Porady – jak obniżyć rachunki za prąd?

Od 2007 roku każdy może bezpłatnie wybrać alternatywnego dostawcę prądu, ale jak do tej pory zaledwie 0,5% gospodarstw domowych zdecydowało się na taki ruch. Dlaczego warto pomyśleć o zmianie? Bo można nie tylko zaoszczędzić, ale i  zyskać dostęp do ciekawej oferty usług dodatkowych w korzystnych cenach.  

Rachunki

 

Umowa o zmianę dostawcy prądu

Zmiana dostawcy energii jest bezpłatna, a wszystkimi formalnościami może zająć się nowy, upoważniony do tego sprzedawca. Na Kliencie, który zdecyduje się na tego typu rozwiązanie, spoczywa wyłącznie obowiązek uregulowania wszystkich należności u dostawcy prądu, z którym był dotychczas związany umową.

 

Zysk dla Klienta

„Jednym z elementów zachęcających klientów do zmiany dostawcy prądu jest gwarancja ceny. Ochroni nas ona przed ewentualnymi podwyżkami, bo w okresie jej obowiązywania żadna zmiana cennika energii nie będzie nas dotyczyć” – mówi Damian Lindner z Energetycznego Centrum. Oprócz stałej ceny prądu, w ofertach alternatywnych dostawców coraz częściej pojawiają się ciekawe usługi dodatkowe. Korzystanie z nich jest dobrowolne, a firmy prześcigają się w pomysłach i z tej rywalizacji korzyści mogą płynąć do portfela każdego z nas. I tak np. Energetyczne Centrum, jako dodatkową opcję, umożliwia swoim Klientom zakup usług medycznych w renomowanych placówkach sieci medycznej LUX MED. Do tej pory pakiety medyczne w prywatnych placówkach kojarzyły się z dużym wydatkiem, ale w ofertach alternatywnych dostawców ich ceny zaczynają się już nawet od 39 zł miesięcznie.

 

Włącz oszczędzanie

Dlaczego warto zmienić dostawcę prądu? Po pierwsze można zaoszczędzić, po drugie zyskać dostęp do ciekawej oferty usług dodatkowych w korzystnych cenach. Warto zapoznać się z różnymi ofertami, by wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Tu pomocny może okazać się ogólnodostępny kalkulatora taryf elektroenergetycznych, który z łatwością znaleźć można na stronach Urzędu Regulacji Energetyki.

 

Kilka dobrych rad

Zmiana dostawcy prądu to pierwszy krok, który może pomóc w obniżeniu rachunków. Nie zapominajmy jednak o dobrych, codziennych nawykach, jak wyłączanie światła w pustym pomieszczeniu, gotowanie zawsze pod przykryciem, czy wyłączanie urządzeń elektrycznych ze stanu stand-by.  Wprowadzenie ich w życie, pozwoli zmniejszyć zużycie energii w naszych domach.

Więcej wskazówek na www.energetycznecentrum.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (174 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. efffciaa  14 marca 2016 13:54

    Nie jest to takie proste jak piszą w artykule , podczas zmiany dostawcy czyha na nas mnóstwo pułapek i często zamiast oszczędności płacimy dwa abonamenty równolegle .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany