Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? Wypróbuj 5 najskuteczniejszych metod

Fot.-Lipoline_ITP

Odliczanie do sezonu bikini czas zacząć. Wiele z nas zastanawia się: jak pozbyć się tłuszczu z brzucha. Wszak te kilka miesięcy, które zostały nam do wakacji warto wykorzystać na zrzucenie „oponki” i wypracowanie talii osy. Głodówki, suplementy na spalanie tłuszczu lub inne magiczne triki na „płaski brzuch w 2 tygodnie”? Znamy lepsze metody. Oto najlepsze strategie, aby pozbyć się zbędnego balastu na dobre!

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha – Skąd ten tłuszcz?

Jeśli tyjemy, organizm ma tendencję do magazynowania zapasów energetycznych w nietypowych miejscach. Jednym z nich jest brzuch i okolice talii. Tłuszcz stopniowo coraz bardziej gromadzi się pod skórą w skrajnych przypadkach powodując otyłość trzewną.

Tkanka tłuszczowa w pewnej ilości jest nam potrzebna, ponieważ m.in. stymuluje działanie układu odpornościowego, chroni przed utratą ciepła, zaś ta głęboko umiejscowiona, czyli tzw. tłuszcz trzewny, in. wisceralny – pokrywa serce, płuca, wątrobę oraz inne narządy, co zapewnia im amortyzację przed urazami. Z drugiej strony, nadmiar tłuszczu trzewnego w postaci otyłości może skutkować nadciśnieniem, cukrzycą typu 2, chorobami krążenia, demencją, a nawet większym ryzykiem nowotworu piersi czy jelita grubego. Można przyjąć, że im więcej mamy tłuszczu wokół brzucha, tym więcej tłuszczu trzewnego mamy pod skórą. Dlatego zdrowy tryb życia i redukcja nadmiaru tłuszczu, w tym „brzuszka” sprzyja nie tylko urodzie, ale również zdrowiu. Poznaj 5 metod, które się z nim rozprawią

 1. Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha – Krótszy, ale bardziej intensywny trening

Tłuszcz lubi bezczynność. Zgodnie z tym bazą do pozbycia się niechcianych boczków jest regularna aktywność fizyczna. Co ważne, nie każdy rodzaj treningu pomoże zredukować tłuszcz. Nie da się spalić tłuszczu z konkretnej partii ciała, np. ćwicząc brzuszki. W ten sposób wzmocnimy mięśnie, które i tak będą ukryte pod warstwą tłuszczyku. Tłuszcz spala się równomiernie z całego ciała. Dlatego warto wybrać taką aktywność, która spala tłuszcz najintensywniej, oczywiście dostosowując ją do swoich możliwości oraz stanu zdrowia.

Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj trening siłowy (wszelkie ćwiczenia z ciężarkami, jak wykroki, przysiady) połączony z aerobowym, np. bieganie, pływanie, stepper, wioślarz. Skutecznym sposobem na pozbycie się tłuszczyku jest również HIIT (High Intensity Interval Training – intensywny trening interwałowy), który polega na przeplataniu okresów intensywnego wysiłku umiarkowanym wysiłkiem lub odpoczynkiem. W takiej formie możemy ćwiczyć fitness, biegać (sprint – marsz), a nawet stopniować wysiłek na przyrządach typu orbitrek, skakanka czy rowerek. Jako że taki typ treningu podwyższa metabolizm kwasów tłuszczowych nawet do kilkunastu godzin po treningu, to w ten sposób możemy spalić nawet do 3 razy więcej tkanki tłuszczowej niż w samych aerobach. Według czasopisma „Cell Metabolism” intensywne sesje treningowe mogą aktywować organizm do zwiększonego metabolizmu. Trening warto powtarzać 3-4 razy w tygodniu, jedna sesja to tylko ok. 20-30 minut.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (94 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. martucha180  22 kwietnia 2017 14:21

  Jak widać, bez medycyny estetycznej i specjalnych zabiegów się nie da…

  Odpowiedz
 2. macierzanka  23 kwietnia 2017 12:05

  Ja chcąc pozbyć się tłuszczu na brzuszku jeżdżę codziennie na rowerze i energicznie maszeruję .Intensywny trening czyni cuda.

  Odpowiedz
 3. Jaworka  24 kwietnia 2017 21:14

  trening trening i jeszcze raz trening do tego odpowiednia dieta i pozbywamy sie tłuszczyku

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.