“Potrzyj włosy folią aluminiową!” – ten trik z TikToka na udaną fryzurę Cię zachwyci!

Folia aluminiowa we fryzjerstwie – zwłaszcza w tym domowym – jest już doskonale znana. Tym razem jednak, jedna z TikTokerek pokazała jak można ją wykorzystać do włosów, ale w innym celu. Jeśli borykasz się z nadmiernym elektryzowaniem, to potrzyj włosy folią aluminiową i… zobacz co się stanie!

Spis treści:

Niektóre triki urodowe pokazywane na TikToku potrafią zaskoczyć. Zdarzają się takie, które nie wpłyną dobrze na naszą skórę, włosy, czy nawet zdrowie, jak np. opalanie na oliwkę i olej kokosowy, ale są też takie, które mogą Ci pomóc. Elektryzowanie się włosów to problem, który dotyka wielu z nas i może uprzykrzyć każdą fryzurę. Żeby się go zupełnie pozbyć, należy zadbać o prawidłową pielęgnację włosów od podstaw. Często jednak potrzebujemy jakiegoś sposobu doraźnie. Co wtedy zrobić? Potrzyj włosy folią aluminiową!

Potrzyj włosy folią aluminiową - trik z TikToka

Folia aluminiowa na włosy

TikTok jest znany z tego, że pojawiają się na nim nie tylko treści humorystyczne i trendy, ale też tzw. lifehacki i triki kosmetyczne. Jednym z najnowszych takich trików, który w kilka dni stał się bardzo popularny jest użycie folii aluminiowej na włosy. Folię aluminiową znajdziemy chyba w każdym polskim domu. Ma wiele uniwersalnych zastosowań. W kosmetyce najczęściej po nią sięgamy, gdy farbujemy włosy w domowym zaciszu, choć i od tego już się nieco odchodzi zastępując ją bardziej profesjonalnymi produktami. Okazuje się jednak, że folia aluminiowa może nam też doraźnie pomóc przy problemie z elektryzowaniem się włosów. Jak to działa?

“Potrzyj włosy folią aluminiową!”

Działanie folii aluminiowej na elektryzujące się włosy wynika z działania praw fizyki. Jeśli przetrzesz włosy kawałkiem folii aluminiowej, przestaną się elektryzować – to działanie doraźne. Folia aluminiowa zneutralizuje naładowane włosy, wygładzi je i zdyscyplinuje. Pamiętaj, żeby nie szarpać włosów i robić to z góry na dół, czyli zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów i ułożeniem łusek. Po tym jak jedna z użytkowniczek TikToka pokazała, jak folia aluminiowa pomaga jej zdyscyplinować naelektryzowane włosy, aplikacja została “zalana” filmikami, w których inne TikTokerki odwzorowują trik. Wszystkie są zachwycone i zaskoczone efektem. Warto pamiętać o tym sposobie, gdy potrzebujemy szybko uratować fryzurę tuż przed wyjściem lub np. zimą po zdjęciu czapki.

Dlaczego włosy się elektryzują?

Najczęściej nadmierne elektryzowanie się włosów kojarzy nam się z zimą, ale to problem, który może nam się zdarzyć o każdej porze roku. Najczęstszą przyczyną jest nieodpowiednia pielęgnacja włosów, przesuszone włosy lub kontakt z innym materiałem (czapka, szalik, sweter).  Pod wpływem pocierania włosy ulegają naładowaniu. Na powierzchni fryzury znajduje się nadmiar jonów dodatnich, odpychają się one i powodują elektryzowanie się włosów. Najczęściej dzieje się tak, gdy włosom brakuje nawilżenia, są szorstkie oraz przesuszone.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (38 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...