Powiedz mi, jaką wybierasz biżuterię, a powiem Ci, jaka jesteś

Biżuteria to nie tylko element naszej stylizacji. Wybierając konkretny jej element, możemy dużo powiedzieć o charakterze danej osoby. Zastanów się, jaką biżuterię Ty preferujesz, i zobacz, co ona o Tobie mówi.

Jimmy Fermin Unsplash.com

 

Kolczyki

Możesz nie nosić naszyjnika, pierścionki i bransoletki mogłyby dla Ciebie nie istnieć, ale kolczyki to coś, bez czego nie wyjdziesz z domu? Prawdopodobnie jesteś osobą, która podczas rozmowy patrzy innym w oczy. Cenisz prawdomówność i wierność, jesteś naturalna, a najważniejszą wartością jest dla Ciebie prawda.

kolczyki-pandora

Kolczyki marki Pandora

Nosząc kolczyki pamiętaj, że ich długość zależy od kształtu twarzy i długości Twojej szyi. Twarz okrągła lub w kształcie serca najlepiej wygląda z długimi, smukłymi kolczykami, które ją wyszczuplą. Twarz kwadratowa potrzebuje delikatnych kolczyków o opływowych kształtach, by nie podkreślać ostrych rysów. Jeśli mamy krótką szyję, zdecydujmy się na dłuższe kolczyki, które ją wydłużą.

Charmsy, pandorki i inne bransoletki

Bez bransoletki na przegubie ręki czujesz się, jakbyś była nieubrana? Uważasz, że jest to dodatek, którego nie może zabraknąć i masz kilka na każdą okazję? Lubisz, gdy są one spersonalizowane i przypominają Ci o ważnych wydarzeniach Twojego życia, jak np. bransoletki PANDORA? Prawdopodobnie jesteś kobietą, która lubi i zna się na modzie. Ważne są dla Ciebie pamiątki przypominające o ważnych chwilach w twoim życiu, cenisz urocze drobiazgi i bibeloty, ale muszą być one dobrej jakości. Rodzina, przyjaciele i radość życia – to Twoja dewiza!

bransoletka-pandora

Bransoletki marki Pandora

Wybierając bransoletkę pamiętaj, że cienkie, delikatne łańcuszki sprawdzą się przy drobnych dłoniach – jeśli masz grubsze przeguby, zdecyduj się na większe, z kilkoma ozdobami lub koralikami, które będą je optycznie wyszczuplały. Bransoletki są bardzo kobiece i ruszające się, błyszczące elementy ozdobne są zmysłowym dodatkiem do stylizacji.

Pierścionki

Nie lubisz, gdy coś Ci przeszkadza i Cię ogranicza, dlatego preferujesz pierścionki i nosisz nawet po kilka. Dłonie są dla Ciebie bardzo ważne – prawdopodobnie masz talent malarski lub piszesz wiersze czy rzeźbisz. Masz twórczą naturę, jesteś wrażliwa i romantyczna.

pierscionki

Pierścionki marki Pandora

Nosząc pierścionki masz pełną dowolność, pamiętaj jednak, że nietypowe kształty, choć ciekawe, mogą być niewygodne i utrudniające codzienne funkcjonowanie. Unikaj też ostrych, wystających elementów, zwłaszcza jeśli nosisz swetry lub dzianinę albo masz do czynienia z małymi dziećmi.

Naszyjniki

Jeśli Twoim ulubionym elementem biżuterii są naszyjniki, jesteś kobietą elegancką i pewną siebie. Lubisz podkreślać swoją kobiecość i wiesz, jakie wrażenie wywiera ona na mężczyznach. Chętnie flirtujesz.

wisiorki-pandora

Naszyjniki marki Pandora

Decydując się na naszyjnik pamiętaj o podstawowej zasadzie – nie może on być za długi – wpadający do dekoltu wisiorek jest stylistycznym faux pas, zwłaszcza w pracy. Pamiętaj też, że jeśli jesteś niska i drobna duże elementy Cię przytłoczą – zdecyduj się raczej na klasyczny naszyjnik z wisiorkiem. Z kolei modne od kilku sezonów naszyjniki-celebrytki nie są najszczęśliwszym rozwiązaniem w przypadku kilku nadprogramowych kilogramów lub masywnej szyi – lepiej postawić wówczas na oryginalny wisior.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (233 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...