Co powinnaś wiedzieć o terapii małżeńskiej?

Z pewnością wiele razy słyszałaś o terapii dla par, czy terapii małżeńskiej. Zastanawiasz się na czym polega? Ile trwa? Czego można się po niej spodziewać i kiedy należy podjąć decyzję o przystąpieniu do niej? O tym, co powinnaś wiedzieć o terapii małżeńskiej dowiesz się z poniższego artykułu.

Zobacz także: Inne plany na życie w związku – rozejść się, czy zostać razem?

rozwód małżeństwo

Co powinnaś wiedzieć o terapii małżeńskiej? – Nie zawsze odbywacie ją wspólnie

Z pewnością wiele osób wyobraża sobie terapię małżeńską, jako wspólne sesje z terapeutą. Nie zawsze tak jest. Terapeuci mają swoje sposoby prowadzenia takich spotkań i wcale nie musi oznaczać, że musicie chodzić na nie wspólnie. Terapię małżeńską możecie prowadzić u różnych specjalistów, którzy pomogą Wam dojść do wspólnych wniosków i będą starać się doprowadzić do porozumienia między Wami.

Co powinnaś wiedzieć o terapii małżeńskiej? – Terapia nie jest sposobem na całe zło

Terapia małżeńska trwa od 6 do 12 miesięcy (zazwyczaj). Podczas niej jednak nie omawiacie wszystkich problemów w Waszym małżeństwie. Skupiacie się na tym, co jest najważniejsze. Zadaniem terapii małżeńskiej nie jest uczynienie z Waszego związku ideału, ale uratowanie go. O dziwo udana terapia małżeńska nie zawsze kończy się byciem razem. Czasami podczas niej partnerzy uświadamiają sobie, że ich związek nie ma sensu i powinni się rozstać. W takich przypadkach terapia małżeńska pomaga ostudzić emocje związane z rozstaniem, pogodzenie się z nimi.

związek miłość

Polecamy również: Jak rozpoznać, że miłość dobiega końca?

Co powinnaś wiedzieć o terapii małżeńskiej? – Pójście na terapię nie oznacza, że się rozwiedziecie

Pójście na terapię małżeńską z pewnością oznacza,  że w swoim związku natrafiliście na pewne przeszkody. Nie oznacza to jednak, że się rozwiedziecie. Wbrew pozorom terapie są całkiem skuteczne i nie zawsze kończą się rozwodami. Proponując terapię partnerowi warto go do tego przekonać, ponieważ propozycję terapii może potraktować, jako wstęp do rozmów o rozwodzie, czy rozstaniu.

Co powinnaś wiedzieć o terapii małżeńskiej? – Nie czekaj

Oczywiście na terapię dla par nie musicie chodzić z każdym kolejnym problemem w związku. A nawet nie powinniście. Jednak jeśli istnieje taki, który powraca do Was pomimo stań,  prób i rozmów warto sięgnąć po pomoc terapeuty. Wyjście z zaklętego koła nieporozumień polega na usprawnieniu komunikacji między Wami i do tego właśnie służy terapia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...