Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu powiększania piersi Macrolane?

Nie wszystkie kobiety zostały obdarzone piersiami o idealnym kształcie i rozmiarze dokładnie takim, jaki sobie wymarzyły. Do niedawna jedynym wyjściem dla pań, którym spokoju nie dawały kompleksy spowodowane niewielkim biustem, były inwazyjne operacje z użyciem skalpela. Współcześnie jednak kobiety mogą poddać się niechirurgicznemu zabiegowi, który bez bólu, blizn i długotrwałej rekonwalescencji pozwoli im cieszyć się perfekcyjnym wyglądem.

Tits correction. Plastic surgery, isolated, white background

Alternatywą dla operacji wszczepienia silikonowych implantów, popularną wśród pacjentek centrów medycyny estetycznej, jest zabieg powiększania i modelowania piersi z użyciem preparatu Macrolane. Ma on postać żelu i jest oparty na kwasie hialuronowym pochodzenia niezwierzęcego, czyli substancji całkowicie biokompatybilnej i naturalnej (występującej np. w skórze, tkance podskórnej i łącznej czy w płynie stawowym). Na czym dokładnie polega zabieg z zastosowaniem Macrolane i w jakich przypadkach przynosi najbardziej spektakularne efekty? (więcej informacji tutaj: www.tourmedica.pl/informacje/jakie-sa-zalety-powiekszania-piersi-preparatem-macrolane )

Powiększanie piersi Macrolane – czy jest skuteczne?

Jak w wypowiedzi dla portalu nowiny24.pl podkreślała dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda, specjalistka chirurgii plastycznej, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz ambasadorka marki Macrolane w Polsce, zabieg z zastosowaniem preparatu najlepsze rezultaty zapewnia przy powiększaniu rozmiaru biustu z miseczki A do miseczki B oraz przy korekcji asymetrycznych piersi. Jest stosowany przede wszystkim u pacjentek, które oczekują efektu w postaci ujędrnienia, poprawy kształtu, a także uniesienia opadającego biustu, ale również w przypadkach, gdy konieczne jest wypełnienie ubytków po operacjach lub urazach.

Zabieg z zastosowaniem Macrolane jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 45 minut. Procedura polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia, w którym następnie umieszczana jest kaniula. To za jej pośrednictwem wprowadza się wypełniacz, zwykle w ilości 100-150 ml na każdą pierś, co pozwala uzyskać efekt powiększenia biustu o 1-2 rozmiary. Kolejnym etapem procesu jest specjalny masaż, którego celem jest nadanie piersiom idealnego kształtu poprzez wyeliminowanie ewentualnych grudek czy nierówności. Małoinwazyjna technika zabiegowa umożliwia pacjentce bardzo szybki powrót do codziennych obowiązków.

Krótka rekonwalescencja jest zdecydowanym atutem powiększania piersi przy pomocy wypełniacza Macrolane, podobnie jak brak blizn pozabiegowych. Jednak za najistotniejszy plus zabiegu wiele pacjentek uznaje niezwykle naturalny wygląd biustu. Dzięki temu, że preparat ma formę żelu, daje się łatwo formować i nie powoduje efektu „sztuczności” w dotyku.

Kobiety, które chciałyby powiększyć i wymodelować piersi właśnie tą metodą, powinny jednak wziąć pod uwagę, że jej rezultaty nie są permanentne i utrzymują się co najmniej przez 18 miesięcy (lub dłużej – to zależy od indywidualnych uwarunkowań organizmu danej pacjentki). Kwas hialuronowy, na bazie którego stworzony został preparat Macrolane, z czasem ulega wchłonięciu, w związku z czym biust prędzej czy później wraca do stanu sprzed zabiegu. Chyba, że jego właścicielka zdecyduje się na wykonywanie zabiegów uzupełniających, wymagających zużycia mniejszych ilości wypełniacza – wówczas piersi zachowają swoją jędrność i rozmiar.

Jak w przypadku każdej procedury tego rodzaju, do powiększania biustu preparatem Macrolane istnieją pewne przeciwwskazania. Zabiegowi nie powinny poddawać się przede wszystkim pacjentki, u których występuje zwiększone ryzyko raka piersi. Procedury nie można wykonać również u kobiet cierpiących na choroby autoimmunologiczne lub zaburzenia krzepliwości krwi, a także karmiących piersią (od zakończenia karmienia należy odczekać minimum pół roku).

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (183 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Aneta  7 października 2016 13:22

  Nie dla mnie ten zabieg 😉

  Odpowiedz
 2. Joowita94  10 października 2016 21:49

  Szkoda ze nie jest to metoda która powiększa piersi na stałe, pozostaje fakt pocieszenia się że małe piersi nie obwisna z czasem:)

  Odpowiedz
 3. Justyna  8 listopada 2018 15:11

  To jest nietrwała metoda, moim zdaniem szkoda kasy… Poza tym zaden lekarz nie jest w stanie przewidziec czy nie pojawia sie powiklania, bo dopiero od niedawna te zabiegi sie wykonuje. Bezpieczniej jest zdecydowac sie na implanty. Z tego co kojarzę to Mentor ma najnizszy odsetek powiklan 🙂

  Odpowiedz
 4. Karoli  10 sierpnia 2021 20:45

  Czy zabiegi Macrolane są jeszcze wykonywane ?
  Ma ktoś namiar na klinikę wykonująca powieszenie piersi ta metoda?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany