Co robić by lakier utrzymał się długo na paznokciach – 7 zasad

 Jak malować paznokcie, by uniknąć odpryskiwania lakieru, przyspieszyć ich wysychanie i przedłużyć trwałość lakieru? Co robić by lakier utrzymał się długo na paznokciach, nie schodził i  nie zdzierał się z końcówek paznokci? Przedstawiamy 7 zasad malowania paznokci, które zapewnią trwałość i efekt.

Co robić by lakier utrzymał się długo na paznokciach

Co robić by lakier utrzymał się długo na paznokciach – zasada 1:  Odtłuszczaj paznokcie

Żeby lakier dobrze trzymał się paznokcia, nie odpryskiwał ani nie tworzyły się pod nim bąbelki musisz zadbać o odpowiednie wyczyszczenie płytki, również z tłuszczy, jak np. sebum, czy resztki kosmetyków do pielęgnacji dłoni. W tym celu możesz zwyczajnie użyć mydła i bardzo dokładnie spłukać dłonie. Najlepszym sposobem jest jednak przetarcie ich zmywaczem do paznokci, który natychmiast i bardzo dokładnie usunie z nich wszystko. Następnie poczekaj aż jego resztki  dokładnie wyparują.

Co robić by lakier utrzymał się długo na paznokciach -zasada 2: Zawsze używaj bazy pod lakier

Baza pod lakier jest niezwykle ważna. Zapewnia paznokciom gładkość, ale też chroni je przed lakierem i wpływem barwników na stan naszych paznokci. Twoją bazą może również stać się Twoja ulubiona odżywka do paznokci.

Zobacz także: Modne wzorki na paznokcie

Co robić by lakier utrzymał się długo na paznokciach -zasada 3: Zachowaj odstęp czasu pomiędzy warstwami

Zazwyczaj poza bazą malujemy paznokcie dwa razy kolorem by uzyskać jego pełnię i krycie. Żeby nie denerwować się później tym, że nasz lakier jest długo plastyczny po pomalowaniu musimy podczas malowania poświęcić nieco więcej czasu. Dlatego pomiędzy każdą warstwą rób przerwy tak, by miały okazję wyschnąć. Pojedynczo schną o wiele szybciej niż założone jedna po drugiej.

Co robić by lakier utrzymał się długo na paznokciach -zasada 4: Pamiętaj o końcówkach

Kolejnym sposobem na to, by zapobiec odpryskiwania lakieru to precyzyjne malowanie. Nie dotyczy to tylko szerokości płytki, ale i jej długości. Zbliżając pędzelek do końca paznokcia musimy nieco pociągnąć go ku dołowi by „zahaczył” o samą końcówkę. To szczególnie ważne, gdy używamy mocnych i ciemnych kolorów – nie zostawimy wtedy jasnego i nieestetycznego paseczka na końcu.

Zasada 5:  Top coat to must have udanego manicure

Ostatnim sposobem na utrwalenie lakieru do paznokci jest top coat.  To drugi po bazie obowiązkowy element wykonywania manicure – zapewni nam świetną trwałość, twardość lakieru, będzie chronił go przed uszkodzeniami, odpryskiwaniem, a do tego  zapewni dodatkowy połysk (lub mat, jeśli wybierzemy wersję matującą). Nasz manicure przetrwa nawet tydzień w idealnym stanie!

Zasada 6:  Zimna woda

Jeśli bardzo nam się śpieszy, to by przyspieszyć wysychanie lakieru możemy włożyć dłonie do miski zimną wodą (nie bójmy się wrzucić do niej kilku kostek lodu! Zdecydowanie złym pomysłem jest np. umycie dłoni w ciepłej czy gorącej wodzie – ta zmiękczy lakier.

Zasada 7: Chroń skórki

Każdej z nas zdarza się, że przypadkiem pomaluje skórki wokół paznokcia. Żeby ułatwić ściąganie lakieru z tych miejsc możemy bardzo ostrożnie, np. patyczkiem do uszu posmarować je olejem kokosowym, albo użyć w tym celu nasze pomadki ochronnej. Lakier nie przywrze do skórek i z łatwością go usuniemy.

W przerwach pomiędzy zmianą lakieru do paznokci pamiętaj by dbać również o nie – wcieraj w nie olej kokosowy.  Nie możemy również zapomnieć o pielęgnacji skórek i ich codziennym nawilżaniu. Nawet najlepiej pomalowane paznokcie będą wyglądały fatalnie jeśli wokół nich znajdą się wyschnięte skórki!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (262 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...