833  1 października 2015 16:57

  Przyznam, że nie o wszystkich zasadach wiedziałam.

  Odpowiedz
 7. Gocha  1 października 2015 19:16

  Uwielbiam rytuały pielęgnacyjne 🙂

  Odpowiedz
 8. AnnaKwasniak  1 października 2015 20:09

  Ciekawe porady, o kilku nie słyszałam!

  Odpowiedz
 9. Jasminum  2 października 2015 07:50

  Filtry przeciwsłoneczne to podstawa.

  Odpowiedz
 10. Patriszia  2 października 2015 22:36

  Warto przestrzegać tych rad

  Odpowiedz
 11. Kmakolagwa  7 października 2015 18:10

  Bardzo ciekawy artykuł.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany