Postanowienia na Nowy Rok – 11 inspirujących pomysłów

Początek każdego tygodnia, miesiąca czy roku traktujemy zawsze jako nowy start i dobrą okazję, żeby zmienić coś w swoim życiu. Zacząć ćwiczyć, uczyć się obcego języka czy pracować nad swoimi relacjami z innymi. Ze szczególną wiarą i entuzjazmem podchodzimy zwłaszcza do postanowień noworocznych. Jesteśmy przekonani, że to doskonały moment, żeby zacząć wszystko od nowa. Kreślimy zatem wspaniały plan działania, ale niestety nie zawsze udaje się nam go zrealizować.

Spis treści:

Pozytywne zmiany w życiu zawsze warto wprowadzać i wcale nie trzeba czekać do Nowego Roku. Jeśli jednak zmiana cyfry w kalendarzu wpływa nie Ciebie ożywczo i motywująco, to czemu nie. Ważna jest chęć i dobre nastawienie. Podobno wystarczy wytrwać w swoim postanowieniu przez 21 dni – po upływie tego czasu powinno przekuć się w nawyk, czyli naszą codzienną rutynę. Warto zatem podjąć te wyzwanie i zawalczyć o lepszą jakość życia. Jeśli potrzebujesz zmian, ale nie masz zupełnie pomysłu, w jaki sposób ulepszyć swoją dotychczasową egzystencję, to przygotowałyśmy dla Ciebie inspirującą listę. Zobacz postanowienia na Nowy Rok – może znajdziesz tutaj motywację do działania!

Postanowienia na Nowy Rok

Postanowienia na Nowy Rok – 11 pomysłów na to, żeby nowy rok był jeszcze lepszy od poprzedniego

1. Zadbaj o równowagę między życiem prywatnym a pracą

W życiu każdego człowieka ważne jest zachowanie odpowiedniej równowagi. Niestety bardzo często balansujemy na granicy zdrowego rozsądku. Nie potrafimy rozgraniczyć różnych sfer naszej egzystencji. Do domu przynosimy problemy z pracy i na odwrót. Nie wchodź od Nowego Roku w stary schemat. Zachowanie odpowiednich proporcji zagwarantuje Ci zarówno zdrowie psychiczne, jak i fizyczne.

2. Broń się przed toksycznymi relacjami

W naszym otoczeniu przebywają osoby, które, czasem nieświadomie, oddziałują negatywnie na nasze samopoczucie, kradnąc życiodajną energię. Jeśli nie wiążą Cię z nimi żadne bliższe relacje, to zastanów się czy warto kontynuować tego rodzaju znajomość. Życie jest zbyt krótkie, by trawić je toksyczne związki. Gdyby jednak energetyczny wampir był jednocześnie Twoją najbliższą przyjaciółką koniecznie poznaj metody obrony przed jej negatywnym wpływem.

3. Odgrać swoje mieszkanie

Ważną rolę odgrywa otoczenie, w którym przebywamy na co dzień. Jeśli wciąż gromadzimy różnego rodzaju bibeloty, zostawiamy coś na bliżej nieokreślone „kiedyś”, to niepotrzebnie zagracamy swoją życiową przestrzeń. Pomyśl w Nowym Roku o tym, żeby odgruzować swoje mieszkanie. To zdecydowanie wpłynie na jakość Twojego życia, oczyści atmosferę i ułatwi codzienną organizację.

4. Stwórz swoją szafę w pigułce

A jak już jesteśmy przy oczyszczaniu przestrzeni warto dogłębnie przyjrzeć się swojej szafie. Tam również często panuje chaos, a także brakuje spójnej wizji. Na wieszaku wiszą sukienki, które czekają na to, aż zgubimy nadprogramowe kilogramy, a na półkach rośnie kupka topów kupionych z wyprzedaży, które do niczego nam nie pasują. Ale w końcu promocja, to promocja – grzech nie skorzystać. Nie miej skrupułów! Pozbądź się niepotrzebnych fatałaszków i skomponuj garderobę w pigułce!

5. Zacznij się zdrowo odżywiać

Ile razy obiecywałaś sobie, że zaczniesz się zdrowo odżywiać? Pewnie nie raz. Proponujemy, byś zaczęła od małych kroczków. Nie bierz sobie na barki wyzwania, którego nie jesteś w stanie udźwignąć. Może szklanka wody z cytryną na czczo z rana? Potem litr dziennie? A może zamiast chipsów zjadanych przy ulubionym serialu przepyszne, ale za to zdrowe przekąski?

6. Wysypiaj się

To, że sen spełnia kluczową rolę dla naszego funkcjonowania na co dzień, to pewnie wiesz? Warto zatem zadbać nie tylko o to, żeby spać wystarczającą ilość godzin. Zainwestuj nieco swojego czasu, by stworzyć optymalną przestrzeń dla sennych marzeń. Wprowadź wieczorne rytuały, zmień materac, jeśli jest taka potrzeba, dbaj o swoje nerwy.

7. Walcz ze zdenerwowaniem i stresem

To właśnie nerwy często wpływają na jakość naszego snu. Chroniczny stres zaś prowadzi do poważnych zdrowotnych zaburzeń, a dobre zdrowie to wielka wartość. Nawet jeżeli Twoje życie pozbawione jest stresu to warto poznać sposoby na to, żeby się zanadto nie denerwować. Niech Twoim priorytetem w 2022 roku będzie spokój i rozmowy pełne życzliwości.

8. Zadbaj o przyszłość swojej planety

Ty również możesz dołożyć swoją cegiełkę w propagowaniu ekologicznego stylu życia. Nie musisz być wcale radykalnym ekomaniakiem, wystarczy parę drobnych zmian. Segregacja śmieci, kupowanie tylko tego co niezbędne lub podróżowanie transportem publicznym – to nie wymaga wielkiego wysiłku. Możesz też zrezygnować zupełnie z jednorazowych przedmiotów na rzecz tych bardziej trwałych.

9. Wyciągnij do kogoś pomocną dłoń

Dobro rodzi dobro. Pomyśl, jak piękny byłby świat, gdybyśmy byli dla siebie bardziej  życzliwi! Nie zamykaj się w bańce mydlanej, nie bądź obojętna na los innych. Poznaj swoich najbliższych sąsiadów, zainteresuj się działalnością lokalnych aktywistów, zabierz na spacer psa ze schroniska. Każdy dzień to dobra okazja, by wyciągnąć pomocną dłoń. Zobaczysz, jak szybko wraca dobro, a poziom Twojej satysfakcji stopniowo zacznie wzrastać.

Postanowienia na 2020

Źródło: toa-heftiba–unsplash.com

10. Postaw na domowe kosmetyki

Zacznij żyć w zgodzie z samą sobą i naturą. Nie musisz kolekcjonować coraz to bardziej wymyślnych kosmetyków, wklepywać w twarz najdroższych kremów. Dzięki Matce Naturze, a także sposobom naszych babć możesz zadbać o swoją urodę równie dobrze, nie wydając przy tym horrendalnych kwot.

11. Dzień bez Internetu

Coraz częściej żyjemy z nosem w smartfonie. Wirtualna rzeczywistość bardzo nas absorbuje i angażuje. O wiele bardziej interesuje nas cudze życie niż pogłębiane relacji z najbliższymi osobami. Zaplanuj zatem dni bez Internetu – przynajmniej raz w tygodniu bądź offline. Pójdź na spacer, umów się z najbliższą przyjaciółką, zabierz dziecko na wycieczkę poza miasto. Postaraj się być bardziej, cieszyć się chwilą obecną i obecnością drogich Twojemu sercu osób.

Postanowienia noworoczne

Źródło: www.pixabay.com

 

Czy masz już jakieś postanowienia na Nowy Rok? A może któryś z naszych pomysłów zmotywował Cię do zmiany?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (220 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...