Jak poznać, czy mężczyzna jest zakochany? 14 sygnałów, że masz potencjalnego wielbiciela

Nie wiesz, czy mężczyzna jest w Tobie zakochany? Starasz się interpretować zachowanie, gesty, słowa swojego faceta, ale wciąż nie masz pewności, czy on faktycznie angażuje się w Wasz związek? Oto 14 sygnałów, które podpowiedzą ci, czy On jest w Tobie zakochany.

Spis treści:

Jak poznać, czy mężczyzna jest zakochany

Jak poznać, że On się zakochał? Czy to flirt czy prawdziwe uczucie?

Relacje damsko-męskie są niewątpliwie skomplikowane, szczególnie wtedy, kiedy ludzie nie mówią wprost o swoich uczuciach, a zamiast tego kryją je pod postacią różnych sygnałów niewerbalnych.

Jak poznać, że On się zakochał, że ten facet flirtuje właśnie z Tobą? Skąd wiedzieć, czytając mowę ciała, czy mężczyzna, jaki nam się podoba, odwzajemnia nasze uczucia? Nie wypada przecież tak po prostu podejść i o to zapytać, bo mogłoby się to skończyć powodzią czerwoności na twarzy i poczuciem wstydu przez kolejny miesiąc. Oto 14 oznak, które mogą (lecz wcale nie muszą) świadczyć o tym, że masz poważnego wielbiciela. Weź je pod uwagę i daj Mu znać, że podejmujesz flirt. Jeśli nie rozpoznasz sygnałów i będziesz zbyt długo zwlekać, twój adorator może się odkochać.

1. Co oznacza, gdy mężczyzna uśmiecha się, gdy na Ciebie patrzy

Jeżeli na Twój widok na jego twarzy pojawi się szczery uśmiech, na pewno darzy Cię sympatią. Jednak fakt, że ktoś Cię lubi, nie oznacza jeszcze, że jest Tobą zainteresowany. Jak to odróżnić? Istnieje prawdopodobieństwo, że mężczyzna jest Tobą zauroczony, gdy uśmiecha się nawet w sytuacjach, w których o tym nie wiesz, nie widzisz go, nie jesteś nawet świadoma, że on gdzieś wokół Ciebie jest.

2. Jak poznać, czy On się zakochał, gdy utrzymuje kontakt wzrokowy

Wydawać by się mogło, że zakochany mężczyzna z nieśmiałości i skrępowania będzie unikał kontaktu wzrokowego, tak jak czynią to często kobiety. Jeśli podczas wzajemnego patrzenia na siebie masz wrażenie, że trwa to dłużej niż zwykle, a także dostrzegasz, że jego wzrok „promienieje”, bo mimowolnie podnoszą się jego kąciki oczu lub tworzą „kurze łapki”, bądź pewna, że to jeden z dowodów potwierdzających jesgo pozytywne odczucia względem Ciebie.

 

3. Facet wciąż spogląda na Ciebie, zanim Ty zdasz sobie z tego sprawę

Są mężczyźni mniej pewni siebie, którzy zdobywają informacje o otoczeniu obserwowaniem. Gdy zainteresuje się Tobą takowy obserwator, będzie on często rzucał na Ciebie spojrzenia, a spoglądał do momentu, gdy zorientujesz się i go na tym przyłapiesz. W ten sposób, bacznie obserwując, chce Cię poznać.

Zakochany mężczyzna stara się być blisko

4. Zakochany mężczyzna stara się być blisko Ciebie

W początkowej fazie mężczyzna, który jest Tobą zainteresowany, będzie chciał przebywać w Twoim otoczeniu. Na wykładach usiądzie blisko Ciebie, w pracy zajmie sąsiednie biurko, na imprezie będzie krążył wokół Ciebie i Twoich znajomych. W ten sposób mężczyźni szukają dróg, by znaleźć się blisko Ciebie, lecz nie sprawić, byś poczuła się osaczona.

5. Mowa ciała zakochanego mężczyzny

Jego palce u nóg są skierowane prostopadle do Ciebie. Gdy stoi obok Ciebie, lekko się pochyla. Kiedy jest nieco dalej, lecz wie, że na niego patrzysz, prostuje się w taki sposób, by wyeksponować swoje walory budowy ciała- mięśnie, wzrost, atrakcyjną sylwetkę. Bywa i tak, że odzwierciedla Twoje gesty. To znak, że skupia się na Tobie i próbuje zaznaczyć, że jest do Ciebie podobny.

6. Facet podnosi brwi – co to oznacza

Podnoszenie brwi to nie tylko oznaka zdziwienia. Kiedy mężczyzna to robi w odpowiedzi na twoje czyny lub słowa, to może świadczyć o jego zainteresowaniu twoją osobą. Pamiętaj, że nie zawsze jednak takie zainteresowanie musi to oznaczać zauroczenie, toteż nie bierz za dobrą monetę podnoszenia brwi przez przystojnego doktora na uczelni na twoje odpowiedzi na egzaminie. W tym przypadku po prostu twoja wiedza lub częściowy jej brak mógł wprawić go w nie lada osłupienie.

 

7. Mężczyzna zaczyna dbać o swój wygląd

Kiedy chłopak niepostrzeżenie dba o szczegóły prezencji, tj. poprawia ukradkiem włosy lub elementy garderoby, np. zagiętą koszulę, to może oznaczać, że chce zrobić na Tobie dobre wrażenie. Obawia się Twej negatywnej oceny, tego, że pomyślisz, iż jest nieschludny, nieestetyczny, niechlujny.

8. On jest nerwowy, gdy jesteś obok niego

Może być i tak, że nieśmiali mężczyźni, którym brak pewności siebie, zachowują się bardzo nerwowo, kiedy na nich patrzysz. Poza tym, że mają niespokojne odruchy, gesty, mimikę, może u nich wystąpić problem z koordynacją, więc kiedy widzisz chłopaka, którego podejrzewasz o pozytywne uczucia względem Ciebie, nie patrz na niego, gdy idzie po schodach z tacą pełną kieliszków lub wykonuje misterną i wymagającą skupienia pracę. Katastrofa gwarantowana.

Jak to interpretować, gdy facet śmieje się z Twoich żartów

9. Jak to interpretować, gdy facet śmieje się z Twoich żartów

Potwierdzono, że osoby, które czują coś do kogoś, śmieją się z jego żartów, nawet nieśmiesznych. Przelewa się na nas dobry humor z powodu tego, że obiekt westchnień ma pozytywny nastrój. Poza tym nic tak nie przyciąga jak uśmiech.

 

10. Co to oznacza, że facet popisuje się przed Tobą?

Mężczyzna zrobi wszystko, by znaleźć się w polu Twego widzenia, gdy przytrafi mu się okazja do popisania się. Będzie chciał Ci imponować i eksponować w ten sposób swoje zalety.

11. Ostatnie spojrzenie należy do niego

Kiedy się żegnacie, odprowadzacie się do pewnego czasu wzrokiem, po czym odwracacie się i idziecie w przeciwnym kierunku, patrząc tylko przed siebie. Nie jest tak w przypadku mężczyzny, któremu się podobasz. Z pewnością odwróci się, by popatrzeć jeszcze raz. Wie bowiem, że od tej chwili będzie tęsknić za kolejnym spotkaniem i odczuwać brak, że nie ma Cię przy nim.

12. Mężczyzna wyraźnie traktuje Cię inaczej

Kiedy chłopak jest Tobą zauroczony, traktuje Cię inaczej, niż pozostałe dziewczyny. Być może nie zauważysz tego, ale łatwo dostrzegą to osoby trzecie. Kiedy zwyczajna znajoma powie Ci, że widzi różnice, nie bagatelizuj informacji, nawet jeśli nie lubisz tej koleżanki.

Mężczyzna wyraźnie traktuje Cię inaczej

13. On jest zazdrosny, gdy rozmawiasz z innymi mężczyznami, pomimo, że nie jesteście jeszcze w związku

Zazdrość bierze się z obawy, że wśród towarzystwa, z jakim dobrze się bawisz, wyłoni się jego potencjalny konkurent. Ponadto Twój wielbiciel chce być tym, przy którym będziesz czuć się najlepiej, więc wiedz, że gdy będziesz otoczona kolegami, z którymi będziesz żywo dyskutować i często się śmiać, on będzie w rozdrażnieniu i zaniepokojeniu Cię obserwował.

14. On sprawdza Twoje reakcje na rozmowy z innymi dziewczynami

Udając flirt z innymi dziewczynami, chłopak, który jest Tobą zainteresowany, będzie chciał przetestować Twoje reakcje na jego widok, a dokładniej, będzie oczekiwał, że wymaluje się na Twej twarzy cień zazdrości i poirytowania. W ten sposób będzie chciał sprawdzić, czy Ty także coś do niego czujesz. Przyjdzie taki moment, kiedy będzie musiał przyznać się otwarcie do uczuć, a nie zrobi tego, póki nie będzie miał pewności, że to ma jakikolwiek sens.

            Opowiedzcie o swoich doświadczeniach związanych z odczytywaniem sygnałów świadczących o zainteresowaniu mężczyzn. Czy zgadzały się one z powyższymi? Które, według Was, występują zawsze, a które zależą od temperamentu płci przeciwnej?

Autor: Hidari11

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...