Jak usunąć lakier hybrydowy w domu w 4 krokach

Spis treści:

Masz paznokcie hybrydowe, które nie wyglądają atrakcyjnie i nie wiesz jak zdjąć hybrydę samodzielnie, by nie zniszczyć płytki? Twoja kosmetyczka nie ma wolnego terminy by ściągnąć lakier hybrydowy, a ty nie możesz już patrzeć na swój manicure, którego termin ważności już dawno minął! Zobacz, jak usunąć lakier hybrydowy samodzielnie.  Jak to zrobić – podpowiadamy.

Jak usunąć lakier hybrydowy w domu

Do ściągnięcia manicure hybrydowego będziesz potrzebowała: blok polerski lub pilnik 180, aceton, folie z wacikami i drewniane patyczki.  

Jak usunąć lakier hybrydowy – KROK 1. CEL: ZMATOWIĆ TOP

fot. hi hybrid

Na początek zmatuj top blokiem polerskim lub pilnikiem o gradacji 180. Pamiętaj by robić to delikatnie – chodzi tylko o zmatowienie górnej warstwy, z resztą poradzi sobie aceton.

Jak usunąć lakier hybrydowy – KROK 2. CEL: ROZPUŚCIĆ LAKIER NAKŁADAJĄC FOLIĘ

fot. hi hybrid

Po zmatowieniu nałóż na paznokcie folię z wacikami nasączonymi acetonem i dokładnie je owiń na około 15 minut. Możesz wcześniej sprawdzić, czy hybryda nie zaczęła już odchodzić. Jeżeli nie – musisz nałożyć folię na kilka kolejnych minut. Staraj się przykładać wacik tylko do płytki paznokcia, żeby aceton nie miał kontaktu ze skórą, ze względu na jego działanie wysuszające.

Możesz użyć gotowych FOLII DO USUWANIA LAKIERU HYBRYDOWEGO od marki HI HYBRID (50 szt. – 12,99 zł) lub dedykowanego lakierom hybrydowym acetonu marki HI HYBRID (50 ml – 4,99 zł)

Jak usunąć lakier hybrydowy – KROK 3. CEL: USUNĄĆ LAKIER

fot. hi hybrid

Zdejmij folie i usuń drewnianym patyczkiem pozostałe warstwy lakieru. Ważne jest, aby nie ściągać hybrydy na siłę, ponieważ może to zniszczyć naturalną płytkę paznokcia.

Jak usunąć lakier hybrydowy – KROK 4. CEL: PRZYGOTOWAĆ PŁYTKĘ PAZNOKCIA DO KOLEJNEJ HYBRYDY

fot. hi hybrid

Jeśli po tym kroku zechcesz zrobić kolejną stylizację, ponownie przygotuj płytkę do zabiegu. Jeśli natomiast zamierzasz dać odpocząć paznokciom, przeczytaj jak zregenerować paznokcie po hybrydzie:

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Ściągnięcie lakieru hybrydowego prawie zawsze wiąże się z koniecznością odbudowania paznokci. Ich płytki są wtedy wyjątkowo matowe, przesuszone i cienkie jak papier. Częstokroć też nieestetycznie się rozdwajają. Jeśli opisywany tu problem dotyczy także Ciebie, przeczytaj nasz krótki poradnik i dowiedz się, jak skutecznie zregenerować paznokcie po hybrydzie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  24 sierpnia 2018 18:07

  Skorzystam z tej podpowiedzi.

  Odpowiedz
 2. Aromer0209  27 sierpnia 2018 21:04

  Hybrydy są obecnie tak popularne, że chyba co druga kobieta je ma jak nie więcej

  Odpowiedz
 3. arancia  28 sierpnia 2018 20:19

  Ja kupiłam sobie już dawno sama cały sprzęt, semilaca lakiery dokupuję na top drogerii żeby mnie drogo nie wynosiły i zebym mogła sobie experymentować do woli z kolorami i wzorami i jestem bardzo zadowolona, na pewno nie wróciłabym już do zwykłych lakierów, tylko w przerwach odżywka golden rose i tyle 🙂

  Odpowiedz
 4. xtina120  28 sierpnia 2018 22:15

  Za dużo zabawy jak dla mnie. Wolę tradycyjne lakiery

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany