Powody, dla których warto się całować!

Pocałunek najczęściej kojarzy się z formą wyrażania uczuć. Ponieważ zbliżają się Walentynki,  przedstawiamy ciekawostki o pocałunku, które mamy nadzieję zachęcą Was do zwiększenia częstotliwości całowania. Przeczytajcie, jakie są ważne powody, dla których warto się całować i dlaczego warto wprowadzać różne techniki całowania.

dlaczego-warto-się-całować

1. Zaczniemy od czegoś dla osób dbających o stan swojego uzębienia. Otóż kiedy się z kimś całujesz, czyścisz również zęby w tym samym czasie. Podczas całowania zwiększa się ilość wydzielanej w ustach śliny, która pomaga oczyścić zęby i przywrócić odpowiednie ph.

2. Jednak podczas całowania wymieniamy się również bakteriami. W tym przypadku jest ich od miliona do około biliona!

3. Osoby, które chcą być fit również nie mogą być zawiedzione! Podczas całowania spalasz 26 kalorii na minutę!

4. Podczas robienia dzióbka, czyli układania ust do pocałunku pracują ledwie 2 mięśnie. Sytuacja zmienia się już podczas całowania, a szczególnie podczas francuskiego pocałunku – uruchamiamy 34 mięśnie! Prawda, że to świetny sposób na bolącą szyję, czy ćwiczenia przeciw zmarszczkom na twarzy?

5. Przeciętna osoba spędza w swoim życiu na całowaniu około 15 dni!

6.  W Indiach i Japonii pocałunek traktowany jest jako element gry wstępnej – nie ma na niego miejsca w sferze publicznej.

7. Całowanie  nie jest jedynie zachowaniem ludzi. Wiele gatunków naczelnych również obdarza się pocałunkami, np. szympansy karłowate potrafią całować się po francusku!

8. W starożytnym Rzymie pocałunek oznaczał zapieczętowanie umowy pomiędzy dwiema stronami. Stąd pochodzi zwyczaj pocałunku na końcu ceremonii ślubnej – jest finalizacją kontraktu. Może to i mało romantyczne wytłumaczenie, ale prawda, że daje sporo d myślenia?

9. „Francuski pocałunek” to właściwie określenie z lat 20 XX wieku. Prawdopodobnie narodziło się w czasie I wojny światowej i … wymyślili je Anglicy żartując z odwagi Francuzów. Zarzucali im, że zamiast walczyć, woleli spędzać czas na miłostkach. Anglicy po powrocie z frontu całowali swoje wybranki, nazywając to „francuskim pocałunkiem”(podobno). Jedno jest pewne – to Francuzi, jako jedni z pierwszych w Europie pozwolili sobie na publiczne okazywanie uczuć.

 10. Niektórym kobietom wystarczy całowanie, by osiągnąć orgazm! Wiele kobiet potwierdza, ze podczas namiętnej  sesji pocałunków udało im się szczytować! Kolejny powód, by robić to częściej! 🙂

 11. Twoje usta są najwrażliwszym miejscem na mapie Twojego ciała! Usta są nawet sto razy bardziej wrażliwe niż genitalia, skóra palców!

A jak wyglądają Wasze ulubione pocałunki?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...