Porady randkowe dla kobiet z 1938 roku. Które z nich są aktualne?

Wiele z nas zna to uczucie, gdy nasi rodzice próbowali nam udzielać randkowych wskazówek rodem  – co najmniej – z poprzedniego wieku, co w efekcie powodowało, że wszyscy obecni w pomieszczeniu czuli się niezręcznie. Poza tym, jakie „historyczne” porady randkowe mogą być rzeczywiście przydatne? Nie sądźcie jednak zbyt pochopnie! Oto mamy dla was przewodnik randkowy, który może wydać się na pierwszy rzut oka śmieszny i nieaktualny – zważywszy, że „Parade Magazine” opublikował go w 1938, ale ponownie – nie oceniajcie za szybko! Oczywiście, niektóre z rad mogą brzmieć nieco seksistowsko w naszych czasach, ale większość z nich faktycznie mogła być uznana za powszechnie uznawane wytyczne dobrych manier.

porady-randkowe-0

Niektóre dziewczyny powinny nawet dzisiaj znać jednak granicę pieszczot w publicznych miejscach lub mieć świadomość ile  można się spóźnić na randkę… Wszystkie te rady po połączeniu ze sobą pomagały w  kształtowaniu wizerunku kobiety klasycznej, która doskonale wie, jak zachować się, by zainteresować sobą i zaintrygować mężczyznę. Niezależnie od czasów,  zawsze jest to dobry pomysł, aby nie być zbyt pijaną na pierwszej randce, czy nie rozmawiać o swoich wcześniejszych randkach z zaprzyjaźnionymi kelnerami. Do tego zdjęcia ilustrujące wskazówki. Przezabawne!

 

1. Nie bądź sentymentalna, ani nie  wymuszaj na mężczyźnie grając mu na emocjach, żeby powiedział ci coś, czego nie chce. Mężczyźni nie lubią łez, zwłaszcza w miejscach publicznych.

porady randkowe 1

 

2. Nie używaj lusterka w samochodzie, aby poprawić swój makijaż. Mężczyzna potrzebuje lusterka w czasie jazdy i bardzo go to denerwuje, kiedy musi odwracać się do tyłu, żeby sprawdzić co się dzieje za nim.

porady randkowe 2

 

3. Nie siadaj w dziwnych pozycjach – i nigdy nie wyglądaj na znudzoną, nawet jeśli tak jest. Bądź czujna, a jeśli musisz żuć gumę (nie polecamy), to rób to po cichu, z zamkniętą buzią.

porady randkowe 3

 

4. Ubieraj się w swoim pokoju, aby zachować aurę tajemniczości i uroku. Bądź gotowa do wyjścia, kiedy On przyjdzie po Ciebie ; nie każ mu na siebie czekać. Przywitaj go uśmiechem!

porady randkowe 4

 

5. Mężczyźni nie lubią dziewczyn, które pożyczają ich chusteczki i brudzą je szminką. Poprawiaj makijaż w ustronnym miejscu, gdzie On cię nie zobaczy.

porady randkowe 5

6. Niedbałe dziewczyny nigdy nie podobają się dżentelmenom. Nie rozmawiaj podczas tańca, bowiem kiedy mężczyzna tańczy, to chce tylko tańczyć.

porady randkowe 6

 

7. Nie spoufalaj się za bardzo pieszcząc go w miejscach publicznych. Każde zbyt otwarte pokazanie zainteresowania jest w złym guście, zwykle zawstydza lub poniża mężczyznę.

porady randkowe 7

8. Nie spoufalaj się z kelnerem, rozmawiając o tym jak dobrze bawiłaś się kiedyś z kimś innym w tym miejscu. Mężczyzna (aktualny) zasługuje i potrzebuje twojej całkowitej uwagi.

porady randkowe 8

 

9. Nie rozmawiaj o ubraniach ani nie próbuj opisać mężczyźnie swojej nowej sukni. Rozmawiaj z mężczyzną o rzeczach, o których On chce rozmawiać.

porady randkowe 9

10. Nie pij za dużo, ponieważ mężczyzna oczekuje od Ciebie zachowania godności podczas całego wieczoru. Picie może sprawić, że niektóre dziewczyny zaczną być postrzegane jako sprytne, ale większość z nich wychodzi na głupie.

porady randkowe 10

11. Nie bądź zbyt ostentacyjna rozmawiając z innym mężczyzną. Kroplą przepełniającą kielich będzie twoje omdlenie po wypiciu zbyt dużej ilości likieru. Prawdopodobieństwo, że po czymś takim twój mężczyzna  już do Ciebie  nie zadzwoni jest bardzo duże.

porady randkowe 11 porady randkowe 11a

 

Które z tych rad są Waszym zdnaiem aktualne, a które wysyłamy do lamusa?

źródło

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (206 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...