Powiększanie piersi bez skalpela – już jest możliwe

Dla wielu kobiet mały biust jest problemem. Cześć z nich obawia się jednak operacyjnego powiększania piersi oraz wstawienia implantów. Mamy dla nich dobrą wiadomość – istnieją już bezoperacyjne zabiegi powiększające piersi. Jest to zabieg metodą Aquafilling, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem kobiet. Jest on także interesujący z innego powodu: można go zrobić jakby na próbę – bowiem efekt utrzymuje się do 5 lat. Jeśli kobieta będzie się czuła w ciągu tego okresu dobrze ze swoim powiększonym biustem – może ostatecznie zdecydować się na operacyjne powiększenie piersi, wiedząc znacznie lepiej jakie są jej potrzeby, jeśli chodzi o rozmiar i kształt.

Czy wiecie, że prawie 90 proc. kobiet, które wybierają korektę plastyczną piersi ma od 20 do 39 lat? Aż 72 proc. z nich poprawia wygląd dla samych siebie, a 28 proc. robi to ze względu na opinię otoczenia, w tym partnera (wg badań przeprowadzonych przez prof. Teresę Rzepę z SWPS na grupie 113 kobiet).

Powiększanie bez implantów

Jeszcze kilka lat temu powiększenie piersi było możliwe tylko dzięki operacji z użyciem skalpela. Po zabiegu mogły pojawić się powikłania, a implanty nie przyjąć. Dodatkowo powrót do pełnej sprawności wymagał nawet miesiąca.

Obecnie wiele kobiet decyduje się na bezinwazyjny zabieg Aquafilling Bodyline, który trwa jedynie 90 minut. Jest polecany przede wszystkim nowoczesnym kobietom, które szybko chcą wrócić do codziennej aktywności. Metoda bez skalpela umożliwia to już po 24 godzinach.

Do zabiegu jest używany żel, który w 98 proc. składa się z soli fizjologicznej oraz 2 proc. poliamidu. – Każdy zabieg powiększania piersi powinien być poprzedzony wizytą u specjalisty. Analizuje on cechy anatomiczne kobiety i pokazuje przewidywane rezultaty – mówi dr Agnieszka Drożniak, lekarz medycyny estetycznej z krakowskiej Kliniki VESUNA. – Metoda Aquafilling Bodyline gwarantuje, że biust po zabiegu będzie wyglądał naturalnie. Żel jest niewyczuwalny w dotyku, dzięki czemu ma dużą przewagę nad implantami – dodaje.

Dodatkowa pielęgnacja  

Efekt bezoperacyjnej metody powiększania piersi utrzymuje się nawet przez pięć lat. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się trwający 2-3 dni ból. Jest to naturalny efekt powiększania piersi i nie należy się nim martwić. Specjaliści radzą, by pacjentki bezpośrednio po zabiegu spały na plecach przez dwa tygodnie. Dodatkowym wskazaniem jest zakaz opalania i unikanie wizyt w solarium przez sześć tygodni.

***

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii  VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (219 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  20 kwietnia 2017 08:49

  Tekst przeczytałam dwa razy, aby znależć informację jak ten żel jest wprowadzany.
  Ja się domyślam, że pod skórę, ale mniej zorientowana czytelniczka, może pomyśleć, że posmaruje sobie nim piersi, poleży półtorej godziny i już 😉

  ” Aquafilling Bodyline jest wstrzykiwany pod skórę przy pomocy igły lub specjalnej kaniuli”.

  Jak najbardziej jest, to inwazyjny zabieg, bo wstrzykujemy sobie ten żel w piersi.

  ” Zabieg może wykonać wyłącznie lekarz, który posiada certyfikat ukończenia szkolenia z użyciem preparatu Aquafilling® bodyline. Aquafilling® bodyline nie powinien być stosowany u osób, które: mają kłopoty z krzepliwością krwi, cierpią na ciężkie i przewlekłe choroby somatyczne, choroby nowotworowe, infekcje i stany zapalne skóry, nie tolerują lub mają alergię na niektóre leki, są w trakcie menstruacji.”

  „Po zabiegu, który jest bardzo mało inwazyjny, Pacjent może zmieniać opatrunek samodzielnie, stosując codziennie przez 6-7 dni zwykły preparat odkażający i jałowy plaster. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność i delikatnie obchodzić się z miejscem podania preparatu. Bardzo ważne jest, aby nie myć wodą bieżącą miejsca wkłucia przez 5-7 dni. Dodatkowo Pacjentowi zaleca się: noszenie bielizny modelującej przez 3-4 tygodnie po zabiegu, wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza, unikanie ucisku na okolice poddane zabiegowi, unikanie ćwiczeń, które są związane z napinaniem partii mięśniowych, unikanie spania na brzuchu (w przypadku powiększenia piersi), niekorzystanie z sauny i solarium przez pierwszy miesiąc od zabiegu. Pacjent powinien zgłosić się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza. „

  Odpowiedz
  • martucha180  21 kwietnia 2017 08:16

   🙂

   Odpowiedz
 2. Hidari11  20 kwietnia 2017 14:05

  Ja bym się bała. Tyle się mówi o osadzaniu biofilmów bakteryjnych na endoprotezach, materiałach sztucznych, a poliamid przez niektóre bakterie może być nawet biodegradowalny.

  Odpowiedz
  • Aldona81  21 kwietnia 2017 19:42

   Też bym się chyba bała.

   Odpowiedz
 3. karr96  21 kwietnia 2017 09:13

  Cóż.. może i dobrze, że nie trzeba już używać skalpela.. Ale ja raczej bym się na takie posunięcie nie zdecydowała… zdrowie ma się jedno, lepiej w nie ingerować.

  Odpowiedz
 4. efffciaa  15 maja 2017 10:52

  Jakby na to nie patrzeć to jest zabieg , więc jest tam w jakimś stopniu inwazyjny . Niby każda metoda jest dobra jak się chce osiągnąć cel 🙂 pytanie jak długo trwa efekt ?

  Odpowiedz
 5. joasia45  9 kwietnia 2018 11:21

  Uwazam, ze takie metody sa niebezpieczne, bo sa stosunkowo nowe, nie ma zbyt wielu badan na temat dlugofalowych efektow, powiklan… Sama poddalam sie operacji powiekszenia biustu- implantami Mentor i moim zdaniem to najlepszy sposob na wieksze piersi. Metoda sprawdzona, a implanty tej marki uchodza za najbezpieczniejsze na rynku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany