Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? Wypróbuj 5 najskuteczniejszych metod

 1. Regeneracja wspomaga odchudzanie

Utrata „brzuszka” wymaga nie tylko wysiłku, ale również odpoczynku, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Mała ilość snu zaburzy gospodarkę hormonalną, która wpływa m.in. na przemianę materii i wagę ciała. Jedno z badań wykazało, że osoby, które spały ok. 7 h dziennie miały mniej tłuszczu trzewnego niż osoby, które spały mniej niż 5h. Sen i odpoczynek zmniejsza także szkodliwe skutki stresu. Pod wpływem stresu wytwarzamy kortyzol.

– Jest to tzw. hormon stresu, który stymuluje tłuszcz do odkładania się w okolicach brzucha i powoduje zmniejszenie masy mięśniowej. Kortyzol zwiększa stężenie poziomu glukozy we krwi oraz hamuje wydzielanie insuliny, która reguluje ten poziom. Dlatego długotrwała obecność tego hormonu utrudnia spalanie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym jej magazynowaniu – wyjaśnia dr Tomasz Wacławczyk, specjalista Lipoline Clinic w Katowicach. Aby zminimalizować stres, warto włączyć do swojej codziennej rutyny m.in. sport, spacery, medytację.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (93 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. martucha180  22 kwietnia 2017 14:21

  Jak widać, bez medycyny estetycznej i specjalnych zabiegów się nie da…

  Odpowiedz
 2. macierzanka  23 kwietnia 2017 12:05

  Ja chcąc pozbyć się tłuszczu na brzuszku jeżdżę codziennie na rowerze i energicznie maszeruję .Intensywny trening czyni cuda.

  Odpowiedz
 3. Jaworka  24 kwietnia 2017 21:14

  trening trening i jeszcze raz trening do tego odpowiednia dieta i pozbywamy sie tłuszczyku

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.