Poradnik uwodzenia zapachem – dla niej i dla niego

Czy wiecie, że to, w jaki sposób odbiera nas płeć przeciwna, w dużej mierze zależy od zapachu, który wokół siebie roztaczamy? Nie zawsze o powodzeniu kluczową rolę grają dobre teksty na podryw. Zamiast zatem łamać sobie głowę, jak poderwać chłopaka lub dziewczynę – pomyślmy chwilę na temat zapachu, którym możemy oczarować płeć przeciwną. Im lepiej dobrany do chemii własnego organizmu, tym większa szansa na pozostawienie po sobie pozytywnego wrażenia. Bo to jak pachniemy determinuje nie tylko nasz stan umysłu, ale także emocje otaczających nas osób.

Uwodzenie

Pierwsze wrażenie zależy od wielu czynników. To czy obejrzymy się za kimś na ulicy, czy zwrócimy uwagę w czasie przypadkowego spotkania nie jest uwarunkowane tylko przyciągającym wzrok wyglądem, ubraniem czy ogólną autoprezentacją. Niezwykle silnym afrodyzjakiem, działającym na obie płci, jest bowiem zapach – dobrze dobrany będzie uwodził, uwalniając zmysły i podbudzając wyobraźnię osób znajdujących się w naszym otoczeniu. W oczach innych pięknie pachnąca kobieta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna i interesująca, a mężczyzna? Silniejszy, bardziej męski i warty uwagi.

Rady dla Pań

Nasz sukces zależy przede wszystkim od tego, czy dobrze dobierzemy zapach do chemii własnego organizmu. Jak tłumaczą eksperci, to jak będą pachnieć wybrane perfumy, uwarunkowane jest naturalną wonią, którą wydziela nasze ciało. Jeżeli zapach kobiety jest słodki, powinna stawiać na wody perfumowane o nutach szyprowo-owocowych (np. Jean Marc Blame), ponieważ to zapachy, które zmieszane z wonią ciała, dadzą efekt orzeźwienia i podkreślą drzemiący w niej seksapil. Tym samym błędem będzie używanie perfum o cukierkowych tonacjach, zbyt mdłych i intensywnych dla kobiet o naturalnie słodkim zapachu.

Na pewno warto też wiedzieć, w jaki sposób się perfumować. Radzimy, aby były to miejsca, w których krew pulsuje płytko pod skórą – mowa o skroniach oraz zagłębieniach w łokciu i pod kolanem. Przestrzegamy przed perfumowaniem szyi czy dekoltu, szczególnie gdy spodziewamy się pocałunków ze strony mężczyzny – zdecydowanie lepiej rozsiać mgiełkę perfum we włosach. Jeżeli chcemy pozostawić po sobie trwałe wrażenie, poperfumujmy także dłonie. Zapach przeniesie się na mężczyznę, będąc odczuwalnym długo po spotkaniu.

 Perfumy Jean Marc Blame

Rady dla Panów

Jeżeli Panowie chcą uwodzić zapachem, powinni stawiać na wody toaletowe, których tonacja będzie oparta na nutach drzewa cedrowego (np. Jean Marc Blame Men). Składnik ten od dawna stosowany jest w męskich kosmetykach, i to nie bez powodu. Jak się okazuje, wyciąg z drzewa cedrowego działa pobudzająco, podwyższając stężenie tlenu w mózgu. A gdy jesteśmy pobudzeni, nasze serca biją szybciej. Właśnie dlatego mężczyźni pachnący wodami opartymi na tym składniku, wywołują tak duże emocje w kobietach.

A w jaki sposób mężczyzna powinien się perfumować, aby spektakularnie pachnieć? Może spryskać wodą toaletową powietrze, a następnie wejść w powstałą chmurę perfum. Dobrym sposobem jest także wtarcie kilku kropel wybranej wody w potylicę, dzięki czemu zapach będzie się wolniej uwalniać.

Pamiętajmy, że zapachy mają ogromny wpływ na emocje, nie tylko nasze, ale także otaczających nas osób. Jeżeli dobrze pachniemy, czujemy się bardziej pewni siebie, a to najważniejszy aspekt w sztuce uwodzenia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (322 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  2 sierpnia 2013 12:51

  To prawda zapach jest bardzo istotny.Jaka to przyjemność kiedy ktoś obok ciebie przechodzi i ładnie pachnie.Sama się na tym łapię,że się obejrzę,lub w myślach skomentuję.Z perfumami jest tez tak,że czasami niektóre osoby przesadzają,wyleją na siebie tyle,że aż człowieka odrzuca.

  Odpowiedz
 2. gusia.  2 sierpnia 2013 15:04

  Uwielbiam jak ludzie ładnie pachną. Sama mam dużo przeróżnych i wciąż poszukuję następnych.Tych nie skomentuję,bo się nie da powąchać.

  Odpowiedz
 3. pathyelisia  2 sierpnia 2013 22:16

  skąd mam wiedzieć, czy zapach mojego ciała jest słodki?? 😀

  Odpowiedz
 4. gosia56  3 kwietnia 2015 13:32

  może komuś się przyda

  Odpowiedz
 5. Uśmiechnij się :)  21 grudnia 2015 11:42

  Ależ Pan ze zdjęcia jest przystojny 😉

  Odpowiedz
 6. efffciaa  4 marca 2016 11:41

  Piękny zapach to podstawa zarówno u mężczyzny , jak u kobiety , ja się zawsze obejrzę gdy mija mnie piękny , uwodzicielski zapach , no wygląd też się liczy 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany